Preview ZápasuMan City : Arsenal

Forma

3-1-1

4-0-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: City of Manchester Stadium

Rozhodčí: Chris Kavanagh

Arsenal dnes večer přijede na Etihad Stadium zabojovat o tři důležité body a je taky oč bojovat. Tým se momentálně nachází na 4. pozici, ačkoliv nenechme se unést, máme odehrány jen čtyři kola. Co je však pozitivní ve světe, kde se význam slova pozitivní stává  spíše negativním, je fakt, že City nemá nejlepší formu. Před pauzou City pouze remizovalo 1:1 na hřišti nováčka z Leedsu. Leicester City dokonce na Etihad nadělil šejkům bůra! To se bězně nestává. Doufám, že si Aubameyang šetřil svůj střelný prach právě na tento zápas. Za dva góly v jejich síti stejně jako v semifinále FA Cupu by se nikdo z nás nezlobil. A vůbec,… ať dá hattrick. 🙂

Arsenal má s Man City dlouhodobě velmi špatnou bilanci v Premier League. Poslední ligové vítězství se datuje do roku 2015. Od té doby Kanonýři dokázali zvítězit nad City pouze v FA Cupu nebo v přátelském utkání. Loňská sezóna byla také velmi slabá. 3:0 činil výsledek doma i venku.

Velký otazník ale stále visí nad sestavou, takže předpokládanou sestavu berte s rezervou. Nevíme, jestli dostane povolení hrát Tierney po nálezu COVID-19 v skotském týmu během repre srazu. Thomas Partey taky absolvoval teprve pár tréninků a teprve se zabydluje v týmu. Měl by však být fit a já bych ho velmi rád viděl v akci. I s přihlédnutím k faktu, že hrajeme venku a proti tak silnému soupeři, přikláním se spíše k pětičlenné defenzívě. Man City nemůže počítat s Jésusem, De Bruynem a Zinchenkem. Agüero již trénuje a pravděpodobně nastoupí.

Objeví se Thomas Partey v základní sestavě? Začne Arsenal nastupovat pravidelně se čtyřmi obránci? Porazí znovu Arteta svého mistra? To se dozvíme již dnes brzy. COYG.

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor