Talking Heads : Arsenal vs AC

Čtenář s nickem h3nZZ pro nás přeložil další Talking Heads…

 

Dan Roebuck, komentátor

 

Postoupí, nepostoupí? Odpověď zní „nejspíš ne“, ale Arsenal má plné právo to na Milán vybalit a zkusit co se stane. Blackburn a Sp*rs mohou dosvědčit, že Arsenal umí zápasy proměnit v gólové hody,  ale také musí udržet čisté konto, což se jim ve jmenovaných zápasech nepodařilo. Omezené zdroje v záloze jsou pro Wengera jen dalším důvodem, proč nasadit hodně útočníků a nepřekvapilo by mě kdyby většinu hry odehrál s rozestavením 4-2-4. Doufejme, že se v honbě za pravděpodobně ztraceným případem nikdo nezraní, protože boj o čtvrté místo ještě není u konce.

 

David Hillier, host ve studiu

 

Asi neexistuje vhodnější moment, pro využití nejpodnětnějšího útočníka v Evropě, než je tento. RVP je před zápasem v top formě a Arsenal nutně potřebuje, aby podal dobrý výkon a inspiroval své spoluhráče, kteří budou na Emirates čelit více než obtížnému úkolu. Porážka 4:0 se zdá jako nepřekonatelná překážka, ale Arséne Wenger určitě všechny ujistí, že když máte správný přístup, tak se fotbale může stát cokoliv, což nám ukázaly zápasy s To*tenhamem a Liverpoolem. Milánští si budou věřit, ale nesmí usnout na vavřínech. Čisté konto je pro Arsenal nezbytné, takže obrana bude muset předvést to nejlepší a pak už je na lídrovi Van Persiem a jeho partnerech v útoku, aby  zajistili palebnou sílu a protlačili tým do čtvrtfinále. Ale nenechme se unést. Málokdo by si vsadil na vyřazení Milána, takovýto gólový deficit byl překonán jen třikrát v historii této soutěže. Takže pokud chce Arsenal ze zápasu něco vytěžit, musí každý hráč a každý Kanonýr na Emirates Stadium udělat co je v jeho silách. Come on you Gooners!!!

 

Andrew Mangan, Arseblog

 

Ačkoliv neočekávám, že bychom opravdu otočili čtyřgólový deficit, tento zápas je stále velmi důležitý. Jdeme do něj po dvou skvělých výsledcích proti Sp*rs a Reds a dovedu si představit, že výhra nad AC Milán, by nám dodala ještě větší sebevědomí. Pokud mám být realista, měli bychom se soustředit na boj o čtvrté místo v Premier League a toto střetnutí nám v tom může pomoci. První zápas byl velkým zklamáním a dnes je v sázce pouze hrdost, ale i to by mělo přinést dobré utkání. Fotbal je sice nevyzpytatelný, ale postup je pro nás nejspíš příliš velké sousto. To samé se nedá říct o porážce Milána a udržení formy z posledních zápasů. S nedostatkem záložníků to bude sice obtížné, ale to neznamená, že to alespoň nezkusíme.

 

/arsenal.com/