Santiho všichni milují, vyjádřil se Wenger na adresu Cazorly před MU. Lacazetta je možné nahradit

Šlágr kola se v sobotu od 18:30 odehraje na Emirates Stadium. Arsenal v rámci patnáctého kola přivítá Manchester United, momentálně druhý tým Premier League, který má na Gunners náskok čtyř bodů. Před novináře se tradičně posadil Arséne Wenger a reagoval:

na to, jaké to bude bez Lacazetta…
I bez něj máme ve svých řadách ofenzivní kvalitu včetně Welbecka, Girouda a Wilshera, kteří proti Huddersfieldu nastoupili až v průběhu zápasu. Každý z nich je to hráč do ofenzívy. Teprve uvidím, co na sobotu nachystám, ale ideálně bychom chtěli, aby nastoupil.

na další zranění…
Zbytek kádru by měl být v pořádku. Alexise jsem ve středu stáhl, protože ho trochu trápil problém s hamstringem. Myslím si však, že bude v pohodě

na Santiho Cazoru, který se znovu musel podrobit operaci…
Je to pro mě katastrofální, smutná zpráva celého dne. Je mi ho líto. Jedná se o borce, kterého obdivuji. Všichni ho zde milují, na trénink přicházel každý den s úsměvem, protože fotbal neskutečným způsobem miluje. Pro Santiho je to velká rána a něco, co se obtížně přijímá.

na to, zda může říci, kdy by se mohl vrátit…
Netuším přesně, co se mu přihodilo. Byl jsem informovaný od lékařského personálu, ale nečetl jsem dosud žádnou zprávu. Nevím, zda ho to dostane opět na začátek, nebo ne. Musím si promluvit s doktorem.

na José Mourinha…
Jedná se o zápas Arsenalu, který na domácím hřišti přivítá Manchester United. Chci se pouze soustředit a připravovat s mým týmem tak, aby měl dobrou šanci vyhrát. Manchesteru United se v této době daří, stejně jako nám. Vypadá to, že se fanoušci mají na co těšit.

na to, zda Mourinho „zaparkuje autobus“…
Neočekávám nic speciálního. Předpokládám pouze, že se stihneme zotavit. Manchester United je silný tým a od nás očekávám, že se vypořádáme s problémy, které nám budou dělat. Rovněž se poženou do útoku. Neuchýlí se jen k obraně.

na přístup United za doby Mourinha…
Příliš jsem je nesledoval, takže není na mě, abych je jakkoli soudili. Díval jsem se na to, jakým způsobem hrajeme a připravujeme na daný zápas. Jedná se o nebezpečný tým, mají za sebou fantastické výsledky, takže pokud je budeme chtít porazit, budeme muset být na svém maximu. Přesně na to se chci se soustředit.

na to, že Özil byl spojovaný s přestupem do United…
Podívejte, všechno to jsou spekulace. Nemůžu do toho nijak zasahovat. Je tu pouze jediný způsob, jak ukázat, že jste týmu oddaný – tedy vaším přístupem na hřišti. Když ho vidíme, jak hraje, tak je tu jediná věc, kterou nemůžete zpochybňovat, tedy, jak chce hrát za tým.

na to, že by mohli Alexis a Özil v lednu odejít…
Nejprve se soustřeďme na sobotu, poté uvidíme, co se stane v lednu. Naposledy jsem o tom mluvil na uplynulé tiskové konferenci a od té doby se nic nezměnilo.

/arsenal.com/