Preview ZápasuArsenal : Chelsea

Forma

5-0-0

5-0-0

Předcházející zápasy

  • 4.2.2017 Chelsea 3:1 Arsenal
  • 24.9.2016 Arsenal 3:0 Chelsea

Soutěž: FA Cup

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Anthony "you are dishonest to your federation" Taylor

Rok se s rokem sešel a máme tu zase finále. Už třetí během čtyř let. No není to krásné? Po necelých dvou letech mají hráči šanci znovu zvednout pohár nad hlavu. Jistě, není to pohár té největší prestiže, ale rozhodně má svou nezpochybnitelnou hodnotu. Dvě předchozí finále byly pro Kanonýry úspěšné, zvládnou to i do třetice?

Letošní sezona byla značně rozporuplná. Začátek se nevydařil, následně došlo na 19 zápasů dlouhou sérii bez porážky a poté nastalo hrůzostrašné jaro v čele s několika ostudnými výsledky. Po změně systému přece jen došlo ke zlepšení, které však nestačilo k umístění v TOP 4. Finále proti mistrovi ligy nám budiž náplastí za zpackanou sezonu.

Před Arsenem Wengerem stojí opravdový oříšek. Věc se má tak, že obrana Arsenalu je po minulém týdnu na cucky. Koscielny se nechal zbytečně vykartovat, Gabriel se tak snažil zaujmout, až si poškodil vaz v koleni a Mustafi zase trpí nemocí způsobenou otřesem mozku. Tím pádem se nám zúžil výběr středních obránců na Holdinga, který stále ještě sbírá zkušenosti a Mertesackera, který si připsal pouze jeden start a to právě v minulém zápase. Navíc se ještě včera večer dostaly na povrch informace, že otazník visí i nad Gibbsem. Nalevo by pak musel nastoupit Monreal a nemohl by zaskočit na středu. Jak by se nám teď hodilo, kdyby takový Debuchy nebo Jenkinson dostal více prostoru se rozehrát. Samozřejmě existují i divoké nápady jako například nasadit Oxe na levou stranu a nebo vytáhnout z rezervy Bramalla, ale to už mi přijde jako velký risk.

Na druhou stranu je třeba zmínit, že jediný tým, který dokázal v rozestavení 4-2-3-1 porazit Chelsea (po zavedení nového systému) byl Crystal Palace. Porážky od United nebo Spurs přišly pokaždé, když Chelsea čelila stejnému rozestavení. Nejspíš i tohle a 8 výher z posledních 9 zápasů spíše převáží misky vah k 3-4-3. Modleme se tedy, že se Shkodran Mustafi dá do pořádku. #Pray4Mustafi

Nechme na chvíli stranou veškeré spekulace o tom, jestli Arsene zůstane nebo ne. AW je prostě v tuto chvíli manažerem a on i hráči budou v sobotu potřebovat veškerou podporu, kterou jim můžeme dát. COYG!

Marodka
Arsenal: Cazorla, Gabriel, Gibbs(?), Mustafi(?), Koscielny (!)
Chelsea: Loftus-Cheak (?)

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor