Soupiska pro Ligu Mistrů

Arsenal dnes odevzdal soupisu pro letošní sezonu Ligy Mistrů. Kdo na ní je?

Někteří hráči mohou být samozřejmě zařazeni na tzb. B list, ale je překvapivé, že na soupisce nefiguruje Serge Gnabry. Mezi hráče zařazené na soupisku patří naopak Nicklas Bendtner.

Brankáři: Wojiech Szczesny, Emiliano Viviano, Lukas Fabianski
Obránci: Bacary Sagna, Carl Jenkinson, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Thomas Vermaelen, Nacho Monreal, Keiran Gibbs
Záložníci: Tomas Rosicky, Mikel Arteta, Jack Wilshere, Mesut Özil, Alex Oxlade-Chamberlain, Aaron Ramsey, Santi Cazorla, Mathieu Flamini, Emmanuel Frimpong, Ryo Miyaichi, Gedion Zelalem
Útočníci: Lukas Podolski, Olivier Giroud, Theo Walcott, Yaya Sanogo, Chuba Akpom, Niklas Bendtner

Zdroj: /Freshfootball/


Aktualizace (krtek.olc): Pro úplnost doplňuji, jak je to s tzv. listem A a B soupisky. List A může obsahovat maximálně 25 hráčů, z nichž alespoň dva jsou brankáři. Z nich nejméně osm musí být z kategorie “locally trained players” a z nich nesmí být více než čtyři “association-trained players” (hráč vychovaný asociací), libovolný počet z nich může být „club-trained player”(hráč vychovaný klubem). Za hráče vychovaného klubem se považuje hráč, který ve věku 15-21 let (nebo v sezónách, kdy toho věku dosáhl) byl alespoň 3 sezóny nebo 36 měsíců registrován v tomto klubu (kontinuálně či ne), za hráče vychované asociací se považuje hráč, který stejné období strávil v klubu či klubech ve stejné fotbalové asociaci jako daný klub. Pokud klub nemá dostatek takovýchto hráčů, zapíše na soupisku hráčů méně. List A registruje klub do 2.9.2013 24:00 CET pro základní skupiny a vyřazovací část.

List B může klub měnit libovolně během sezóny, hráči na něm registrování mohou zasáhnout do zápasu, pokud byli zapsáni nejpozději do půlnoci dne před zápasem. Obsahuje hráče narozené nejpozději 1.1.1992 (včetně), kteří v daném klubu byli registrováni alespoň dva roky nepřetržitě počítáno od patnáctých narozenin hráče, popř. pokud je jim 16 a jsou již dva roky registrováni v daném klubu. Například Gnabry tedy nemusí na listu A figurovat, registrovat ho můžeme prostřednictvím listu B.

Zajímají-li vás další detaily, podrobně registraci řeší článek 18 Regulations of UEFA Champions League, Cycle 2012-15, 2013/14 Season.