Ramsey splňuje řadu kritérií, aby se stal kapitánem, domnívá se Campbell

Bude mít Arsenal nového kapitána?Začíná se spekulovat o tom, že by pomyslné žezlo po Peru Mertesackerovi mohl převzít Aaron Ramsey. Daná myšlenka se zamlouvá také bývalému hráči Gunners Kevinu Campbellovi.

Ramsey je nyní dvanáct měsíců od konce smlouvy. Na konci května ale velšský fotbalista údajně dostal možnost na prodloužení kontraktu na pět let, v následujících týdnech by se přitom měl sejít s novým trenérem Arsenalu Unaiem Emerym.

Vyjednávání o nové smlouvě se může stočit také na téma kapitánské pásky. Mertesacker po sezóně definitivně ukončil kariéru a jeho zástupce Laurent Koscielny si nezahraje minimálně do listopadu. Francouzský zadák se ke všemu potýká s úpadkem formy a již dlouhodobě má zdravotní problémy s Achillovou šlachou.

V pozici kapitána si Ramseyho dovede představit také Kevin Campbell, osmačtyřicetiletý Angličan v klubu působil od roku 1988 do roku 1995. „V posledních čtyřech pěti letech byl Arsenal příliš měkký, což se projevilo také na umístěních v ligové tabulce,“ rozpovídal se Campbell pro ESPN.

„Aaron Ramsey splňuje řadu kritérií, aby se stal kapitánem,“ pokračoval fotbalista, který ve 146 zápasech v lize vstřelil 46 branek. „Je jedním z nejdéle sloužících hráčů v prvním týmu. Pokud je tam určitá struktura, právě Ramsey by se měl stát lídrem.“

„V kádru navíc potřebují zkušenost a odolnost. Přesně to Arsenal v uplynulé době postrádal,“ uzavřel Campbell s ohledem na spekulace týkající se Sokratise nebo Lichtsteinera.