Sagna: Plní se mi sen

 Bacary Sagna může zasáhnout do 200. zápasu za Arsenal již tuto sobotu proti QPR. Pro tuto příležitost si zvolil speciální cíl.

Francouzský pravý krajní obránce je v klubu již pátou sezónu a připoští, že by se nikde jinde necítil víc doma než v Arsenalu. Jeho dvoustý zápas, který právě přichází, to plně vystihuje.

„Dosáhnout mety 200 zápasů za Arsenal by byl pro mě velkým úspěchem a sen by se stal skutečností. Musím v mém 200. zápase vstřelit branku. Prostě musím!

Opravdu, jsem velmi hrdý a věřím, že přijde ještě mnoho dalších zápasů za Arsenal. Cítím, že jsem součástí toho všeho. Hrát za Arsenal je velká pocta. Jsem opravdu šťastný, že můžu být součástí historie klubu.“

Sagnův milník je ještě více obdivuhodný, vezmeme-li v potaz jeho čtyřmesíční absenci způsobenou zlomeninou, kterou utrpěl v zápase na White Hart Lane. Bacary připouští, že ho tato nepříjemnost změnila – a změnila i jeho úhel pohledu vůči spoluhráčům.

„Jsem tím zraněním poznamenán. Bylo to mé první větší zranění během mé kariéry. Celou dobu jsem cítil, že jsem součástí týmu, ikdyž jsem nemohl hrát. Chodil jsem, i s berlemi, na všechny zápasy.

Nyní vím, čím vším si prošli Jack a Abou. Uznávám je za způsob, jakým tímto nelehkým obdobím prošli. Pro mě to bylo těžké, ikdyž se jednalo jen o čtyři měsíce, pro ně to musí být ještě težší.“

 


/arsenal.com/