Preview ZápasuChelsea : Arsenal

Forma

1-0-0

0-0-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: Stamford Bridge

Rozhodčí: Martin Atkinson

Arsenal hned v 2. kole zajíždí na Stamford Bridge, kde ho čeká konkurenční Chelsea. Blues se budou snažit navázat na vítězství proti Huddersfieldu, ale tentokrát narazí na papírově mnohem silnějšího soupeře. Kanonýři mají rovněž jasný plán a tím je získat první body do tabulky. Pomoct by v tom měl například Nacho Monreal, který se již zapojil do plného tréninku a je pravděpodobné, že nastoupí. Další mužem, který by mohl přiložit nohu k dílu je Lucas Torreira. Uruguayec by měl být již plně připraven začít od začátku a je pravděpodobné, že v sestavě nahradí Xhaku. Otázkou pak zůstává zda bude hrát bok po boku mladého Guendouziho nebo pošle Emery do hry někoho zkušenějšího.

Chelsea podobně jako Arsenal obměnila manažera. Antonia Conte nahradil další Ital a to Maurizio Sarri. Ten na sebe upozornil především působením u kormidla Empoli a donedávna Neapole. Během svého tříletého působení u Napoli si udržel vysoké procento vítězství a to v téměř 66 % zápasů. Sarri v létě mnoho hráčů nepřivedl. Za zmínku stojí především rekordní příchod brankáře Kepa z Atletica Bilbao a defenzivního záložníka Jorginha, kterého před tím vedl v Neapoli. Na hostování pak dorazil ještě talentovaný Chorvat Mateo Kovačič z Realu Madrid. Chelsea v obou soutěžních zápasech letošní sezony nastoupila v rozestavení 4-3-3.

Od sobotního zápasu očekávám mnohem vyrovnanější bitvu než proti City a bude zajímavé sledovat, jak se noví manažeři s touto výzvou poperou. Předchozí duel se odehrál jen pár týdnů zpátky v rámci přípravy a skončil remízou v základním čase. Dočkáme se tří bodů? COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor