Rozhodnutí ohledně Özila je součástí klubové strategie, promluvil Emery. Popsal Torreiru

Před Crystal Palace nevyšla tisková konference. Zásluhou Telegraphu ale Unai Emery mluvil do médií, a to o diskutovaných jménech Mesutu Özilovi a Lucasu Torreirovi.

Řeč se nejprve točila ohledně Mesuta Özila. Německý záložník v letošní sezóně nejenže nenastupuje, v poslední době nebývá zařazený ani do nominací. Podle nového vyjádření Unaie Emeryho vše bylo diskutováno s vedením klubu.

„Jako klub a tým máme sjednanou strategii. Nejdůležitější ze všeho je klub, tým a jeho výkony,“ nechal se slyšet Emery, který Özila naposledy do hry nasadil 24. září proti Nottinghamu.

„O tomto rozhodnutí jsme spolu dříve mluvili. Vím, že fanoušci chtějí vědět více, ale momentálně není správná chvíle,“ dodal k Özilovi.

Téma se ovšem stočilo také ohledně Lucase Torreiry. Uruguayský záložník po loňské skvělé sezóně v té dosavadní bývá využíván méně, ke všemu se sžívá s novější rolí.

„Nastupuje a je pro nás velmi důležitý. Zálohu někdy měníme, tak jako jsme to udělali s Guendouzim.“

„Jsem s ním velmi spokojený. Potřebujeme ho. V různých zápasech využíváme odlišná složení. Společně jsme mluvili o jeho nejlepší pozici tak, aby nám ve své formě pomáhal.“

„Minulou sezónu byla jeho nejlepší pozice na místě defenzivního záložníka vedle Xhaky nebo Mattea. Letos někdy hrajeme pouze s jedním. Svými kvalitami se umí dostat do vápna a mít blízko vstřelení branky. U vápna si velmi chytře dokáže najít prostor a využít šance.“

„Zároveň, když připravujeme tým do vysokého presinku, tak je pro nás velmi důležitý, jelikož je takticky velice chytrý. Dokáže zahrát na dvou pozicích. Ať už je to jeden ze dvou defenzivnějších záložníků nebo na útočnější.“

„Někdy ho také využíváme jako záložníka, který pokrývá prostor před dalšíma dvěma,“ zakončil úvahu.