První rozhovor se Sokratisem

Naše třetí posila se rozhovořila o „překrásném momentu“, opětovném shledáním s Aubou a Mickim a svou „posedlostí“ bráněním.

Sokratisi, vítej v Arsenalu. Jaký je to pocit být hráčem Arsenalu?

Cítím se velmi dobře. Je to můj první den tady, všechno je speciální. Je to překrásný moment a jsem velmi šťastný, že zde budu příštích pár let.

Co se ti na klubu nejvíc líbí a jaké máš na něj vzpomínky z minulosti?

Arsenal je jedním ze tří největších týmů v Premier League a ohromný klub. Má spoustu fanoušků a velkou historii. Jak jsem řekl, jsem velmi šťastný, že zde následující roky budu, abych pomohl týmu.

Které z našich hráčů jsi nejvíce obdivoval?

Bylo jich hodně. Vieira, Henry, Pires. Každý rok dva má tento tým spoustu hráčů, kteří zde píší historii.

Samozřejmě ses opět sešel s Pierre-Emerick Aubameyangem a Henrikhem Mkhitaryanem. Co ti o klubu řekli?

Mluvil jsem s nimi mnohokrát. O klubu mi řekli jen to nejlepší – že jde o jednu velkou rodinu. Stále mi volali, ne každý den, ale často, abych sem přestoupil.

Všichni jste přišli do Dortmundu v roce 2013. Není trochu zvláštní s nimi být opět v jiném klubu?

Ano, to je. Ale také je to krásné, že jsem přišel do nového týmu a zároveň zde mám dva hráče, se kterými jsem strávil mnoho let. Znám je velmi dobře a jsem velmi šťastný.

 Co tvůj herní styl? Jak bys popsal způsob, jakým bráníš?

Jsem normální obránce, který rád brání. Mám rád, když můj tým nedostává góly a když vzadu udržíme nulu. Udělám vše pro to, abychom dosáhli těchto cílů.

Tvůj bývalý trenér v Dortmundu Thomas Tuchel o tobě řekl, že jsi „trochu posedlý bráněním“, a že „chceš zabránit gólu za každou cenu“. Co tomu říkáš? Souhlasíš?

Ano, samozřejmě, souhlasím. Myslím, že obránce by měl nejprve bránit, ochraňovat bránu, a potom, pokud může pomoct trochu i vepředu, je to dobré. Ale v první řadě musí bránit.

Jsi zástupcem kapitána v řecké reprezentaci a býval jsi zástupcem kapitána v Dortmundu. Jak bys popsal svůj vůdcovský styl?

Samozřejmě, že nyní mám už i zkušenosti. Cokoliv se stane v týmu, v národním týmu i v mém bývalém klubu, byl jsem tam, abych pomohl spoustě hráčů, ať už na hřišti nebo mimo něj. Když za mnou s čímkoliv přišli, byl jsem tam, abych jim vždy pomohl. Řekl bych, že toto je být vůdcem. Vůdce musí být nejprve na hřišti a poté mimo hřiště.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  1. railgun (karma: 134) #1

    Tak ted jeste dotahnout torreiru plus jedno silne kridlo a celkem by to slo. Akorat mam teda strach, ze u stoperu prevlada vic kvantita nad kvalitou. Mluvim hlavne o Holdingovi, mustafim, chambersovi a doslohujicim Koscielnym. Tam to taky neni jeste úplně idealni, stejne tak vepredu dvojice Iwobi, Welbeck. Ale je videt, ze zacinaji byz videt konecne nejake ambice a ue chceme konecne udelat neco pro úspěch týmu

  2. TomKay (karma: 136) #2

    Berte to s nadhledem, ale mi příjde z prvních záběrů jako děsně „mám vás všechny v ***“-týpek, co vás prostě přejede a ještě seřve, že se mu pletete do cesty. Jméno má jak gladiátor a věřím, že 2-3 sezóny slušných nadvýkonů v něm ještě jsou. Atmoška v Anglii by ho mohla strhnout a dostat z něj to nejlepší.

    Na druhou stranu mi taky příjde od pohledu jako děsnej kiksař, což je ale nakonec asi cajk. Trenér říkal, že raději vyhraje 4:3 než 1:0 – to ale znamená, že někdo u nás bude muset ty minely taky vyrábět xD A tenhle frajer je podle mě přeci jen občas trošku hlavou někde pryč. No ale uvidíme, každopádně vítám jej u nás a snad dobře zapadne do kolektivu 🙂

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.