Talking Heads: Stoke v Arsenal

 

Arsenal se v sobotu utká se Stoke a jako vždy jsou tady Talking Heads a názor komentátora Dana Roebucka, kterého tentokrát doplní Martin Hayes a Leanne z blogu LadyArse.

 

Dan Roebuck, komentátor

Kdo by si pomyslel, že to bude Newcastle, kdo bude Arsenalu v této fázi sezóny dýchat na záda? Arsenal by si měl dát pozor, protože Straky jsou ve formě a připraveny využít jakéhokoliv klopýtnutí. Britannia Stadium pro Arsenal není zrovna šťastným lovištěm, ale Stoke se z něj nepodařilo v posledních sezónách vytvořit úplně nedobytnou pevnost. Rychlý gól by s Arsenalem, oslabeným o Thea Walcotta a Mikela Artetu, mohl udělat divy. Zmíněné duo bude citelně chybět, ale Arsenal má dostatek náhradníků, kteří by měli zvládnout dovést zápas do vítězného konce. Měl by nastoupit Abou Diaby a Gervinho po svém energickém střídání proti Chelsea také připadá v úvahu. Zároveň čekám, že se do základní sestavy bez prodlení vrátí Yossi Benayoun.

 Martin Hayes, host ve studiu

Všechny zápasy, které teď čekají Arsenal, jsou životně důležité  a žádný z nich více, než ten v sobotu se Stoke. V tuto chvíli se o třetí místo můžeme připravit pouze my sami, takže si nesmíme dovolit ztratit jakékoliv body. Pokud budeme vítězit, vytvoříme tlak na týmy za námi. Zápasy na Stoke jsou však vždy obtížné, nejsme nejlépe vybaveni na to abychom se s podobnými mužstvy vypořádali – nemáme příliš vysoké hráče a nejsme tolik silní ve vzduchu. Ale v této sezóně jsme byli silnější a disciplinovanější. Nedostáváme tolik gólů ze standartních situací jako v minulosti, zatímco Stoke se s novými hráči snaží vytvořit jiný klub a změnit styl hry. Možná proto měli občas potíže. Pokud se nám podaří držet míč a unavit je, můžeme vyhrát. Stoke bude chtít skončit sezónu co nejlépe, takže musíme být trpěliví a zhostit se šancí, které se naskytnou. Tipuji že dáme dva góly a ačkoliv se Stoke pravděpodobně také jednou trefí, myslím že už to ustojíme.

Leanne, LadyArse

Výlet na Stoke nebývá snadný pro žádný tým, ale díky nevraživosti, která mezi oběma týmy panuje po zlomení Ramseyho nohy, je Britannia Stadium pro Arsenal ještě o něco náročnější. Chelsea může postoupit do Ligy Mistrů skrze vítězství ve finále, takže je mnohem důležitější udržet si třetí místo. Zbývají jen tři kola do konce a nesmíme si připustit jakoukoliv chybu. Stoke nám to sice doma nikdy neusnadní, ale v této sezóně máme tvrdší tým, což nám nejspíš dříve chybělo, takže bychom se jich neměli zaleknout. Naše výsledky na Britannia Stadium nebyly v poslední době zrovna excelentní, prohráli jsme zde tři ze čtyř posledních utkání a Stoke má doma docela slušnou formu – z posledních čtyř domácích zápasů vytěžili 10 bodů. Pokud budeme hrát na vrcholu našich možností, tak samozřejmě vyhrajeme, ale stačí malá ztráta koncentrace a budeme na nepřátelském stadionu potrestáni.

/arsenal.com/