Takehiro Tomiyasu podepsal novou dlouhodobou smlouvu

Japonský reprezentant k nám přišel v srpnu 2021 ze Serie A z Boloni. Od svého přestupu nastoupil na všech pozicích v obraně, během kterých si připsal 73 startů v dresu Arsenalu ve všech soutěží.

Pětadvacetiletý obránce, kterého všichni v klubu přezdívají jako Tomi, začal svou kariéru v klubu Avispa Fukuoka ve svém rodném městě, kde prošel mládežnickým fotbalem a poté si připsal 45 startů v prvním týmu.

V zimním přestupovém období 2018 se Tomi přestěhoval do Evropy a podepsal smlouvu s belgickým klubem Sint-Truiden. Jeho dobré výkony mu vynesly ocenění hráče sezony 2018/19. V červenci 2019 se Tomi upsal Boloni, kde se stal stálým členem obrany a během dvou sezon v Serii A nastoupil k 63 utkáním.

Tomi je pravidelným členem japonského národního týmu a za svou zemi si připsal 41 startů, včetně účasti na domácích olympijských hrách v létě 2021.

Tomi za nás v této sezoně nastoupil ve všech soutěžích ve 20 zápasech, během nichž vstřelil svůj první gól při říjnové domácí výhře 5:0 proti Sheffieldu United.

Sportovní ředitel Edu řekl: „Jsme velmi rádi, že Tomi bude s námi i v dalších letech. Má obrovské kvality na hřišti i mimo něj a nabízí našemu týmu velkou sílu a všestrannost. Tomi je špičkový profesionál a je skvělé, že bude hrát důležitou roli i v následujících letech, kdy budeme pracovat na dosažení našich cílů.“

Manažer Mikel Arteta dodal: „Jsme velmi rádi, že Tomi spojil svoji budoucnost s námi. S Tomiho přirozenými dovednostmi a fyzickou sílou souzní jeho prvotřídní přístup, mentalita a hodnoty. Tomiho mají všichni rádi a od svého příchodu k nám se stal nedílnou součástí týmu. Jeho obdivuhodný tréninkový režim spojený s neochvějnou touhou a odhodláním stát se každým dnem nejlepší verzí sebe sama je pozoruhodný. Těšíme se na další spolupráci s Tomim v budoucích letech.“

arsenal.com