Špatné zprávy ohledně Martinelliho, bude chybět delší dobu

Na středečním utkání Gunners proti Newcastlu by se těžko hledala jakákoliv pozitiva pro náš milovaný klub. Zpackaný večer přinesl mimo vyřazení ze semifinále Carabao Cupu také jinou nepříjemnost v podobě dalšího zranění. Gabriel Martinelli v prvním poločase střídal za Nwaneriho s nataženým hamstringem, který jej údajně vyřadí ze hry na více utkání, než většina z nás původně doufala.

Brazilské křídlo vydrželo na hřišti St. James’ Parku jen 37 minut. Zdravotní problémy dočasného zástupce Bukaya Saky na pravé straně útoku se zdály být alespoň pár minut dopředu anticipované, náhradník Ethan Nwaneri byl totiž okamžitě připraven do akce.

„Ano, něco ucítil,” řekl po utkání na tiskové konferenci Mikel Arteta. „Myslím, že to byl jeho hamstring, a necítil se na to, aby pokračoval. Takže zítra bude muset podstoupit sken magnetickou rezonancí a posoudíme rozsah zranění.”

A podle respektovaného novináře Davida Ornsteina ze serveru The Athletic zaznělo od lékařů něco, co Mikel rozhodně nechtěl slyšet. Martinelliho rekonvalescence by měla podle všeho trvat přibližně jeden celý měsíc.

Španělský stratég tak bude Gabiho postrádat přibližně ve čtyřech ligových utkáních. S největší pravděpodobností nestihne ani osmifinále Ligy mistrů. S mužstvem nicméně vyrazil na soustřední do Dubaje, kde zahájí svou cestu zpět na trávníky.

football.london

Tags: , ,

Komentáře

  1. hamike (karma: 61) #1

    Ok. Chápu, že se chtějí privadet jen top posily, které nás někam posunou. Ale opravdu nebyl na celým trhu žádný útočný hráč (křídlo, útočník), kteryho bychom za 20-30 mio koupili a klidně za půl roku/rok) zase prodali byt s menší ztrátou? Ale abychom měli aspoň s kým hrát? Občas se prostě musí změnit plán a strategie, když se zásadně změní i podmínky. Tohle fakt nepochopím.
    Nejak nám na tu přestavbu pod Artetou docházejí cihly..

    • Igor (karma: 5588) #1

      Smutne he to, ze bol. Napriklad Kolo Muani, ktory v juve uz dal 4 goly a my sa o nebo ani nepokusili. Ollieho sme si nechali nezmyselne na koniec a tak to aj dopadlo. Sesko vyzeral od zaciatku, ze bude k dispo az v lete. Gyokeres by k nam prestupit aj chcel, ale neaktivivali sme vvykupku, deto Nico Williams. Za Osimhena chcel neapol 70 mega €, co bolo podobne ako sme chceli dat za Olliho. Moznosti boli, iba sme to nezvladli. Smutne na tom je, ze posledne sezony nam chyba golovejsi utocnik ako je Kai. Pre mna je Kai vyborny hrac, ale nie je to 9tka, vidim ho nizsie pod hrotakom. Ak si to porovnam napriklad s timom z 2003/2004, tak tam sme mali top kvalitu na kazdom poste a odvtedy sa to stale iba platalo. Ale tam sme boli pod obrovskym financym tlakom, nakolko sme prebudovavali klub a stadion. Teraz vsak by sme mali mat toto vyriesene, tak snad uz v lete privedieme kvalitnu 9tku a ten titul dame, pretoze takto nam to vzdy utecie pomedzi prsty 🔴⚪⚽

  2. sejbers (karma: 270) #1

    Na jednej strane chapem ze klub nechce investovat do hracov o ktorych nie je stopercentne presvedceny ze budu prinos. Ale mi sme sakra v situacii kde by bol prinosom pomaly hocijaky utocnik. Martinelliho zranenie v prvom zapase po transfer okne je krasnou karmou za nasu „aktivitu“ na prestupovom trhu. Celkovo je nasa aktivita tuto sezonu tazko pochopitelna.4 letne posily maju v lige dokopy odohrate menej ako Rice. Miesto na supiske pre utocnika zaberaju nevyuzivany Kiwior a Zinchenko. Biereth ktoreho sme pred rokom nepochopitelne pustili za 4 mega uz ziari v Monacu , dnes mohol tvorit skvele trio s etanom a MLS.

  3. jakub (karma: 8) #1

    Vsichni to vidí, vsichni to ví, vsichni na to upozorňují, ale vedení si jede stejně pořád svoje. A třetí sezónu za sebou doplácíme na úzký kádr, a 2x jsme kvůli tomu nevyhráli titul. Každý rok ty samé kecy ty same výmluvy, jak něco nejde, jak jsme aktivní bla bla bla. A pak se divime že jsme všude a všem k smíchu. Velkohubá prohlášení mame jak real Madrid. Ale pak nejsme schopni dovést ani squad playera a budeme dohravat sezónu v utoku s trossardem který odchází, se sterlingem který je tu pouze na hostování, se 17ti letím Nwanerim a naprosto na hrotu neschopným Havertzem. 4 pofiderni hraci na 3 posty. A my si tu hrajeme na velkoklub co chce vyhrát vše. 😄😄 a místní fanatici mě tu umínuskujou a řeknou, že jsem na hovno fanoušek a že vedení vi co dělá a že já mám vlastně držet hubu protoze tomu nerozumím, a nevím co se děje uvnitř klubu. Hele já ani nepotrebuju vědět co se děje uvnitř klubu. Mně naprosto stačí vidět tohle. S tímhle přístupem nikdy titul nevyhrajeme. Ale hlavně že si neustále bereme do huby jiné kluby. 😘😘

  4. Ari16 (karma: 2618) #1

    Čeho jsem si vždy cenil, kromě kvalitní práce redakce tohoto webu byla úroveň diskuze a diskutujících. Tyhle stránky byly pro mě prototypem kvalitní diskuze a tiše jsem se smál a opovrhoval weby ostatních klubů, jako příklad uvedu web chelsea.cz . Bohužel tyhle doby jsou pryč a my web modré části Londýna rychle doháníme a stává se tady z toho v diskuzích kvalitní žumpa. ŠKoda, že pár očividně neúspěšných individuí shazuje kvalitu opravdu dobrého webu. Snad se zase dočkáme lepších zítřků. Dříve jsem dostal zaslouženě za nevhodný komentář okamžitě BAN, nebylo by od věci takhle postupovat nyní.

    • Jakub Mareš (karma: 2867) #1

      Bohužel tohle jde ruku v ruce s úspěchem, jak se klubu začne dařit vždy se vyrojí tihle trollové, pijavice, toxické krysy a nám fandům otravuji diskuze.
      Bohužel ban asi moc nepomůže, myslím ze banuji jen účet takže si ti chudáci hned založí nový účet zdravím nulu forehanda nebo betHOVNA už ani nevim
      Edit: sory zlobí mně capslock

      • WoX (karma: 2111) #1

        Uprimne sem kvuli tomu uz taky chodim sporadicky… Jedna vec je BAN, ale ruku v ruce s tim neni od veci absolutni ignorace a jakekoli narazky na takove komentare. Asi pred rokem se tu do mne navazel nekdo (nevim uz kdo – taky takovy podobny troll) aby me “vyargumentoval” sprostymi nadavkami. Odpovedel jsem mu POUZE JEDNOU a i kdyz dal reagoval a chtel prudit…neresil jsem to. Prestal. Je to jen muj osobni postup – kazdy jsme jiny, ale tohle zafunguje vetsinou pokazde. Ani ty “fanousky” nezminuji v komentarich jmeny apod. Proste totalni ignorace.
        K veci – snad se Martinelli brzy da do kupy a budou spolu se Sakou like a new signing😏

      • Ari16 (karma: 2618) #1

        Naprosto jsi to vystihl. Myslím, že celkově se ty nůžky zde rozevírají právě tím, jak se zvýšily naše ambice. Dříve jsem reálně hráli o účast v LM, nyní máme nejvyšší ambice. Jedni jsou vděční za to, kam nás Arteta vytáhl, druhým je to málo a po velkým progresu čekají titul. Oboje je vlastně správně. Já jsem vděčný, kam jsem se dostali díky Mikelovi a zároven určitě je namístě i oprávněná kritika určitých věcí, ale mělo by to být věcné a slušné.

  5. budy (karma: 185) #1

    Taky jsem se dříve těšil na to až výjde nový článek o dění v Arsenálu.Jako hodně staršímu fanouškovi se mi zamlouvalo že má Arsenál slušné a fotbalově znaĺé příznivce. Bohušel úroveň diskusí se stále více stáva vulgární debatou jednoduchých jedknců.Škoda,chtělo by to vrátit na dřívější úroveň,ale jak se těchto Nefanouškú zbavit?

    • Luhla (karma: 2484) #1

      Jakékoliv opatření proti uživatelům, kteří se neumí nebo nechtějí chovat slušně, by samozřejmě zatěžovalo adminy a já netuším, jestli si můžou dovolit obětovat pro tyto stránky ještě o něco víc času, než je tomu teď. Následující text bude typickým povídáním ve stylu „jak já si představuji že by to někdo jiný měl dělat“. Pokud bychom se chtěli bavit o konkrétních opatřeních, tak samotné mazání problémových příspěvků by vyžadovalo policajta na plný úvazek nebo nějakého softwarového hlídače, což je v našich amatérských podmínkách (myslím) neproveditelné. Účinnější by jistě bylo banování nebo rušení profilů i za tu cenu, že se tím odstraní i ty příspěvky problémového uživatele, které žádná pravidla neporušují. Problém je, a zřejmě už se to tu stalo, že vyhozený uživatel si může hned založit nový profil a v prudění velmi rychle pokračovat. Aby se to omezilo (úplně tomu zabránit asi nepůjde), musela by se ztížit a protáhnout registrace, například nutností odsouhlasení každé nové registrace adminem, povinností navázat profil na emailovou adresu, která nebyla použita pro registraci jiného profilu, povinnou čekací dobu třeba týden před aktivací oprávnění psát příspěvky. Je to ale dvousečná zbraň, která sice může přispět k řešení problémových příspěvků, ale zároveň může odrazovat nové slušné uživatele. Jednoduché řešení bohužel asi neexistuje.

  6. killerhammer (karma: 6791) #1

    Priatelia, po cca 20 rokoch tu na fóre si stále myslím, že diskusia je tu slušná. V porovnaní s diskusiami o chelsea alebo manu.
    Áno, objavujú sa tu extrémne neslušné názory, ale sú to izolované kontá, v počte pár kusov a bolo by asi dobré cca raz za mesiac im zrušiť účet (+ prípevky). Stačí vyhľadať neslušné slová.
    Ale ani druhá strana nie je bez viny. Objavila sa tu silná skupina ľudí, ktorá akékoľvek školácke zlé rozhodnutie klubu otáča, že to je vlastne OK a tým provokuje tú druhú stranu.
    Prial by som si aby sa obidve skupiny navzájom rešpektovali viacej, lebo naozaj obe strany majú zčasti pravdu!
    Teraz nejdem ukazovať priamo na ľudí v klube, lebo do toho nevidím, ale všeobecne konštatujem, že klub sa posunul neskutočným spôsobom dopredu (od príchodu Edu+Arteta) ale zároveň úplne banálne až nepochopiteľné zlyhania v našej prestupovej politike nás brzdia dosiahnuť maximálny potenciál z tohto teamu.
    Žiaľ, roky utekajú, konkurencia je extrémna a naskytnuté príležitosti musíme nekompromisne využívať (50 bodov v polke sezóny – kľudne sa o tom rozpíšem viacej), inak sa nikdy nestaneme slávnym klubom, ale vždy budeme len tí druhí.
    Tí, čo to nezvládli.

    • jakub (karma: 16250) #1

      Provokuje? To si děláš legraci ne? Jako tím, že se lidi snaží o věcnou diskuzi a ne jen házet špínu a urážky na lidi co pro klub pracují, tím jako někoho provokuji?
      Já bych možná některé věci nebagatelizoval, možná je to mnohem složitější než se může na první pohled zdát a já si aspoň dokážu přiznat, že jsou věci kterým nerozumím a většinou se právě tou diskuzí tady nebo jinde snažím ty věci vidět trošku s odstupem, bez emocí, ano klub není dokonalej, jsou to jenom lidi, co dělají svoji práci a někteří jsou lepší a někteří jsou horší, každej má špatnej den a ne vždycky člověk dosáhne toho co si plánoval.
      Ano roky utíkají, první se skládal tým z mladých hráčů, teď ti hráči musí dospět a začít sbírat trofeje, opakuji to po sté, sezóna ještě neskončila ale tady už ji někteří berou jako neúspěch.
      Pokud ti přijde, že Arsenal není slavný klub, já si myslím, že 90% fotbalových fanoušků zná Arsenal.

      • killerhammer (karma: 6791) #1

        Áno, kontá ktoré tu len nadávajú a hádžu kýble špiny treba mazať.
        A ten team sa neskladal z mladých hráčov, 1.5 roka ako prišiel Arteta sa kupovali aj prestarnutí hráči, čo nás brzdilo. Ja si pamätám aké tu boli ódy na Luiza, Williana atď. Potom prišla bodka, Kroenkeho tlačovka, kde povedal, že už sa budú kupovať len hráči v mladšom veku a s vysokou kvalitou. Super!!! A potom prišlo minulé leto, pustili sme 4 ofenzívnych hráčov a doviedli sme Sterlinga na hosťovanie 🤣

        • jakub (karma: 16250) #1

          Já jsem třeba rád, že je tu nespokojenost s druhým místem v lize, nemám s tím sebemenší problém, protože dlouhé roky jsme poslouchali, že TOP 4 je jako trofej, že je to nějak důležitý a nakonec jsme to brali jako něco důležitého a kvůli tomu jsme neviděli ten úpadek klubu až se to dostalo na to osmé místo v lize.
          Já dávám kredit Artetovi, že to změnil, nikdo nemluví o TOP 4 před sezónou, všichni věří, že můžeme vyhrát ligu.
          Tady bych ale dával pozor na očekávání, je těžké vyhrát ligu, když jsou některá rozhodnutí proti nám, 4 červené karty, zranění hráči, jsou věci které ten tým neovlivní.
          A znovu zopakuji, sezóna není u konce, je únor.

    • Beethoven (karma: 0) #1

      To je opět klasické neambiciózní uvažování „myslím na jen dva tahy dopředu a ne na 30 tahů dopředu“. Skutečný velmistr by chtěl, aby se Liverpool dostal do finále FA Cupu a tam prohrál, aby se jeho tým unavil a potrácel tak body v lize. Slot by tutově nasazoval lepší hráče na další kola. Tady ale většině lidí jde pouze o úspěch v Kakabao Cupu a FA Cupu. PL je zde pro většinu lidí naprosto podřadná a nedůležitá soutěž očividně. Small club mentality. Musíme konečně už dozrát do velkoklubu a to i tohle hyperkoretní forum. Bohužel zatím zde spíše vidíme implozi fanouškovských očekávání, než jejich explozi. Jací fanoušci, takový klub.

  7. dřívko (karma: 2084) #1

    Začínám mít pocit, že Arteta je naivní a vůbec nepočítá se zraněním klíčových hráčů, protože jinak si neumím vysvětlit to, že kritické pozice už dávno nemáme zdvojené a počítá se s tím, že to všechno odehrají Saka, Martinelli, Odegaard nebo Rice. Vždyť pro nás je úplně typická náchylnost na zranění a letos se to v podstatě nevyhýbá nikomu. Loni to byla trochu vyjímka, ale i právě proto jsou ti hráči utahaní a letos už se to naplno projevilo.

    • Luhla (karma: 2484) #1

      Mezi těmi sedmi jmény je jedno, které bych tu rád viděl i v příští sezóně, ale zatím to bohužel nevypadá, že bychom Parteyho udrželi. Buď chce opravdu odejít (a vzhledem k tomu, co musí poslouchat na všech venkovních zápasech, bych mu to nemohl mít za zlé), nebo se obě strany nemůžou dohodnout na kontraktu, který by byl pro oba přijatelný. Po tom, co se konečně povedlo vyčistit kádr od starších „underperforming“ hráčů s dlouhodobými vysokými kontrakty je asi vedení opatrné, abychom do toho zase nespadli, a nenabídne Parteymu takovou délku smlouvy, se kterou by on byl spokojený.
      Jinak moc nechápu, jak můžou novináři napsat, že se odchody těch sedmi hráčů bude financovat nakupování posil, když dva z nich jsou tu na hostování a ostatním snad kromě Zinčenka s Kiwiorem končí smlouva. Maximálně se nám uvolní prostředky na mzdy + když to dobře půjde, tak pár desítek milionů z prodeje těch dvou (a jestli půjdou do Itálie, tak budem rádi, když jim ještě nebudem doplácet plat).

        • jakub (karma: 16250) #1

          U Rice je to docela složité, pro mě osobně je to nejlepší defenzivní záložník současnosti, to jak skvěle čte hru, odebírá míče, vyhrává souboje je naprosto fantastické. Jeho distribuce míče se taky brutálně zlepšila.
          Ale když ho vidím na té levé 8 tak musím říct, že je to mnohem komplexnější hráč než jsem si vůbec dovedl představit, fyzicky je to neskutečný běžec, když člověk vezme jeho urostlou postavu a vidí ho běhat od vápna k vápnu, to je neskutečný.
          Já osobně bych s ním neměl problém ani na jednom z těch dvou postů, za mě je to po Rodrim druhej nejlepší záložník současnosti.

          • Sniper (karma: 1776) #1

            Mne sa asi trochu viac páči na tej ľavej 8, ale myslím si, že je to aj preto, že ostatní čo tam hrali si tam iba zvykajú. Pri Riceovi mi tam strašne chýba to, že on nedodá z hry moc finálneho produktu, golov nikdy moc nebude dávať a ani asistencií moc nevytvorí. Jediné nejaké zisky lopty z čoho vznikne asistencia ako naposledy alebo z rohov. A to je to čo podľa mňa v tých zápasoch s Evertonom a podobne kde sa dobýja súper môže robiť rozdiel či sa podarí zlomiť súper alebo nie. Čudujem sa, že Mikel v takých zápasoch nie je odvážnejší a nedá na tú ľavú 8 niekoho ofenzívnejšieho prípadne Kaia ak je k dispozícii iný útočník.

            |
          • Jakub Sevcik (karma: 60) #1

            By som povedal ze v modernom futbale je CDM uz hlavne deep lying playmaker. Pass master. Kontrola hry, spomalenie, zrychlenie, prenesenie. Declan ma predpoklady (kopacia technika) ale nieje, aspon zatial, dirigent ako napr. Toni Kroos alebo dufajme Zubimendi. Declan mi pride podobny pripad ako Xhaka, ktory sa na DM trapil a zaziaril potom na box-to-box.
            Nesiel by som sa hadat lebo si dobre nepamatam ale vravel vobec Mikel ze kupuje Declana na poziciu CDM? alebo sme tak usudili my fanusikovia na zaklade prirodzeneho instinktu postavit na CDM najvacsieho, najsilnejsieho chlapa v tyme?

            |
  8. Jorge (karma: 1603) #1

    Btw Rooney po neúspěšném trenérském angažmá podepsal s Amazon Prime na pokrytí LM jako pundit.
    Ten rozdíl, že z Wengerových dětí se postupně stávají kvalitní trenéři nebo velmi cenění lidi v rámci vysokých struktur klubů.
    Zatímco Fergusonovi děti potom co postupně zjišťují, že na to nemají a radši se stávají pundity. Kde můžou kritizovat všechno a všechny.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.