Ramsdale získal cenu pro nejlepší zákrok za měsíc duben.

Podruhé za sebou získal Aaron tuto cenu, když reflexivně zasáhl proti střele Mohameda Salaha.

I díky excelentní reakci našeho gólmana jsme si z Anfieldu odvezli nakonec remízu 2-2 a právě tento zákrok byl zvolen nejlepším v rámci PL za duben.

Zápas vstupoval do poslední minuty a the Reds šli za vítězstvím. TAA našel v nebezpečném prostoru Mo Salaha, který si zpracoval míč a krásně zatočenou střelou se snažil najít horní růžek Aaronovy branky. Už to vypadalo, že míč najde svůj cíl, ale Ramsdale se natáhl a špičky prstů vyrazil míč mimo.

Sám Aaron o tomto zákroku řekl: „Pamatuji si, že to měl Salah na jeho levou nohu a myslel jsem si, že vystřelí do horního rohu. Byl to tak emotivní a psychicky vyčerpávající zápas, že přepnete na autopilota a snažíte se najít věci, které děláte několikrát denně. Naštěstí jsem přivolal něco z tréninku a prsty míč vyškrábl mimo tři tyče.“

Tento zákrok navázal na další Aaronův klíčový zákrok proti Bournemouthu při vítězství 3-2, díky kterému si přisvojil i tuto cenu v březnu. Aaron je za toto samozřejmě rád a cítí, že by mu to mohlo pomoci v případě, že by potřeboval psychickou vzpruhu.

Při porovnání obou zákroků řekl: „Technické dovednosti u těch dvou zákroků jsou uplně odlišné – v březnu jsme díky tomu vyhráli, což bylo speciální. Dubnový zákrok po zápase ocenil i The Kop, takže je to speciální jiným způsobem.

Je dobré mít takové zákroky například pro kompilační video, když pak třeba nemáte sebedůvěru nebo formu, můžete si pustit třeba video z předchozí sezóny a vzpomenout si, že jde jen o drobné zaškobrtnutí než o to, že byste byl špatný brankář.

Vždycky chcete získat individuální ocenění za akci v zápase, takže je opravdu fajn, že brankáři takovou cenu nyní mají. Aspoň se ocení zákroky světové třídy.“

Tato cena se začala udělovat teprve se začátkem právě probíhající sezóny a Aaron se s dvěma vítězstvími zařadil po bok Nicka Popea. Jde však o první dvě po sobě jdoucí vítězství.

/arsenal.com/