Preview ZápasuStoke : Arsenal

Forma

0-0-1

1-0-0

Soutěž: English Premier League

Stadion: Britannia Stadium

Rozhodčí: Andre Marriner

Arsenal v sobotu čeká další obtížný duel na začátku nového ročníku. Tentokrát se bude muset poprat se Stoke City.

Zápasy na Bet365 Stadium (dříve Britannia Stadium) nebyly nikdy jednoduché a řada týmů si tam v posledních letech vylámala zuby. Arsenal však toto „prokletí“ minulou sezonu překonal a dokonce nadělil Potters  čtyřku. Jak se mu povede tentokrát?

Stoke City zatím v této sezoně neutrácelo velké částky a spíš přivádělo hráče na konci kontraktu. Jedinou  výjimkou byl Bruno Martins-Indi, který dorazil za £7 milionů. Na druhou stranu ale přivedli docela dost zajímavá jména na hostování. Z PSG přichází Jesé a z Chelsea už před časem přibyl Kurt Zouma. Ať už bude hrát v útoku kdokoliv, nebude to pro něj žádná pohoda.

Potters navíc nezažili příliš dobrou přípravu. Inkasovali v sedmi z devíti přípravných duelů a navrch čtyři prohráli. Nelze se tak moc divit, že ani vstup do sezony proti Evertonu jim nevyšel. Nezbývá než doufat, že svou slabší chvíli si vyberou i proti nám.

Arsenalu se mezitím uzdravila značná část kádru. Dvojice německých stoperů, Mustafi a Mertesacker, má velkou šanci nastoupit v základní sestavě a dát Kolasinacovi konečně možnost zazářit i na kraji. Jejich přítomnost by měla teoreticky i podpořit Roba Holdinga, který v posledním utkání ani zdaleka nepřipomínal toho nelítostného obránce z loňska. Ramsey už by mohl být také dostatečně fit na hru ve středu hřiště. COYG.

Marodka

Stoke: Afellay, Ireland
Arsenal: Alexis, Cazorla, Koscielny (karetní trest)

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu