Přivýdělek by na Emirates Stadium mohla přinést sporná prodejní klauzule

V komplikované koronavirové době, kdy se fotbalové kluby musejí potýkat se značnou finanční nejistotou, je jakýkoliv peníz do kasy pozitivní zprávou, navíc když stále nevíme, jak budou vypadat nadcházející měsíce. Rozpočet Kanonýrů by nyní mohl podpořit přestup bývalého hráče Chuby Akpoma.

Už to jsou více než dva roky, co si Arsenal zadělal na problémy nevinně vypadající klauzulí. Do dohod s Frosinone a PAOK Soluň, kam odešli členové širšího kádru Joel Campbell s Chubou Akpomem, totiž zahrnula rozdílná přeprodejní procenta pro anglické a zahraniční týmy.

Konkrétně v případě dalšího odchodu druze jmenovaného borce zpět do rodné země poputuje na sever Londýna 40 % přestupní částky. Kdyby ale zamířil jinam, PAOK si může nechat o 10 % více.

Zatímco Campbell už se mezitím přestěhoval do mexického mančaftu LeónAkpomův comeback na ostrovy se aktuálně považuje za žhavé téma. Přestože FIFA Arsenal přes léto kvůli údajnému znevýhodnění konkurentů z Anglie za zmíněný dodatek v kontraktu pokutovala, celá věc stále platí.

O mládežnického reprezentanta Albionu má zájem především druholigové Middlesbrough. Tržní cena forvarda s nigerijskými předky, který nastřílel během dvou sezón v Řecku osmnáct branek, se momentálně šplhá ke čtyřem miliónům euro.