Preview ZápasuOlympiakos : Arsenal

Forma

4-1-0

2-3-0

Soutěž: Europe League

Stadion: Karaiskakis Stadium

Rozhodčí:

Dnes večer se Arsenal utká v Řecku s Olympiakosem o postup do osmifinále. Nejedná se zrovna o jednoduchého soupeře. Londýnský celek se se svým řeckým oponentem potkal v minulosti hned několikrát a nikdy to nebyla procházka růžovou zahradou. V dávných dobách, kdy jsme byli ještě zvyklí sledovat Arsenal v Lize mistrů, se týmy utkali ve skupinové fázi v letech 2009 až 2015 hned čtyřikrát. Výsledky byly poměrně vyrovnané a hned v šesti utkáních platilo, že domácí tým bere vše, než došlo na poslední měření sil, kdy se to obrátilo a hosté pokaždé vyhráli. Kdybychom se na tyto skupinové zápasy dívali pravidly vyřazovacích bojů, tak by v 75 % případů postoupil Arsenal, což je aspoň trochu pozitivní.

Olympiakos je v současné době na špici řecké soutěže a nenašel v ní ještě přemožitele. Jeho krátkodobá forma je 4-1-0. Dlouhodobá činí 8-2-0. Můžeme se tedy těšit na rozjetý tým, který je zvyklý vyhrávat. Nicméně Arsenal se po zimní přestávce také zvedl, takže je zde velká šance, že uvidíme vyrovnaný zápas.

Mikel Arteta na tiskovce před zápasem říkal, že tým nehrál před posledním zápase 15 dní a že nasadí to nejsilnější, co bude mít k dispozici. Nemůže nicméně počítat s Özilem, který se rozhodl, že místo asistování na hřišti bude asistovat u porodu. Otazník také visí nad Lucasem Torreirou, kterého trápí rýma. 🙂 Prvních 45 minut za rezervu si ale připsal Pablo Mari, takže je otázka, zda-li se nepodívá alespoň na lavičku. Jsem také zvědavý, jestli Shkodran Mustafi zůstane po zlepšených výkonech v základní sestavě nebo Arteta vsadí na zkušenost v podobě Sokratise. Ten má s Olympiakosem bohaté zkušenosti z počátku své kariéry.

COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu