Ryo ohromil Owena Coyla

Manažera Boltonu Owena Coyla velice ohromil záložník Arsenalu Ryo Miyiaichi, který na svém hostování vstřelil svou první branku a pomohl tak k vítězství 2:0 nad Millwalem.

Mladý křídelních si připsal svůj první start od svého příchodu z Arsenalu a byl klíčovým hráčem při postupu do čtvrtfinále FA Cupu.

Miyaichi prokázal ohromnou rychlost a klid v zakončení, když při gólu s přehledem obstřelil brankáře. Coyle věří, že v něm má Arsenal hvězdu do budoucnosti.

“Viděl jsem jej několikrát za Feyenoord. Věděl jsem, že má Arsenal v klubu talentovaného japonského hráče. Když odešel na hostování, tak jsem jej pozorněji sledoval a ihned mě velmi zaujal,“ řekl Coyle pro Talksport.

“Stejně jako jsem manažer, tak jsem také fanoušek. Chci vidět úžasné hráče, kteří umí pobavit a když on dostane balon, tak víte, že se může stát něco neobyčejného. Vypadá to, že umí dobře vystřelit i dobře nacentrovat.“

“Ve fotbalovém prostředí je ještě dítě, ale na věku mi nezáleží. Pokud je hráč dosti dobré, nechám jej hrát. Určitě ukázal že, má na to, aby mohl hrát za Bolton.“

Devatenáctiletý mladík přišel na zkoušku v roce 2010 a rychle přesvědčil francouzského manažera o svém potenciálu. Podepsal tak svůj první profesionální kontrakt.

Miyaichi má za sebou úspěšné hostování v Nizozemsku, kde odehrál dvanáct ligových zápasů, ve kterých vstřelil tři branky, než se vrátil zpět do Arsenalu. Svůj debut v ligovém poháru si odbyl v září v zápase proti Shrewsbury.

 

/sportsvibe.co.uk/