První TK Emeryho: Ramsey, Kroenke, odchody

Unai Emery v pátek usedl novináře, aby se zúčastnil první tiskové konference před soutěžním zápasem. Španělský trenér odpovídal:

na začátek jeho anglické kariéry…
Všem přeji pěkné odpoledne. Jsme velmi natěšeni. Naší ambicí je v neděli proti úřadujícím šampionům Premier League začít dobře. Jedná se o velký zápas, který můžeme hrát okamžitě na začátku sezóny.

na to, co chce v neděli od svých svěřenců vidět…
Pracujeme na tom, aby se zlepšovali každým zápasem a v každém tréninku. V neděli ovšem na hřišti potřebujeme ukázat velkou úroveň naší hry. Tato pozice vyžaduje naše nejlepší momenty jak po taktické, tak po individuální stránce. V neděli chci být sjednocený s našimi fanoušky. Pokud jsme zajedno, tak hráčům to pomáhá předvést jejich nejlepší výkony. Zároveň je proti Manchesteru City nezbytné přenést energii a týmového ducha na samotný zápas.

na stav zraněných hráčů…
Dlouhodobě je mimo Koscielny a také Kolasinač. V pátek začal Nacho Monreal trénovat s týmem. Danny Welbeck se vrátil v tomto týdnu, ale neděle je pro něj příliš brzy. Všichni ostatní jsou v pořádku. Pracujeme s možností, že by na levém kraji obrany zaskočil někdo, kdo už tam má zkušenosti. Chceme tomu hráči dát sebevědomí a možnost, aby tam hrál. Nejsem si ještě jistý, kdo to bude, ale o první TOP 11 se rozhodnut v sobotu nebo neděli. Jako poslední na dané pozici hrál Ainsley proti Laziu.

na to, co bude na jeho Arsenalu odlišné…
Chceme začít dobře, chceme hrát dobře. Chceme ukázat naší kvalitu, naší taktickou práci a práci na týmovém duchu, kterou jsme prováděli tento měsíc. Chci, abychom na začátku nové éry, nového procesu byli všichni s fanoušky pospolu.

na to, jaký je nejlepší způsob hrát proti Manchesteru City…
Je mnohem jednodušší o tom mluvit než to poté provést na hřišti. City pod Guardiolou pracují dva roky, jsou stabilnější, zajištěnější. Pokud sledujete zápasy City, hrají s opravdu velkým sebevědomím, které v sobě mají. Rukopis Guardioly je na týmu zřetelný. Tento týden se na utkání proti soupeři připravujeme jak kolektivně, tak rovněž s individualitami. Je to o nás, abychom v neděli hráli nejlepší možný zápas. Přemýšlíme jenom o vítězství.

na vyhlídky zisku titulu…
Má první zpráva je jasná. A to přemýšlet o každém zápase. Užít si výzvu každého duelu. Těším se na každý den, hráči se na trénincích smějí a je tam velký kolektivní týmový duch. Pracují a končí unaveni, ale zároveň s úsměvem na tvářích. Pro mě se jedná o nejlepší zprávu, kterou našim fanouškům můžu poskytnout. Můj výhled pro neděli je optimistický.

na budoucnost Aarona Ramseyho…
Není to má práce. Pro mě je velmi důležité, aby s námi zůstal. Jeho zkušenost v Arsenalu a Premier League je velmi důležitá. Smlouva je záležitostí mezi klubem a hráčem.

na Kroenkeho a zprávy zkraje týdne…
S Kroenkeho rodinou jsem se potkal v Atlantě a dal nám závazek ve svůj projekt s Arsenalem. Pro mě je to pozitivní, velmi důležitá je z mého pohledu jeho oddanost k Arsenalu.

na to, jaký je jeho vztah s Pepem…
Mně je 46, jemu je o rok více. Jeho hráčská i trenérská kariéra je větší než ta má. Naše trenérské kariéry jsme začínali ve stejné chvíli. Statistiky i data má lepší než já. Rád však proti němu nastupuji, protože vás to donutí k vaší přípravě a také pokusu nad jeho týmy vyhrát. Když jsme byli ve Španělsku, pro mě byly zápasy s Almerií a Valencií proti Barceloně po čtyři roky velmi vzrušující a vyžadující. Stejnou motivaci pro mě představuje neděle. Je to nová zkušenost, ale pro mě zkušenost s ambicí. Chci ukázat a svým hráčům také tuto ambici poskytnout.

na to, zda někteří hráči během srpna ještě odejdou…
Přestupové okno se v Premier League zavřelo včera. (čtvrtek – pozn. překl.) Dnes (pátek – pozn. překl.) jsme měli schůzku s hráči, abychom uzavřeli možnost jejich odchodu. V současnosti k tomu máme tři hráče a jsou to: Carl Jenkinson, David Ospina a Joel Campbell, kteří mají příležitost odejít. Ostatní fotbalisté jsou ale s námi a všichni budou s námi pracovat na Emirates den před zápasem. Pouze dva hráči jedou dnes pryč, aby zítra hráli na hřišti U-23 Mancheseteru City. Těmi jsou Emile Smith Rowe a Eddie Nketiah. Další jsou s námi a zítra se rozhodneme, kdo pojede na hotel a také o první základní jedenáctce.

/arsenal.com, foto: twitter.com/Arsenal Watch‏/