První rozhovor Bernda Lena

Bernd Leno se stal naší druhou letní posilou, když se k nám připojil z německého Bayeru Leverkusen a podepsal dlouholetou smlouvu. Hned po ohlášení poskytl svůj vůbec první rozhovor jako hráč Arsenalu.

Jak se nyní cítíš, když ses stal Kanonýrem?
Je to skvělý pocit. Jsem šťastný, jsem rád, že jsem se upsal Arsenalu. Pro mě je to sen, hrát za Arsenal.

Co tě na Arsenalu lákalo tak, že jsi se rozhodl přijít právě sem?
Myslím, že historie klubu, fanoušci, jeho kvalita a skvělý tým. Pokusím se týmu pomoci vrátit se do Ligy mistrů a vyhrát nějaké trofeje. Arsenal patří do Ligy mistrů.

Když pomyslíš na Arsenal, jaká je první věc, která tě napadne?
Vzpomenu si na mnoho věcí, jako na Thierry Henryho, Jense Lehmanna, Highbury a také Alexandra Hleba. Pamatuji si jej ze Stuttgartu a pak za Arsenal. Můj příběh je nyní stejný. Je spoustu věcí, které mě napadají ve spojitosti s Arsenalem.

Jak jsi se cítil, když si poprvé slyšel, že se o tebe klub zajímá?
Byl jsem vzrušený a hrdý, Arsenal je totiž tak velký klub, známý po celém světě. V Německu je Arsenal strašně moc slavný a když jsem o tom slyšel, byl jsem trochu nervózní, ale měl jsem jasno – chtěl jsem do Arsenalu přestoupit.

Pro klub nastává pod novým manažerem, Unaiem Emerym, nová éra. Určitě s tebou už mluvil, co tě na něm během setkání zaujalo?
Samozřejmě, Arséne Wenger byl odjakživa manažerem Arsenalu, ale nyní začíná nová kapitola klubu. Mluvil jsem s Unaiem Emerym a řekl mi, že věří, že jsem dobrý gólman a že chce, abych se ke klubu připojil. Bylo mi jasné, že mě chce jak klub, tak trenér, takže jsem šťastný, že o mě všichni tvrdí, že jsem dobrý brankář.

/arsenal.com/