Rosický : Přípravu jsem zvládl bez problémů

 

Letní přípravu Arsenalu označil jeho záložník Tomáš Rosický za výživnou. Nelimitovaly ho žádné zdravotní trable, takže dostal do těla stejně jako ostatní. Absolvoval asijské turné a doufá, že klub udrží i hvězdného Španěla Fábregase, o jehož odchodu do Barcelony se spekuluje již několik měsíců.

Myslíte, ža Fábregas nebo Nasri odejdou? Mluví se o tom dlouho…

Já fakt nevím, mně se s tím nikdo nesvěřuje… Ale je jasné, že by to bylo velké oslabení.

Jenže vy byste měl jistější místo v sestavě.

Takhle vůbec nepřemýšlím. Arsenal je obrovský klub s velikými ambicemi a na jejich naplnění potřebujete ty nejlepší hráče, nejlepší kádr. Takže nechci, aby Fábregas ani nikdo jiný odcházel. A i kdyby k tomu došlo, trenér by mužstvo stejně doplnil.

Jedinou velkou posilou je zatím útočník Gervinho. Jak zapadl?

Výborně, je to takovej arsenalovskej typ… Gólovej, chytrej. Takových není nikdy dost.

Jak se cítíte na prahu nové sezóny?

Hlavně jsem zdravej, to je nejdůležitější. Vynechal jsem jen dva tréninky a to mě nechali odpočívat. Příprava byla hodně náročná a zvládl jsem ji bez problémů. K tomu to cestování: čtyři dny v Německu, Asie a ještě teď naposledy na otočku Portugalsko. Přitom za dobu, co jsem v Arsenalu, jsme jezdívali vždycky v létě akorát na soustředění do Rakouska.

Poslední dobou nastupujete více zprostředka. Budete to hrát teď pořád?

Tak líbí se mi to víc než na kraji, ale taky byli někteří kluci zraněni. Zrovna Fábregas nebo Nasri. Uvidíme, jako to trenér nakonec postaví. Já se cítím dobře, snad to herně není špatné, ale je mi jasné, že se kádr bude točit. Čeká nás předkolo Ligy mistrů, takže už teď hrajeme pořád dvakrát týdně. A nikdo to asi neodkope všechno.

/Právo/