Situace okolo Walcotta: Everton a Southampton horkými adepty, hostování nepřipadá v úvahu

Theo Walcott během lednového přestupového období s největší pravděpodobností opustí Arsenal. Tvrdí to alespoň David Ornstein na svém oficiálním twitterovém účtu‏. Podle novináře BBC o jeho služby intenzivně vyjednávaly Everton a Southampton, oba celky by rády získaly Walcotta na přestup.

Ostatní kluby se o osmadvacetiletého fotbalistu zajímaly spíše formou hostování, to se však nelíbilo Arsenalu, ten hráče uvolní jen v případě prodeje. V opačném případě zůstane minimálně do léta.

Walcott z klubu výslovně odejít netouží, vadí mu ovšem malá herní praxe, ze které se cítí frustrovaný. Jak přestupu do Evertonu, tak přestupu do Southamptonu zůstává otevřený, aby znovu nastartoval svoji kariéru. Přesunu do zahraničí není v rozehrané sezóně nakloněný.

Arsenal na fotbalistu ohledně přesunu netlačí – rád by totiž vyhodnotil situaci ohledně zranění Oliviera Girouda a také Dannyho Welbecka, v minulosti sužovaného řadou zranění.

Pokud se fyzický stav Girouda a Welbecka ukáže jako dostačující a v útočné fázi neutrží Gunners žádné komplikace, bude dvanáctileté v působení Walcotta u týmu nejspíše u konce.

K Saints se anglický fotbalista přál vždy vrátit, na druhé straně je tu Everton s ambice se pravidelně ucházet o TOP 6, což se hráči zamlouvá. Borce pocházejícího ze Stanmoru si u Toffifes vyžádal samotný velitel lavičky Sam Allardyce, pod kterým by si Walcott velice rád zahrál.

Pak tu jsou finanční podmínky. Rovněž v daném případě má navrch Everton, ten je více než Southampton ochotný předložit Arsenalu sumu – pohybující se okolo 20 milionů liber – a vypořádat se s platem 110 000 liber týdně.

Ve prospěch klubu založeného v roce 1878 také mluví aktuální postavení v Premier League – ocitá se na deváté pozici, zatímco Southampton se nachází jedinou pozici na sestupovým pásmem.

Walcott do Arsenalu přišel v lednu 2006 – hodnota se pohybovala na 5 milionech liber a postupně vzrostla až k 12, 5 milionům liber – a za klub se v 396 zápasech prosadil 108krát. V reprezentaci naskočil do 47 duelů a vstřelil v nich osm branek.