SUNDERLAND AFC – ARSENAL FC: Preview (FA Cup)

 Věštecké okénko

 {tab=Základní info}

18.2.2012 (sobota)

18:15  (SEČ)

Stadium of Lightutkání vysílá live NOVA SPORT
Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

{tab=Možná sestava}

(16.2.2012) Přiznám se, že se mi dnes do psaní možné sestavy vůbec nechce. Včerejší zápas mám pořád ještě v hlavě a předvedená hra byla zoufalá, hráčům jakoby se ani nechtělo hrát. Hlavou mi běhá spousta otázek. Vybral si Wojciech opravdu jenom slabou chvilku? K čemu je, že Aaron naběhá deset kilometrů po hřišti? Na co je Theova rychlost, když ji neumí využít? Kde je strojová přesnost Artetových nahrávek? Proč se mi zdá, že jediná činnost, ve které byl Vermaelen v obraně opravdu důsledný, bylo mávání rukou ve vzduchu, aby čárovému „radil“ v rozhodování o ofsajdech? Jak vidíte, dnes nebudu moc vlídný k našim hráčům a nejspíš ani spravedlivý. Nemám rád, když se zajíci počítají před koncem honu, ale včerejšek jasně ukázal, že mezi tímto týmem a trofejemi leží ještě dlouhá cesta. První krok můžou hráči udělat v sobotu na hřišti Sunderlandu, ale pokud zopakují matný a alibistický výkon ze středy, můžeme se pro tento rok s trofejemi opět rozloučit.

Nebudu zde jitřit čerstvé rány, pojďme radši k sestavě. Lukasz Fabianski chytá v poháru pravidelně a není důvod, aby v sobotu nedostal příležitost. Navíc musí sám cítit, že ani místo prvního brankáře není tak nedosažitelné jako se mohlo ještě před měsícem zdát. V obraně se nám opět zužují možné varianty – ještě před týdnem jsme mohli poskládat ze stoperů celou obrannou čtveřici a v sobotu budeme rádi, když budou k dispozici alespoň dva rozehraní stopeři. Vidím to na dvojici Djourou – Vermalen, kterou na krajích doplní Sagna a Gibbs, popřípadě Miquel. Uvažoval bych i o Coquelinovi, ale toho očekávám na místě defenzivního záložníka. V záloze jej doplní, jak doufám, Arteta s Rosickým. V útoku se nejspíš představí Chamakh a dá Robinovi šanci odpočinout si alespoň část zápasu. Na křídlech se objeví AOC a Aršavin.

Je možné, že Wenger do zápasu pošle také další hráče, v záloze se může objevit například Benayoun, Eastmond či Ozyakup, v obraně Nico Yennaris nebo Squillaci. Do útoku se nabízí jako varianta i Park či Theo Walcott. Dočkat se můžeme také debutu v prvním týmu – Thomas Eisfeld třeba dostane šanci ukázat, proč si jej náš manažer vybral.

Výsledek tipuji na 1:1.

{tab=SUNDERLAND}

 

 

Celý název

Sunderland Association Football Club

Přezdívka

The Black Cats

Založen

1912 (jako Sunderland and District Teachers)

Stadión

Stadium of Light

(Kapacita: 48,707)

Majitel

Ellis Short

Předseda

Ellis Short

Manažer

Martin O’Neill

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 10. místo

 

Po krátkém výletu do Itálie míří Arsenal opět na Stadium of Light, aby dál živil naději na zisk trofeje. Na severovýchodě Anglie čeká Kanonýry nelehký boj – nejenom se silným soupeřem, ale i s parodií na ligový trávník, která nás v posledním ligovém kola stála Pera Mertesackera. Snad se na kvalitě trávníku podepíše čas na přípravu hřiště a citelné oteplení – v Sunderlandu se teploty již pohybují kolem 7-10°C.

Pro Sunderland, podobně jako pro Arsenal, vede cesta k trofejím pouze prostřednictvím FA Cupu. Z Ligového poháru se poroučeli hned v prvním zápase, evropské poháry se jich s ohledem na 10. místo v loňské sezóně netýkají a na špici Premier League to přes viditelné zlepšení po příchodu O’Neilla mají přece jenom trochu daleko. V sobotním zápase se obrátí výhoda delšího odpočinku – Sunderland má celý týden, aby strávil porážku od  Arsenalu a připravil se na další zápas, na druhou stranu Arsenal odehraje v polovině týdne zápas Ligy mistrů. To jedna z výhod, kterou cítí domácí fanoušci, byť je to výhoda poměrně iluzorní, Arsenal má i přes zranění dost široký kádr, aby aspoň na některých postech mohl hráče rotovat, navíc v dalším týdnu má až do neděle prostor na odpočinek před bitvou o sever Londýna. To, na co spoléhají fanoušci Černých koček ještě více, je, že Arsenal tímto zápasem zahájí období „Henryless“. Henry přinesl do týmu něco speciálního a doporučuji si přečíst toto zamyšlení nad jeho vlivem na osud Arsenalu v letošní sezóně během krátkého hostování.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Arsenal z posledních 12 pokusů osmkrát prošel do čtvrtfinále

Arsenal je druhý nejúspěšnější klub v FA Cupu, vyhrál ho desetkrát (MUFC 11x), celkem sedmnáctkrát hrál finále

V posledních šesti sezónách vždy vypadl ve venkovním zápase

SUNDERLAND

Sunderland se snaží dosáhnout pátého kola poprvé od roku 2004, kdy se probojoval až do semifinále

Sunderland vyhrál FA Cup v letech 1937 a 1973

Sunderland byl vyřazen týmem z PL ve čtyřech z posledních pěti případů, kdy jim byl nalosován, vyjímkou bylo vyřazení Boltonu v roce 2009

ARSENAL vs. SUNDERLAND

Soupeři zatím nastoupili ve 141 vzájemných zápasech, 54 jich vyhrál Arsenal, 49 Sunderland, 38 zápasů skončilo remízou

Bilance v Premier League je ve prospěch Arsenalu – posledních pět utkání Sunderland nedokázal zvítězit (Arsenal W3, D2)

V FA Cupu mají oba soupeři zatím vyrovnanou vzájemnou bilanci – po třech vítězstvích

Poslední utkání v poháru se odehrála v letech 1991 a 1997, vždy ve třetím kole a vždy zvítězil Arsenal

(BBC)

{/tabs}