Reprezentační přestávka: kdo reprezentuje a kdo zůstává

Po zběsilém začátku Premier League přišla první reprezentační přestávka.

Pro anglického trenéra Garetha Southgatea a další reprezentační trenéry je toto dvoutýdenní okno klíčovou příležitostí k doladění sestavy pro mistrovství světa. Do prvního zápasu v Kataru zbývají pouhé dva měsíce. Tato přestávka nabízí ale také mladým hráčům příležitost se ukázat v mládežnických týmech svých zemí. Zmíníme portugalského záložníka Arsenalu Fabio Vieiru anebo francouzského obránce Chelsea Wesleyho Fofanu.

Zatímco někteří hráči odjíždějí reprezentovat, jiní zůstávají ve svých klubech během přestávky, která může mít výrazný dopad na zbytek ligové sezony.

Arsenal

Několik hráčů Arsenalu neobdrželo na reprezentační srazy pozvánku. Trojice brazilských „Gabrielů“ Martinelli, Jesus a Magalhaes nebyla zařazena do Titeho týmu, který je jinak plný hráčů z Premier League.

Nejpřekvapivějším opomenutím je však Ben White v anglickém výběru. Obránce má sice působivou formu, ale v přípravném kempu před mistrovstvím světa chybí a tak se nepřipojí k Aaronu Ramsdaleovi a Bukayo Sakovi.

Kdo reprezentuje

Aaron Ramsdale a Bukayo Saka (Anglie), Matt Turner (USA), Karl Hein (Estonsko), Kieran Tierney (Skotsko), William Saliba (Francie), Takehiro Tomiyasu (Japonsko), Thomas Partey (Ghana), Martin Odegaard (Norsko), Granit Xhaka (Švýcarsko).

theathletic.com