Silvestre radí Wengerovi

Mikael Silvestre si asi těžko vylepšil svojí pozici v Arsenalu, když v rozhovoru po Arséne Wengerovi požaduje, aby okamžitě napravil slabé stránky mužstva Kanonýrů.

Silvestre se vůbec neukázal v této zpackané sezóně Gunners v dobrém světle, ale i přesto se připojil k řadě hráčů a odborníků, kteří požadují po francouzském manažerovi posílení kádru přes letní přestupové období.

Wenger se totiž v posledních letech držel díky dluhům za výstavbu Emirates Stadium zpátky, ale díky velkému tlaku ze strany fanoušků a i odborníků připustil, že letos se bude snažit přidat do svého kádru nějakou zkušenost, která viditelně kádru Kanonýrů chybí.

Silvestre, který je sice velmi zkušený hráč, nicméně patří na hřišti vždy bez výjimky k těm nejhorším, tvrdí, že utkání proti Chelsea a Manchesteru United jenom ukázala, jak moc potřebuje klub ze severu Londýna nové a zkušené hráče.

„Hráli jsme zápasy proti nejlepším týmům v Anglii, kde byly plně vidět naše nedostatky. Je na Bossovi, aby je analyzoval.

Byl to velmi špatný týden – dvě domácí prohry. Nyní se musíme koncentrovat na dva poslední mače sezóny, a zůstat profesionály. Lidé hovoří o tom, že nám chybí charakter, ten my ale dle mého máme.

Tito hráči se velmi brzo zlepší. Mladí fotbalisté se z těchto proher mohou hodně naučit. Ale celkově byla to velmi špatná sezóna. Je velmi zklámavající skončit tam, kde jsme skončili my.“

A zatímco Arséne Wenger se bude soustředit na svůj tým, mnoho fanoušků a odborníků se soustředí na události uvnitř klubu, kde se schyluje k „válce“ o vlastnictví Arsenalu. Stan Kroenke totiž včera zvýšil svůj podíl na 28,3%, a kroky uzbeckého miliardáře Usmanova na sebe nenechaly dlouho čekat, jak se ostatně můžete dočíst ZDE.

/setanta/