Preview ZápasuArsenal : Chelsea

Forma

3-0-2

3-0-2

Soutěž: FA Cup

Stadion:

Rozhodčí:

Poslední zápas nejpodivnější, nejzamotanější a emočně zcela jistě vyčerpávající sezony je tady. V sezoně, ve které jsme se chvílemi děsili i možnosti, že pod Emerym půjdeme do druhé ligy. V sezoně, kdy vedení klubu prohlašovalo, že stížnosti fanoušků jsou jen „noise“ (hluk) a všechno je v pořádku, jsme se paradoxně dostali i do finále FA Cupu a máme šanci vyhrát trofej. No, není to trochu nečekané? Je to každopádně fotbal a ten nemá logiku.

Líbí se mi nicméně to podobenství z roku 2017, kdy jsme také postoupili proti všem očekávání přes Manchester City a nakonec ve finále udolali Chelsea. Tehdy jsme díky gólům Alexise a hlavně Aarona Ramseyho po přihrávce Oliviera Girouda zvítězili 2:1. Nicméně pořád nás čeká ještě minimálně 90 minut. Olivier Giroud je na opačné straně barikády a Aaron Ramsey je spolu s Alexisem v Itálii. Naše ofenzivní struktura se velice rychle rozpadla, že? Samozřejmě máme v týmu i pár hráčů, co si pamatují toto finále na vlastní kůži. Tehdy v základu nastoupil třeba Mesut Özil. Jaká je však pravděpodobnost, že se vůbec na hřišti objeví? Za mě tak 1 %, pokud bude vůbec na lavičce. Naopak trojice Bellerín, Holding a Xhaka se určitě objeví v základu. Stejně jako Luiz, který tehdy hrál ještě za Blues. Zbytek toho týmu je fuč a to včetně lavičky.

Co se týče Chelsea, ta by si určitě velmi ráda naopak připomněla loňské finále Evropské ligy v Baku, kdy zvítězila jednoznačným rozdílem 4:1. Giroud tehdy otevřel skóre a navrch ještě přihrál na gól. Něco takového již nelze dopustit a je třeba ho jako hrozbu naprosto eliminovat a ideálně ho vůbec nepustit k zakončení. Hráči ho moc dobře znají. Ač není nejrychlejší, je velmi silný a dokáže zakončit i když na něm visí tři obránci. Klíčem bude odříznout ho od míče. Nicméně tehdy jsme ještě neměli Mikela Artetu a věřím, že vštípí hráčům dostatečnou motivaci a chuť se porvat o výsledek. Je to v podstatě jediný způsob, jak naši sezonu aspoň trochu zachránit a zajistit nám postup alespoň do Evropské ligy. Mám obavy, že kdyby finále nevyšlo, čekal by nás větší odliv hráčů, protože by aspoň ti ambiciozní, neměli moc důvod zůstávat.

V sestavě moc překvapení nečekám. Brankářský post si obhájí Emi Martinez. V zápase proti Watfordu opět kouzlil a nevidím nejmenší důvod nasadit do hry nerozehraného Lena. V obraně nastoupí Holding, Luiz a Tierney. Sokratis Artetu po restartu vůbec nepřesvědčil, že by měl dostat šanci a bude jen na lavičce. Na krajích zálohy bude uzdravený Bellerín a Kolasinac, i když na místě druhého jmenovaného by mě nepřekvapil ani Saka. Uprostřed se neobejdeme bez Xhaky a myslím, že vedle něj nastoupí spíše Ceballos než Torreira, jen kvůli tomu, že je více rozehraný. V útoku pak čekám Aubu, Lacu a napravo někoho z trojice Pepe, Nketiah nebo Nelson. Je velmi pravděpodobné, že budeme hrát podobně jako právě proti City nebo Poolu. Tedy zalezlí vzadu a na protiútoky. Jestli nám vyjde tato taktika, historicky blízká spíše Chelsea, uvidíme zítra večer. Držme palce a držme spolu. Victoria Concordia Crescit.

Předpokládaná sestava

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu