Preview ZápasuMan United : Arsenal

Forma

1-3-1

3-2-0

Předcházející zápasy

  • 28.2.2016 Man United 3:2 Arsenal
  • 4.10.2015 Arsenal 3:0 Man United

Soutěž: English Premier League

Stadion: Old Trafford

Rozhodčí: Andre Marriner

Reprezentační přestávka skončila a oslabený Arsenal míří do Divadla snů.

Zápasy s Manchestrem United patřily vždycky k vrcholu Premier League. Rivalita  dvou týmů nosících červenou barvu vyvrcholila při změně formátu v roce 1992, kdy dlouho dobu platilo, že vyhrají buď Red Devils nebo Gunners. Jak se poté ukázalo, navrch měli naši soupeři, kteří v krátkém období získali třináct ligových titulů a stáli se historicky nejúspěšnějším klubem v Anglii. Toto mimořádně plodné období bylo neodmyslitelně spjato se Sirem Alexem Fergusonem, který se už navždy zapsal do učebnic fotbalu. Jeho odchod ale ukázal, jak moc velký vliv tento trenér měl. Navázat na jeho úspěchy se zatím nepodařilo Davidu Moyesovi ani van Gaalovi. Příliš se nedaří ani speciálnímu případu v podobě José Mourinha, který si po 11 kolech připsal jen pět výher. Skoro se mi chce říct „karma“, ale na takové věci moc nevěřím.

K soupeři

Manchester United se v posledních letech zařadil mezi megalomanské kluby typu City, PSG nebo Chelsea. Nákupy za stovky milionů liber, ale přestávají nést ovoce. Paul Pogba jakoby spíše kopíroval své výkony z EURA a Ibrahimović teprve nedávno přerušil svůj osmizápasový gólový půst. Mkhitaryan pro jistotu odehrál za celou sezonu jen 133 minut a Mourinho mu v aklimatizaci tak příliš neulehčuje. Nejlépe se zatím jeví Eric Baily, který se ale dlouhodobě zranil.

United nejsou momentálně v žádné oslnivé formě. V lize sice naposledy porazili Swansea 3:1, ale před tím došlo k prohře se Fenerbahce v rámci Evropské ligy nebo ligovým ztrátám s Burnley (0:0) a Chelsea (4:O). Na druhou stranu je nutné připomenout, že doma prohráli pouze s Man City v polovině září. Arsenal se naopak může pyšnit dlouhou sérií bez porážky a neporazitelností na venkovních hřištích. Arsenalu hraje také do karet stav rudé defenzivy. Kromě Baillyho schází United i Smalling.  Osobně mi přijde jako nejrealističtější výsledek remíza, ale kdo ví?

K sestavě

Očekávám podobnou sestavu jako proti Spurs. Jediná změna bude na pravé obraně, kde na měsíc vypadl Bellerín. Musíme doufat, že Jenkinson chopí šanci za pačesy a ukáže nám koncert o jakém se nám ani nesnilo. Přesně to je ta příležitost, kdy musí vystoupit z řady a donutit manažera přemýšlet nad výběrem sestavy: „vrátím do základu Bellerína nebo tam nechám rozjetého Jenka?“ Snad se za měsíc takového dilema vážně dočkáme. Debuchy už prakticky vyhlíží 1. 1., aby už mohl ukončit své trápení. Šanci zkrátka nedostane. I kdyby se zranil Jenkinson, tak tam Wenger raději pošle Nilese nebo Mustafiho. Nepomůže mu ani to, že je Francouz.

Marodka

Man United: Valencia(?), Rooney(?), Fellaini, Baily, Smalling, Wilson, Ibrahimović(vykartovaný)

Arsenal: Welbeck, Mertesacker, Akpom, Perez, Cazorla, Bellerín

 

 

 

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor