Sagna, Freddie, Adams – Hans‘ Diary No. 20

Dvě třetiny hluchého nefotbalového období máme za sebou a čeká nás poslední, ta nejzajímavější. Konečně se totiž začne hrát fotbal, i když zatím jenom přátelský. Přehled klubů proti kterým se AFC postaví čítá velmi zajímavá a velká jména: Internazionale, Ajax, Lazio, PSG, Red Bull. Tolik kvalitních zápasů jsme v minulých letech nikdy nehráli, takže doufejme, že se Kanonýři rozehrají dříve než loni a 12. srpna vletí do sezóny ve velkém stylu, který skončí až 21.5.2008 v Moskvě. Nicméně následující (už necelé) dva měsíce budou jistě ještě plné přestupů a spekulací, kdo na jaké pozici bude hrát. Takže vzhůru spekulovat.

 

O čem se již netřeba dohadovat je přestup Bacary (takhle to píšou na Arsenal.com, tak se toho budu držet) Sagny z Auxerre. Pravý bek na místo, kde jsme nedávno dlouhodobě podepsali Hoyta a Ebouého. Osobně se kloním k názoru, který již několikrát zazněl v diskusích, a který jsme s Matygolem dokonce probírali dávno předtím, něž jsme o nějakém Bacary slyšeli, že AW bude chtít vyzkoušet Emanuela na pravé straně zálohy. Což může mít dva efekty. Hleba tu buď nakopne nebo vykopne. K Ebouému jsem měl dycky dvě výtky. Špatné bránění a jeho divadlo. Posunem dopředu by se částečně mohla eliminovat ta první, i když jestli by chtěl nabýt dojmu, že tím pro něj defenzivní činnost skončila, asi by se se zlou potázal. Jeho letecké a filmařské výstupy by se tím ovšem nevyřešily vůbec. To bude první velký úkol pro Gilberta. Sagnu neznám, takže vám o něm můžu říct akorát to, že bude pracovat na očistě čísla 3. Ideální by bylo začít změnou účesu. Což může ode mne, bezvlasého, znít jako závist. Taky že jo! Lepší informace má o Sagnovi, do dnešních dnů velký oblíbenec všech Goonerů, Gill Grimandi .

Dalším rozkmitaným hráčem, tentokrát opačným směrem je Freddie Ljungberg. Zájem projevila v posledních dnech Fiorentina (£ 5,5M) a Man City (£ 6M). Vzhledem k tomu, že Fiorentina se údajně nedokáže s Freddiem dohodnout na platu, vypadá momentálně pravděpodobnější, že Freddie pude na sever za krajanem Svenem. Ale to je koneckonců jedno, důležité je, že pravděpodobně odejde jediné opravdové křídlo, které máme. Sumy, které jsou nám za Freddieho nabízeny jsou jistě velkým pokušením a i přes jeho vyjádření, že by chtěl ukončit kariéru v dresu Gunners, si myslím, že opravdu odejde. Holt hráči si vždycky neurčují, kde zakončí kariéru a s jeho platem a neustálými zraněními je Freddie pro klubovou pokladnu jistě noční můrou. Už v Season Review jsem psal, že krajní záloha je oblast, kde bychom měli rozhodně posílit a zatím je to jediná pozice, kde jsme ještě nikoho nekoupili. Naopak posledního mohykána prodáváme. Nedokážu odhadnout, jestli by se Freddie ještě někdy dokázal trvaleji prosadit do základní jedenáctky, spíše si myslím, že ne, takže jeho odchod nevidím zase tak dramaticky. V každém případě si myslím, že kraje zálohy by teď měly být Arsenovou prioritou číslo 1 a 2 a jsem zvědavý, co vymyslí. Osobně moc nevěřím, že z Rosického, Diabyho nebo Hleba budou někdy špičkoví křídelní hráči, jako byli třeba Pires nebo zrovna Freddie. Co jsem měl možnost pozorovat, všechny tři to příliš táhne do středu. Ale kdoví, kdo jsem já abych předpokládal, co AW vymyslí a dokáže? Dejte mu čas a udělá z Lehmanna lepšího útočníka, než je Baptista.

Odkaz speciálně pro Gilberta: takhle se má chovat kapitán, když mu neuznají gól. Bohužel, there's only one Tony Adams.

To se mohli zeptat mně, že je Cesc pošle do prdele a nemuseli kolem toho dělat takové divadlo. Jenže to by nebyl Real Madrid, aby se nechovali jako arogantní dementi. Vsadím se o leccos, že Cesc z Arsenalu pude jedině zpátky do Barcelony. A určitě ne letos.

Velmi zajímavý a optimistický pohled na Eduarda si můžete přečíst na Onlinegoonerovi.

Než se začnete pídit, ušetřím vám práci: 3. předkolo Ligy Mistrů se losuje 3.8., což je ještě dost daleko.

Pro všechny, kdo se ještě nezeptali a chystají se zeptat: do Rakous nejedu. Takže "Arséne Wenger's red'n'white army…" dáme při nějakém zápase, ať už ve Hvězdě, Venue 73 nebo někde jinde v republice.

CU Hans