Preview ZápasuTottenham : Arsenal

Forma

2-2-1

3-1-1

Předcházející zápasy

  • 1.10.2022 Arsenal 3:1 Tottenham
  • 12.5.2022 Tottenham 3:0 Arsenal

Soutěž: Premier League

Stadion: Tottenham Hotspur Stadium

Rozhodčí: Craig Pawson

Arsenal čeká dnes již druhé severolondýnské derby s Tottenhamem této sezóny. První si odbyl již v 9. kole, kdy jasně přehrál své odvěké rivaly v konečném součtu 3:1. O výhře rozhodly góly Thomase Partey, Gabriela Jesuse a Granita Xhaky. Na straně kohoutů se tehdy trefil z penalty Harry Kane a k neúspěchu hostů zcela jistě přispělo i vyloučení Emersona Royala v 62. minutě.

Obě mužstva aktuálně dělí 11 bodů. Tottenham se nachází na 5. příčce a má ještě o jeden odehraný zápas navíc. Domácí manažer Antonio Conte nebude moct počítat se službami Lucase Moury, kterého trápí lýtko. Otazníky ještě visí nad stavem Bentacura, Richarlisona a Kulusevskiho. Arsenal naopak bude postrádat nadále svou novou hvězdu Gabriela Jesuse, který se vrátil zraněný (koleno) z MS a dostupný bude až na konci příštího měsíce. Rovněž chybí i Reiss Nelson kvůli zranění stehna.

Případné vítězství by velmi pomohlo Arsenalu, který by získal až osmibodový náskok před Manchesterem City. Man City totiž v aktuálním kole ztratilo všechny tři body na půdě Man United. Ačkoliv je nutné přiznat, že zápas provázela kontroverze, když Rashford u prvního gólu svým pohybem v jasném ofsajdu ovlivnil celou situaci. Nicméně jako fanoušci týmu, který je dlouhodobě poškozován rozhodčími i VAR, mnoho lítosti projevit nemůžeme. Můžeme jen doufat, že časem se rozhodnutí rozhodčích stanou více konzistentní a chyb bude ubývat.

Jak už to v NLD bývá, forma jde často stranou, takže bych se příliš nezabýval předchozími výsledky. Hráči budou muset podat soustředěný a sebevědomý výkon bez individuálních chyb, aby dokázali ze zápasu něco vytěžit. Ač jsou sázkové kanceláře nakloněny Arsenalu, nepřekvapila by mě ani remíza. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor