Ramsdale se rád obětuje, aby nám zajistil vítězství.

Aaron Ramsdale označil náš defenzivní výkon jako „vynikající“. Tým se zatáhl hodně hluboko, ubránil vítězství 1-0 nad Leedsem United a připsal si tak již sedmou výhru v řadě.

Trefa Bukaya Saky z první půle nám zajistila všechny tři body, stejně důležitý byl ale příspěvěk hráčů na druhé straně hřiště včetně našeho gólmana, který předvedl několik skvělých zákroků a připsal si další důležité čisté konto.

A zatímco přiznal, že jsme na Elland Road jsme nepředvedli náš nejlepší fotbal, odjet odsud z vítězstvím i přes takový vývoj zápasu je stejně uspokojující.

„Jako celek, jako tým jsme bránili prostě skvěle. Vyhrát 1-0 na Leedsu je opravdu těžký úkol a nám se to povedlo.

Samozřejmě bychom chtěli každý týden vyhrát 3-0, dnes se nám ale zvítězit podařilo, a to je nejdůležitější. Bukayo dal branku, ale nemohli jsme jej dostat pořádně do hry. Prohrávali jsme souboje a podobně, ale jak jsem řekl, v obraně jsme byli celý tým během celého zápasu skvělí.

Nejen, že jsme viděli Patricka Bamforda neproměnit penaltu, Ramsdale udělal několik skvělých zákroků. Vychytal Pascala Struijka a poté vytasil famózní zákrok proti úniku Patricka Bamforda.

A právě tento zákrok mu způsobil spoustu bolesti, když jej míč trefil do citlivých míst. Rád se ale obětoval pro tým a pomohl Kanonýrům k devatému vítězství z 10 úvodních utkání v lize, což se jim podařilo poprvé v historii.

Když se jej novináři ptali na jeho nejlepší zákrok, odpověděl: „Asi ten mýma koulema? I když to se mnou docela zamávalo, ještě teď se cítím trochu špatně!“

Jsem rád, že jsem tam byl. Byl jsem k sobě velmi kritický protože od začátku sezóny jsem už několik branek dostal a pak se objeví různé otázky. Ale pomoci dnes týmu bylo skvělé.

Co se týče standardů, tak jsme si nastavili laťku dost vysoko, dnes se nám ale nedařilo hrát tak, jak bychom chtěli. Takže jsme byli hodně emotivní protože jsme si odvezli tři body za vítězství 1-0 na hřišti soupeře.“

/arsenal.com/