Thierry Henry byl uveden do Síně slávy Premier League

Gratulujeme Thierrymu Henrymu, který je jedním z prvních dvou hráčů, kteří byli jmenováni do oficiální Síně slávy Premier League

Naše legenda byla do síně uvedena po boku nejlepšího střelce ligy, Alana Shearera poté, co během svého osmiletého pobytu v severním Londýně získal rekordní čtyři ceny Premier League Golden Boot.

Henry za nás vystřílel klubový rekord 175 branek v Premier League ve 258 utkáních. V pěti po sobě jdoucích sezónách v letech 2001 až 2006 vstřelil pokaždé více než 20 branek.

Poté, co se k nám v roce 1999 připojil, získal dvakrát titul Premier League a byl klíčovým členem týmu Invicibles, který v sezóně 2003/04 nepoznal porážku. Francouz také během působení u nás přispěl 74 ligovými asistencemi, včetně společného rekordu (20) v sezóně 2002/03.

„Být uveden do síně jako jeden z prvních dvou po boku Alana Shearera, je něco víc než speciálního.“ Řekl Henry.

„Když jsem byl mladý, jen jsem chtěl mít jistotu, že mohu dostat pár kopaček a teď mluvíme o Síni slávy. Během své kariéry jsem chtěl hrát tvrdě a mít jistotu, za co bojuji, protože to je vše, co chtějí fanoušci vidět. Kdyby ses mě na začátku kariéry zeptal na vstup do Síně slávy, nevěřil bych ti. Je to úžasná čest.“

Síň slávy uznává a oslavuje výjimečné dovednosti a talent jednotlivců, kteří zdobili Premier League od jejích vzniku v roce 1992. Je to nejvyšší individuální pocta udělená hráčům ligou.

Během představení bude vyhlášen užší seznam 23 dalších nominovaných, kteří jsou způsobilí vstoupit do Síně slávy Premier League v roce 2021 a fanoušci budou vyzváni, aby od 19:00 odevzdali svůj hlas a pomohli vybrat zbývajících šest způsobilých do Síně slávy Premier League 2021.

Hlasovat můžete na místě www.premierleague.com/halloffame a v oficiální aplikaci Premier League do 9. května 2021.

/arsenal.com/