Sokratis a Čech po postupu ze čtvrtfinále EL

Ve čtvrtek večer jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů na hřištích soupeře za celou sezónu. Petr Čech si připsal další nulu v našem dresu a Sokratis byl velmi šťastný za náš další postup v soutěži.

Řecký obránce po zápase odpovídal na otázky…

o vítězství…

Pro nás to byl perfektní večer, hráli jsme opravdu dobře a po první brance to pro nás bylo už jednodušší.

o Valencii v semifinále…

Valencia je velmi dobrý tým, hrají dobrý fotbal a mají nyní skvělou formu, my jsme na tom teď ale také velmi dobře, máme skvělý tým. Se vším respektem, pojedeme tam zvítězit.

o touze zvednout pohár nad hlavu…

Proč ne? Samozřejmě. Je to obrovská šance pro Petra Čecha zvítězit v této soutěži v jeho posledním zápase a my pro to musíme odevzdat víc než 100 procent.

Kromě jednoho klíčového zákroku neměl Petr Čech tolik práce, jak tedy zápas viděl on?

o výkonu týmu…

Byl to velmi těžký zápas, ale díky naší dobré hře to vypadalo jednoduše. Hru jsme velmi dobře kontrolovali a stejně tak i bránili. Dali jsme velmi důležitou branku, která nám dala i díky prvnímu zápasu obrovskou výhodu. Potom jsme dobře bránili a vytvořili si i dobré šance vepředu, mohli jsme přidat i druhý gól.

o sebedůvěře, kterou tým takto získá…

Neapol je fantastický tým, který dává hodně branek, obzvláště tady doma, udržet dvě čistá konta je tudíž něco hodně pozitivního. Dařilo se nám a jsme spokojení s naší obrannou organizací. Dnes jsme se trefili ve velmi důležitou chvíli, stejně jako v prvním poločase doma, což byl také téměř dokonalý zápas, v tomto chceme i nadále pokračovat. Dnešek byl skvělým příkladem toho, že když hrajete jako tým, jste dobře připravení a navzájem si pomáháte, tak to můžete zvládnout.

/arsenal.com/