Rozhovor s fanouškem Chelsea před nedělním šlágrem

 

Před nedělním šlágrem Premier League Arsenalu s Chelsea jsem zavítal do tábora hostů a udělal rozhovor s fanouškem Jirkou, který se mnou rozhovor rád pořídil.

Jirko, jak dlouho Chelsea již fandíš a co Tě přivedlo k tomu, aby ses stal jejím fanouškem?

Chelsea fandím nějakých 10 let, buď od sezóny 2004/05 nebo 2005/06, teď si popravdě nevzpomenu. Přišlo to nějak samo od sebe a klub mi určitým způsobem přirostl k srdci. Nebylo to tím, že tam chytal Petr Čech. To jméno Chelsea se mi prostě zalíbilo.

Sleduješ každý zápas Chelsea?

Pokud to jde, tak zápasy Chelsea sleduji. Když je v to TV, tak to rozhodně každý zápas. Jinak se občas koukám na internetu, když je čas a možnost. Pokud se zrovna nedívám, tak sleduji alespoň průběžný výsledek.

Během svého desetiletého fandění Chelsea jsi zajisté měl mnoho oblíbených fotbalistů. Kteří se však řadí mezi tvé nejoblíbenější?

Za dobu fandění mohu prohlásit, že to rozhodně byl a je stoper John Terry. John je správným kapitánem, lídrem a určitě už teď se řadí mezi legendy klubu. Spolu s ním to je záložník Frank Lampard, který perfektně kopal nejen pokutové kopy. Poté to bude i Didier Drogba, který byl nebezpečný ,,sniper“ a byl jednou z hlavních postav vítězství v Lize Mistrů 2011/12. No a nelze zapomenout na Péťu Čecha, jenž se též řadí mezi ikony a legendy klubu. Ze současné doby by to mohl být Eden Hazard a Oscar, pokud vydrží v klubu dlouho. Pokud bych měl jmenovat někoho z minulosti, tak by se asi jednalo o Petera Osgooda, Rona Harrise nebo Petera Bonettiho. Je jich samozřejmě více.

Párkrát jsi zmínil Petra Čecha. Jak je v klubu vnímán ostatními fanoušky?

Určitě je vnímám jako jedna z ikon, legend a nejlepších hráčů v Chelsea. Byl a je to právě on, kdo nás v mnoha zápasech držel nad vodou, když se zrovna nedařilo a díky němu jsme vyhráli i Ligu Mistrů. Následující rok nám pak pomohl vyhrát Evropskou Ligu, protože nás tam podržel, když to bylo hodně nahnuté, především ve finále s Bayernem Mnichov, kdy čaroval a zlikvidoval šance a následně i penalty. Určitě se mnoha lidem nelíbí, že taková ikona klubu letos vysedává na lavičce a nedostává moc prostoru. Stejně jako já, i většina je toho názoru, že by měl dostávat více prostoru, protože si to zaslouží a je lepší než Thibaut. Pořád patří mezi TOP brankáře. Je sice hezké mít v týmu dva špičkové brankáře, ale jednomu nebo druhému to může uškodit, že bude vysedávat. Nikdo se pak nemůže divit, že když Petr dostane lukrativní nabídku, tak odejde, protože ještě několik let může být jedničkou. Sice nás to může mrzet, ale bude to jeho rozhodnutí.

Odchod Čecha z Chelsea vypadá jako nevyhnutelná věc. Mluví se o zájmu Realu Madrid, Liverpoolu nebo právě Arsenalu. Kde bys ho rád viděl ty, popřípadě fanoušci Chelsea?

Stejně jako já, i každý fanoušek by Petra samozřejmě rád viděl v dresu Chelsea ještě několik let. Názory, kde by fanoušci rádi viděli Čecha se liší a tak nemohu za ně moc hovořit. Troufám si však říci, že právě v Arsenalu by ho řada fanoušků nechtěla vidět. Já bych ho v Arsenalu nerad viděl též. A kde bych ho rád viděl? No hlavně v kvalitním týmu, kde by byl jasnou jedničkou a stabilně chytal, protože na ni ještě pořád má. I když Real moc nemusím, tak klidně bych ho tam i viděl, tam by zapadl. Casillas by ovšem musel odejít. Co jsem však slyšel, tak u něj to je taky na vážkách a kdyby odešel, tak by tam klidně Peťa mohl jít. Dalšími možnými kluby by mohli být PSG či Monaco, o kterých se také spekulovalo. I v Liverpoolu bych si ho dokázal představit. Nejlepší představou však pro mě je, kdyby zůstal ještě v Chelsea.

Přejděme nyní pomalu k nedělnímu duelu. Zápasy Arsenalu s Chelsea vždy nabízí zajímavé momenty a vyostřené souboje. Utkvěl ti nějaký zápas těchto dvou týmů v paměti?

Cení se každá výhra nad odvěkým rivalem, ale nejvíc mi v paměti asi utkvěla kanonáda na Stamford Bridge 22.03.2014, kdy jsme vyhráli vysoko 6:0. To byl krásný pocit vyhrát nad takovým rivalem tak vysoko. Příště se to klidně může stát ale i nám.

Před sezónou do Chelsea přišel Cesc Fabregas, který v minulosti působil v Arsenalu, kde dokonce zastával pozici kapitána. Jak bys zhodnotil jeho současné působení v Chelsea a očekáváš nějakou nevoli domácích fanoušků vůči němu?

Tak zatím jenom v tom nejlepším. Doposavad plní to, co se od něj čekalo a perfektně zastupuje Lamparda. V každém zápase patří mezi nejlepší hráče, dává perfektní přihrávky, připravuje gólové šance a ze začátku to náramně klapalo s Costou. Pokud se nemýlím, tak Cesc má nejvíce asistencí z celé ligy. Doufám, že mu to tak půjde nadále a bude ještě střílet nějaké ty góly. No a co se týče fanoušků, tak je dost možné, že budou na něj pískat a bučet, protože ho mají za zrádce, že šel k rivalovi a ne k nim. Už se to ukázalo krátce po přestupu, když pálili jeho dres (nám se také nelíbilo, když Lampard šel na půlroční hostování z New York City do Man.City, kde však zůstává do konce sezóny. Někteří sice pálili jeho dres a měli ho za zrádce, ale jiní to chápali a přáli mu to. Já patřím k těm, kteří mu to přejí. Nemám mu za zlé, že je právě u City, je tam jen na hostování. Pokud se nepletu, tak Man.City má stejné majitele jako New York City). Někteří z nich si ale neuvědomují, že to byl Wenger, kdo Fabregase nechtěl, tedy spíš ho nepotřeboval a tak sáhl po nabídce Chelsea. V opačném případě by za ně hrál.

Osobně Ti tedy nebylo líto, že zamířil k tak velkému rivalovi?

Mně osobně to bylo velmi líto, že od klubu nedostal novou smlouvu a že odešel. To řadu fanoušků hodně mrzelo. Když jsem se dozvěděl, že z důvodu velkého pouta k Chelsea nehodlá hrát za žádný jiný klub Premier League, tak jsem tomu celkem i rozuměl, protože v Chelsea prožil krásných 13 let. Když se vrátím k tomu, že zamířil k Man.City. Tak ze začátku se mi to samozřejmě nelíbilo, ale pak jsem mu to neměl za zlé. Chtěl někde hrát, než se v lednu rozjede soutěž v Americe. A Man.City mají stejné vlastníky jako New York City, takže to bylo celkem i jasné. Celkem mu to i přeji, má tam skvělé spoluhráče, s týmem se drží v TOP 4 a zahrál si i Ligu Mistrů. Přeci jen pořád nosí modrý dres, i když ne ten londýnské Chelsea, ale daleko lepší, než ten červený Man.United.

Duel Arsenalu s Chelsea je považovaný za velké derby, přesto pro Kanonýry je největší derby utkání s Tottenhamem. Který zápas je pro Chelsea tím největším v sezóně, na který se fanoušci těší již před sezónou?

Určitě je to každé londýnské derby a pak zápasy s Manchesterem United, se kterým to je taky hodně zajímavé a vypjaté. Dají se do toho zahrnout i zápasy s Man. City. Všeobecně to jsou pak souboje s týmy, které jsou v popředí tabulky a usilují o titul.

Jak tipuješ nedělní duel a už víš, kde ho budeš sledovat?

Určitě to bude velký boj. Arsenal se v poslední době hodně rozjel a vyhoupl se až na 2.místo, přitom v půlce sezóny byl někde kolem 5. místa, pokud se nepletu. Jenže my jsme na tom daleko lépe, prakticky celou sezónu kralujeme, máme bezpečný desetibodový náskok a velmi vyrovnané hráče. Jenže každý zápas je jiný a v neděli se zrovna hraje na Emirates Stadium, takže to bude velmi těžké. Ale minimálně bod by jsme měli získat. Jako fanoušek Chelsea však věřím svému týmu a doufám, že opět vyhrajeme a budeme ještě blíže titulu. Ale když by jsme měli ke konci sezóny ještě prohrát, tak asi s Gunners. Jak ale říkám, věřím, že bude výhra. Výsledek se dá těžko tipnout.

Osobně ještě nevím, zda se budu dívat, nejspíš nebudu doma. Dívat bych se ovšem chtěl.

Chtěl bys závěrem fanouškům Gunners něco vzkázat?

Chtěl bych jim vzkázat, aby neměli Cescovi za zlé, že odešel do Chelsea. On se chtěl vrátit, ale jelikož s ním trenér nepočítal, tak sáhl po tom, co mu bylo nabídnuto a co se mu zamlouvalo. A hlavně – aby na něj nepískali a místo toho ho přivítali na místě, kde dlouhá léta působil a byl jejich kapitánem. Na takové hráče by se nemělo pískat.

Na závěr bych chtěl tomuto fanouškovi Chelsea poděkovat, že mi byl při rozhovoru nápomocný a na všechny mé dotazy mi ochotně odpovídal.

 

 

Komentáře

 1. dave (karma: 0) #1

  [quote name=“Neri17″]dave:
  Tady máš ten moment, kdy Henry střídal. Bučelo se na Zlatana, který dal v tom zápase dva góly a kterého Henry střídal, ten byl naopak přivítán potleskem (čas zhruba 14:50).

  [url]http://www.dailymotion.com/video/xcsv17_arsenal-vs-barcelona-q-f-1-highligh_sport[/url][/quote]

  Ok,uznávam máš pravdu,ale napr tu,keď si pozrieš diskusiu od 22.20,tak tiež si niektorí mysleli,že bol vybučaný.

  http://www.eurofotbal.cz/liga-mistru/2009-2010/reportaz/arsenal-fc-fc-barcelona-218664/

 2. Bangbang (karma: 0) #1

  to dave:
  je rozdíl, když odejde henry, který měl už určitý věk, i z důvodu, aby dal šanci mladším – sezona po jeho odchodu byla do určitého momentu úžasná…

  a je rozdíl, když odejde hráč v rozkvětu, hráč, na kterém trenér staví a kolem kterého staví tým, kapitán týmu a mozek hry…

  i tak to TH14 neodpustím, že šel do barcy.

  osobně nevěřím tomu, že by CF4 chtěl jít do Arsenalu a že ho AW odmítl a že chelsea byla jen náhradní option… nemám pro to důkazy, ale tak to cítím…

  a jeho působení v barce se musí dle mého hodnotit ze dvou pohledů.

  když hrál, patřil k těm lepším, měl asistence, góly atd… on je pan hráč. kvalitou má na barcu, real a bayern…
  osobně se ale domnívám, že ho chtěli jen z „musu“, reálně ho nikdy nepotřebovali a používali ho jako vatu a doplněk, nesedl jim do koncepce týmu….

 3. Patrick (karma: 0) #1

  na hráče, kteří odešli k takovému shitu jako je che*sea, se má a bude pískat. Odešel do DNA tak trapně, jako snad neodešel ani Reys. Poplival sám sebe a vše, co pro největší londýnský klub kdy udělal.

  A že chtěl jít k nám? Chiméra, kdyby opravdu chtěl, tak by za nás hrál. Zbytek jsou PR kecy. S ohledem na post, na kterém od začátku u sibiře hraje, je jasné, že byl s portugalským arogantem už domluvený v momentu, kdy kulaci dali Lamprdovi najevo, že by se měl pakovat, nejlíp za louži.

  Věřím, že to ropákům v neděli spočítáme i s úroky.

 4. pavlas (karma: 0) #1

  [quote name=“WoX“]Hezký rozohovor. Inteligentní odpovědi a rozumná vyjádření. Respekt především.[/quote]

  Otázka : Který zápas je pro Chelsea tím největším v sezóně, na který se fanoušci těší již před sezónou?

  Odpověď : Určitě je to každé londýnské derby a pak zápasy s Manchesterem United, se kterým to je taky hodně zajímavé a vypjaté. Dají se do toho zahrnout i zápasy s Man. City.

  Už chybí jen Sunderland, když jsou jedním největším zápasem sezóny i QPR, Ham a Palace 😀

 5. mdavid (karma: 0) #1

  [quote name=“Patrick“]na hráče, kteří odešli k takovému shitu jako je che*sea, se má a bude pískat. Odešel do DNA tak trapně, jako snad neodešel ani Reys. Poplival sám sebe a vše, co pro největší londýnský klub kdy udělal.

  A že chtěl jít k nám? Chiméra, kdyby opravdu chtěl, tak by za nás hrál. Zbytek jsou PR kecy. S ohledem na post, na kterém od začátku u sibiře hraje, je jasné, že byl s portugalským arogantem už domluvený v momentu, kdy kulaci dali Lamprdovi najevo, že by se měl pakovat, nejlíp za louži.

  Věřím, že to ropákům v neděli spočítáme i s úroky.[/quote]

  Proboha, vzdyt to potvrdil snad i sam Wenger, ze Fabregase nechtel, ze tu nebylo misto, tak jak by tu asi mohl hrat, kdyby opravdu chtel, jak rikas??

  Tady je aspon videt jak to v tu dobu v tymu vypadalo – ti hraci, co odchazeli, evidentne nevideli sanci pod Wengerem neco s Arsenalem vyhrat, tak zdrhli… Jednoduchy jak facka.

  Doufam, ze aspon nekdo Fabregasovi zatleska.

 6. PakoKun (karma: 0) #1

  Ja osobne bych na Fabregase nebucel, pokud by me nestrhla atmosfera, sere me ze hraje zrovna za Chelsea, opravdu moc, hlavne v kontrastu s jeho hlaskama, jak hral jeste za nas..

  Vsichni mu vycitate, odchod do Barcelony, ale kdyz se v lete jeste nevedelo kam pujde, tak to bylo vsechno: „Cesc, come back home“ „nikdy jsem ho neprestal mit rad“ atd.. a prichod do Chelsea byl nestastny, AW sam rekl ze ho nechce kdyz ma Mesuta a dalsi hrace jako Jacka, Rosu a plno dalsich 🙂 A nelze se divit, myslim si, ze bylo spravne rozhodnuti, ze neprisel k nam, ikdyz to je jeden ze z 5hracu kteri Chelsea zajistili titul..

  To znamena, sere me to hodne, ale mam pro neho pochopeni jako pro jednotlivce, je to top hrac a urcite nechtel jit do nejakeho zaplivaneho klubu, ktery nehraje o predni pricky v lize (tim nemyslim nas, ale do jineho kdyz my jsme ho odmitli :D)

 7. dave (karma: 0) #1

  [quote name=“RadaStohlik“],,Mourinhovi“ jsme nevstřelili branku čtyři zápasy, celkově mu za 12 zápasu dali jen 6 branek…

  to je šílená bilance…[/quote]

  A posledné 4 zápasy s čukotkou ani gól..Keď už nič iné,tak snáď aspoň minimálne raz skórujeme.Už by bolo načase a ak zahráme Top,tak možno Wenger aj konečne porazí svojho strašiaka.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.