Sol Campbell přestoupil do týmu z League Two

Jeden z členů legendárních „Invincibles“ Sol Campbell ( plným jménem Sulzeer Jeremiah Campbell ) šokoval fotbalovou odbornou i laickou veřejnost a oznámil přestup do týmu čtvrté anglické ligy, Notts County. Sol absolvoval zdravotní testy a zřejmě brzy již zaujme místo v týmu trenéra Iana McParlanda.

 

 

Sol Campbel zahájil svoji profesionální kariéru v týmu Tottenham Hotspur kde v letech 1992-2001 odehrál 255 zápasů v rámci Premier League. V roce 2001 přestoupil k The Gunners, kde strávil nejúspěšnější léta své kariéry. V roce 2006 v rámci začínající generační výměny v Arsenalu přestoupil do Portsmouthu.

 

 

Od momentu opuštění Pompey měl Sol řadu nabídek, ale vyslyšel volání Sven-Göran Erikssona, který v týmu Notts County zastává funkci sportovního ředitele a podepsal v 34-letech pětiletý kontrakt.

 

 

„Sol se bude muset hodně starat, aby získal místo v prvním týmu, rozhodnutí o nominaci dělám na základě výsledků bez ohledu na jména hráčů“, řekl McParland, trenér Notts County.

 

 

Pozornost přestupu Sola věnoval dnes i Arséne Wenger, který je přesvědčený, že přestup může být součástí plánů Sola Campbela na trenérskou kariéru. Wenger současně konstatoval, že přestup potvrzuje finanční sílu Notts County.

 

 

„Teprve čas ukáže, jestli to bylo dobré rozhodnutí. To záleží, co má Sol v úmyslu. Jestli to je jenom fotbalový přestup, nebo jestli začal myslet na svou budoucnost a je to rozhodnutí dlouhodobého charakteru, jehož cílem je přiučit se práci managera.“

 

 

/ eurosport.yahoo.com/