Při přestupu jsme zvažovali pro a proti, prozradil Mbappé. Ten se setkal i s Wengerem

Kylian Mbappé, který před rokem přestoupil do PSG, se po konci uplynulé sezóny rozhodoval, kam zamíří jeho kroky po odchodu z Monaca. Ve hře byl také Arsenal, Mbappé měl dokonce schůzku s Arséne Wengerem.

Sezóna 2016/2017 byla pro francouzského fotbalistu pohádková. V dresu Monaca vstřelil patnáct ligových branek a stal se pátým nejlepším střelcem soutěže, přičemž po skončení ročníku měl jen něco málo přes osmnáct let.

Po průlomové sezóně se o něj začaly zajímat a přetahovat elitní kluby z celého světa, útočně laděný mladík však nakonec dal přednost gigantovi z PSG. V něm nejprve rok hostoval, aby byl definitivně odkoupený po uběhlém ročníku za 166 milionů liber.

Vše ale mohlo být jinak, Mbappé mohl klidně skončit i v Arsenalu. „Setkal jsem se s Arséne Wengerem, který je skvělým trenérem. Ve Francii se těší skvělé reputaci, je velmi respektovaný a přesně ví, jak rozvíjet mladé hráče. Pro mě osobně se jednalo o reálnou variantu,“ prohlásil devatenáctiletý fotbalista pro Canal 8.

„Zvažovali jsme pro a proti všech možných klubů. Rodina mi však řekla, že to musí být mé rozhodnutí a já potřeboval nějaké udělat,“ pokračoval hráč, který v úvodní sezóně za pařížský celek vstřelil 21 branek ve všech soutěžích.

„Rovněž se muselo jednat o dlouhodobé řešení. Bylo to čistě na mě a nakonec jsem se rozhodl pro PSG, abych se mohl dále rozvíjet,“ dodal. Mladý supertalent nechybí ani na Mistrovství světa v Rusku, kde v úvodním zápase proti Austrálii odehrál celých 90 minut.

Již před otevřenou zpovědí se Mbappé přiznal, že by si jednou rád zahrál pod samotným Wengerem. „Velmi o tom sním. Je to Francouz, má za sebou bohatou kariéru a kvůli odchodu z Arsenalu je nyní volný,“ svěřil se na závěr.

/squawka.com, foto: twitter.com/Coupe du Monde 2018/