Tisková konference: Arteta o Davidu Luizovi, Özilovi a Brightonu

Nový normální den pokračoval ve čtvrtek večer, když se Mikel Arteta zúčastnil své druhé předzápasové tiskové konference prostřednictvím Zoom call.

Budoucnost Davida Luize, situace ohledně Mesuta Özila a sobotní střet proti Brightonu & Hove Albionu. To byly jen některé z témat k diskuzi.

Čtěte plný přepis TK:

o zapomenutí na zápas proti City a pokračování kupředu…

Ano, absolutně. Pocitově je velmi, velmi, obtížné to vymazat z hlavy, je to ale to, co musíme udělat. Od začátku to bylo plné náhod, když jsme ztratili Granita, následně Pabla a pak jsme zapřičinili první a druhý gól. Proti takovémuto typu soupeře je takto téměř nemožné hrát. Je zřejmé, že se musíme učit, musíme uvažovat o tom, že se budeme neustále vyvíjet v tom, co se snažíme dělat. Ale také musíme být otevřeni a analyzovat hru, jak se vše přihodilo.

o tom, zda hrát proti Brightonu tak krátce poté hraje v náš prospěch…

Ano, pokaždé, když prohrajete fotbalový zápas, se hned chcete pomstít. To je to, co chceme, co chci já, personál i hráči. Musíme se podívat na to, kolik hráčů můžeme pro zápas použít. To, že jsme ztratili tři hráče v klíčových oblastech, v kterých nemáme moc možností, je velký zásah. Musíme se však přizpůsobit. Budeme mít spoustu zápasů, budeme hrát každé tři dny s harmonogramem, který nám dnes poskytla Premier League, bude to výzva.

o tom, zda David Luiz hrál svůj poslední zápas za Arsenal…

Nevím. Včera, když jsem s vámi mluvil, jsem vám řekl, že je to velmi otevřené. Je to velký muž, vůdce, a jsem si jistý, že bude mluvit otevřeně. Slyšeli jste, co říkal, byl velmi přímý. To je to, čeho si na něm vážím, to se mi líbí, ale musíme k němu být spravedliví. Já osobně ho budu bránit vším, co mám, protože v něj věřím. Ukázal mi spoustu věcí, a jeho kariéra mluví sama za sebe.

o tom, zda by odchod Davida Luize byl více z obchodních než s osobních důvodů…

Nemůžeme zapomenout na finanční situaci, kterou COVID-19 způsobil a zasáhl každý klub a ekonomiku obecně – bude to mít dopad. V současné době dělá klub hodnocení situace a snaží se vyjasnit spoustu neznámých, která do budoucna máme. Musíme dělat velká rozhodnutí, je ale obtížné přizpůsobit je našim potřebám. Snažíme se, klub se snaží o to nejlepší, ale někdy je to složité, protože staví hráče a naše sportovní potřeby do obtížné situace. Musíme se přizpůsobit. To je to, co se děje, a proto jsem chtěl Davida včera chránit. To je důvod, proč nehrál od začátku. Ale je to zábavná hra a po 20 minutách ho najednou potřebujete. Je to hráč, který byl v posledních několika týdnech hodně nejistý.

o tvrzení Kia Joorabchiana, že v zákulisí je hodně nejistoty…

Myslím, že pro všechny podniky obecně. Nezapomeňme, že jsme přijali snížení platů, abychom se pokusili situaci pomoct, a to nejen hráči, ale i zaměstnanci. Myslím, že to bylo neuvěřitelné gesto jednoty a odhodlání všech, kdo pracují ve fotbalovém klubu. Jsem na ně velmi hrdý. Existují okolnosti a lidé, kteří klub provozují a jsou velmi zodpovědní. To, co nechtějí, je postavit klub do obtížné pozice. Abychom to mohli udělat, musíme nejprve analyzovat, jak budou vypadat naše finance. Víme, že se musíme zlepšit, pojďme se tedy podívat na to, jak to můžeme udělat, abychom dostali klub do pozice, kterou si zaslouží.

o taktických důvodech, které vynechali Mesuta Özila ze sestavy…

Od prvního dne, jsem s Mesutem jednal velmi otevřeně. Když jsem se připojil k týmu, myslel jsem si, že je v pořádku, je ochotný, a chce hrát na úrovni, kterou umí hrát. Myslím, že se mnou hrál každý zápas. Tak to je. Ve chvíli, kdy vidím, že je připraven takto hrát, zacházím s ním jako s každým jiným. Myslím, že jsem byl k němu více než spravedlivý a myslím, že v mnoha zápasech reagoval tak, jak chci. To je vše.

o tom, proč nebyl Özil připraven…

V posledních týdnech se mu toho hodně přihodilo a já musím respektovat čas pro každého hráče. Někdy prostě potřebují trochu času. Poslední dva měsíce to byla náročná příprava, aby se hráči opět připravili na zápasy, a znovu, já jsem první, kdo chce mít Mesuta v nejlepší formě. Dám ho na hřiště, až si budu myslet, že ze sebe vydá to nejlepší.

o tom, jak Özil reaguje, když nehraje…

Byl s tím v pořádku. Nebyly tam vůbec žádné problémy.

o tom, zda se Özil ptá, proč nehraje…

Mé rozhovory s Mesutem zůstanou mezi mnou a jím. Co vám mohu říct, je to, že to byl naprosto skvělý, upřímný a jasný rozhovor. To je vše.

o tom, jestli je tato práce těžší, než si myslel…

Nemohu popřít, že se po cestě vyskytlo několik velkých výzev, ale stejně tak se cítím privilegovaný. Je mi ctí být v takové pozici, v jaké jsem. Každé rozhodnutí, které udělám, je bránit klub tím nejlepším způsobem, pak dostat hráče na jednu loď, získat jejich důvěru, a přimět je, aby věřili tomu, o co se snažím. Vypadají velmi přesvědčeně. V tuto chvíli máme v cestě mnoho překážek. Včera večer jsme jich měli o něco víc, ale jsem o tom přesvědčený víc než kdy jindy. Něco proti nám stojí, a to něco je čas. Ve fotbale se čas těžko kupuje a trpělivost se získává obtížně. Jsem o tom ale přesvědčen, protože jsem to viděl denně na vlastní oči, což je proces, který vyžaduje čas, čas a zase čas. Momentálně to vypadá, že půjdeme nahoru, ale potřebujeme trochu času, protože se v tomto procesu stala spousta věcí, víc, než jsme čekali. Jsem tu už pět měsíců. Čas ve fotbale se těžko kupuje.

o boji o TOP čtyřku…

Jak jsem říkal, po virové pauze jsme začali z pozice, že před sebou máme spoustu týmů. Musíme jít zápas po zápase. Minulá noc skončila a my se z toho musíme poučit. Musíme analyzovat hru tak, jak probíhala, a být spravedliví. V tuto chvíli je vidět rozdíl, co se týká družstva. Než se tam dostaneme, tak to zabere trochu času. Prvních 30 nebo 35 minut jsme bojovali opravdu dobře. Byli jsme hrozbou a velmi jsme jim to ztěžovali, ale na této úrovni, když dáte takové šance soupeři, neudělají žádnou chybu. Včera bylo jasné, že se to stalo. Od této chvíle, zápas po zápase, je to stále stejná ambice, a to je vyhrát další zápas. Mezi soupeři se děje spousta věcí, uvidíme, co se stane.

o Brightonu a Graham Potterovi…

Myslím, že úplně změnil způsob hry Brightonu. Zní velmi přesvědčivě a myslím, že hráči berou to, co dělá. Je hrozbou, ukázali to na Emirates. Když na ně nebudeš připraven, udělají ti spoustu problémů. Měli bychom být připraveni, protože to pro nás bude opravdu těžký zápas.

o Eddie Nketiahovi…

Chci, aby dělal to, co dělá. Způsob, jakým hrál včera večer proti těm hráčům, v těch těžkých podmínkách je pro mě v jeho věku mimořádné. Má nesmírnou osobnost, sebedůvěru, je mocný a rozvíjí se ve všech oblastech, na které si vzpomenu. Hodně mu věřím.

o tom, zda tato situace pomůže mladším hráčům…

Ano, trik je v tom, dostat je do správného prostředí kolem nich. Aby na ně nebyl vyvíjen příliš velký tlak. Máme opravdu mladé družstvo, velmi nezkušené družstvo, které když dáte do určitých částí hřiště příliš blízko k sobě, vidíte, že tam jsou určité deficity a rozhodování není vždy správné. Jsme v situaci, kdy se musíme smířit s tím, že některé věci uvnitř v tuto chvíli budou pravděpodobně takové. Jiné, než si přejeme. To jsou okolnosti, které máme, ale zároveň je to skvělé, protože je to pro ně velká hodnota, mít tyto zkušenosti a vidět sami sebe, jak hrají proti takovému typu soupeře.

o finanční situaci, která ovlivňuje přestupy a velké smlouvy…

Domnívám se, že existuje velká nejistota v tom, jak bude vypadat přestupový trh. Slyšíte velmi odlišné věci a lidé půjdou do všeho naplno, kluby už utrácejí spoustu peněz, zatímco ostatní mohou být konzervativnější a čekat na vyhodnocení situace, než se rozhodnou. Náš postoj je v tuto chvíli takový, že musíme být opatrní. Naše ambice jsou stále stejné a od majitelů vím, že jejich ambice jsou také nedotčené. Pokusíme se co nejlépe zlepšit mužstvo, udržet hráče, které chceme udržet a jít kupředu.

o tom, zda si ještě můžeme udržet talent…

Nevím. Dnes na to bohužel nemůžu odpovědět, protože je zde příliš mnoho nejistoty.

o tom, jestli máme výhodu proti Brightonu, protože jsme hráli BCD…

Myslím, že mluvit teď o výhodách není moc důležité. Všichni se přizpůsobujeme. Zážitek ze včerejší noci je velmi zvláštní. Od chvíle, kdy cestujete, jak se dostanete na stadion, pocity, které máte během rozcvičky, během zápasu, je to úplně jiné. Všichni se přizpůsobujeme. Zažili jsme to včera a můžeme mluvit o věcech, které jsou potřebné ke zvýšení úrovně motivace a udržet si to. Myslím si ale, že to bude velký problém.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. traged (karma: 4252) #1

  Je zvlastni, ze se nikdo neptal na Pepeho. Tak nejak bych ocekaval, ze hrac za 80 mega bude hrat a bude rozdilovej. V Arsenalu ne – proste nenastoupi a nikdo netusi proc. Zranenej snad neni ne? Jestli nema fyzicku nebo nemaka na treninku jak by mel, tak bych okamzite vypraskal vsechny skauty kteri tohle nezjistili kdyz ho za ty sileny prachy doporucili!!

 2. The_Mac (karma: 232) #1

  Myslím že Mikel pomalu začiná litovat toho že se vydal na tuhle cestu nás tahat z těhle srač*k, přál bych mu to je to sympaťák a měl sem ho rád už když u nás dirigoval zálohu ale ruku na srdce pokud se nezmění tak 50% kádru byl by zázrak s tímhle bojovat příšti rok o TOP 4 bez stoperů bez zálohy možná bez Auby s Ozilem který je spokojený že nehraje ale bere královský plat s Kroenkem co nepustí ani $ navíc to může být Mikel trenér jaký chce ale s tímhle prostě zázraky neuděláš

  • dave (karma: 11913) #1

   Klopp mal ďaleko horšie mužstvo a pozri, kde sú dnes. Skôr je otázka, či MA má nato kvality, aby dokázal mužstvu vtisknúť svoj rukopis a dokázal každého hráča zlepšiť. Keďže ešte nemá žiadne skúsenosti, tak o to, to bude mať ťažšie a nikto nevie, ako dopadne. Od takého Kloppa sa hneď čakalo, že LFC zlepší a pôjdu pod ním hore.

    • The_Mac (karma: 232) #1

     To právě ten rozdíl Klopp si koupil přesně toho koho chtěl do svého systému viz van Dijk nebo záloha Keita Fabinho kdežto Mikel težko může přijít a říct chci toho toho toho a dostane nesmysl typu William nebo jiný co bude zdarma k dispozici a to je přesně to Mikel sice nemá zkušenosti nikdo nemůže vědět jestli bude nebo nebude úspěšný ale pokud chceme nebo majitelé chtějí aby Mikel byl úspěšný tak mu musí dát k tomu potřebný materiál a nepodepisovat Luize a podobné nesmysly když budeš kuchař a majitel restaurace ti bude kupovat knedlíky tak z toho taky nevykouzlíš pizzu

     • The_Mac (karma: 232) #1

      Fabinho, Keita, Alisson, van Dijk, Matip, to si doufám nemyslíš že to zaplatili jen z prodeje Coutinha?? to potom Coutinho prodali tak za 500 mega teda když jenom Alisson a van Dijk stáli dohromady cca 150-160 mega a to se bavím jen o přestupních částkách bez dalších nákladů jakou jsou smlouvy podpisové bonusy apod.

      |
     • dave (karma: 11913) #1

      Veď Alisson a Van Dijk financoval z predaja Coutinha a potom si musíš zrátať ďalšie predaje ako Ibe za 18m, Solanke 20m, Benteke 30m. Ďalšie ich predaje ti takto z hlavy nepoviem. Salah, Mane, Ox, Matip a ďalší hráči prichádzali postupne a keď si tam prirátaš aj predaje, tak majitelia do toho nedali žiadnu závratnú sumu. Ide o to, že Klopp rozumne a draho dokázal predávať a potom mu vyšli prakticky všetky nákupy.

      |
     • Romik10 (karma: 371) #1

      Urcite to neni jen o prodeji Coutinha.. presne jak je tu uz zmineno, to by Coutinha museli strelit za 500 mega aspon a ze nikoho Klopp za posledni dva roky nekoupil.. on kupovat nemusel, jemu ta skladacka, kterou si slozil, do sebe perfektne zapadla..

      |
     • giroud12 (karma: 65) #1

      sak ale take vedenie nech ide niekam kamo..kolke roky zivil arsenal predaj hracov,ved to sa dalo cakat ze raz to skocni…a teraz ked ma dat kroenke prachy tak sa chova jak totalny idiot..a sak je videt ze na arsenale mu vobec nezalezi….za 10 rokov bol kolko krat na futbale 10 krat?…to je smutne…

      |
 3. kucka (karma: 1328) #1

  Německý záložník Mesut Özil ještě není připraven, aby mohl nastoupit za Arsenal. Uvedl to manažer Gunners Mikel Arteta. Arsenal se v sobotu představí na půdě Brightonu. (telegraph.co.uk)
  .
  Nebude ready aspoň Torreira? Jinak nás zase čeká záloha s Guendem a Willockem, a to bude průser. Kéž by v záloze nastoupil aspoň AMN…

 4. Romik10 (karma: 371) #1

  To giroud12: Dobře, ale ikdyby náš pan majitel měl Arsenal jako firmu, pořád mu ta firma musí vynášet zisk. A není potřeba složité matiky k tomu, že když bude úpadek Arsenalu nadále pokračovat, tak s tím bude pochopitelně souviset i klesající zisk.. Je to jen můj názor, ale nemyslím si, že by majitel nadále vlastnil něco, co mu nevynáší.. to jedině snad Křetínský ve Spartě 🙂

  • jakub (karma: 11017) #1

   Já si třeba nemyslím, že by Kroenke vlastnil Arsenal, popřípadě další sportovní kluby které vlastní pro zisk. Podle mě, on má zisk primárně z jeho realitních investic, popřípadě obchodů na burzách a podobných aktivitách. Jeho sportovní kluby bych přirovnal spíš k tomu když někdo vlastní umělecké sbírky a podobně, hodnota roste s časem, když se podíváš na žebříček nejbohatších lidí podle Forbes, tuším, tak od roku kdy převzal Arsenal a Rams se přestěhovali tak jeho hodnota majetku stoupla zhruba o třetinu, ´hlavně těmito dvěma akvizicema. On nepotřebuje peníze z Arsenalu, ani z Rams.

  • giroud12 (karma: 65) #1

   ja mam na toto iny nazor…mnohi tu pisu firma..mnohi pisu abramovic a tak…kroenke je rovnaky magnat ako abramovic akurat nieze mu nebije srdce pre arsenal ale vobec pre futbal…toto co sa tu pise ze firma….vies mam vela kamaratov nikto z nich o takomto nieco nepise….futbalovy klub nieje firma…oficialne ano ale potom ten futbal stoji za hovno…futbal ma byt o vasni radosti s futbalu o fanusikoch ktorych chodi 70 tisic a to mame ak nie anjdrachsie vstupenky…..proste keby dal do arsenalu aj 300 mega…nema problem si vo firmach to rozliat tak aby to teda bolo fair play…futbal sa robi na dlh dlho to hovorim..united platia alexisovi 300 tisic a neriesia to a to za nich nehrava tak o co tu ide???bud chces futbal robit z laskou alebo v tom hladas taketo chujoviny…to nehovorim o tebe ale o kroenkem…a ze chelsea nakupuje lebo mala rok volno???to s tym ako suvisi ??je jedno danove obdobie neznamena ked minuly rok neminuly tak teraz mozu raz tak tolko????to je pekna blbost…to nehovorim ze si pisal ty ale taky vseobecne pisem co tu niektori pisu….cele to je o tom ci chces ci nie….a ked to kroenke nechce nech to radsej preda tomu rusovi ci nigerijcanovi co sa o nich hovorilo….fandim arsenalu od 2001 a som strasne nastvany aj ked sa s mojimi komentarmi nezhodujete nemylim to zle ako nik z nas ale takuto eru som tu este nezazil…to je proste hanba…o rok budeme hrat stred tabulky ak nenapumpujeme prachy to je cele….

    • jakub (karma: 11017) #1

     Těžko říct, já si myslím, že on nemá důvod Arsenal prodávat, že je to jeden z jeho asi dvou největších klenotů spolu s Rams, nevím kolik mají třeba jeho ostatní týmy fanoušků ale Arsenal je opravdu globální značka, fotbal je nejsledovanější sport na planetě a PL je v tento moment na špici, zatím. Navíc on už investoval hodně času a úsilí aby Arsenal vůbec získal, mám dojem, že jej přivedl David Dein někdy v roce 2005, nakonec i kvůli Kroenkemu v klubu skončil mám dojem, to si myslím že už i nějakou hodnotu pro něj osobně mít musí, ne třeba jako pro fanoušky, ale pokud několik let pracuješ tom aby jsi něco získal a potom se ti to podaří, že k tomu nějaký kladný vztah asi máš, ale nesrovnával bych to s fanouškovským vztahem.

     • Kozlik89 (karma: 2648) #1

      I globální značka jako arsenal se da postupem času zničit. Což se ted právě děje. Kroenke ničí značku Arsenal, tim že jsme se už 4 roky po sobe nedostali do LM, letos se nedostaneme ani do EL, tym plny průměrných legionářů, hrajeme odporný fotbal prohravame s průměrnými týmy nukdo uz za nás nechce hrat, může se taky dost dobre stat ze za 3 roky budeme končit v druhé polovině tabulky. Co pak asi pan Kroenke bude delat, až se z prestižní značky stane obyčejný klub. Koukněte jak dopadlo AC. Před 15 lety jeden z nejlepších klubu na světě. A my míříme do uplne stejných hoven. United měli taky velkou krizi po odchodu SAF, a uz je to 7 let a stále se z ni uplne nevyhrabali,a to maji výhodu v tom ze tam majitele pumpuji miliardy. Což u nas nehrozí. Rovnice je jednoduchá. Pokud ted během 2-3 let neinvestujeme poradne peníze do prebudovani kádru muzeme se těšit možná tak na boj o udržení, protože všechny týmy v anglii jdou nahoru, konkurence sílí, jen my se tocime ve spirále směrem dolů.. a samozřejmě nehledám vinu jen v Majiteli další pruser je nekompetentni vedení…

      |
     • jakub (karma: 11017) #1

      Já bych s tebou souhlasil, že i globální značka se dá časem zničit, v tom máš rozhodně pravdu. S United bych nás nesrovnával. Mám trochu odlišný názor na ty pořádné investice, já myslím, že dlouhodobě se nemůžeme finančně srovnávat s
      některými jinými kluby, myslím si, že bychom měli hlavně budovat tým a že se o to i snažíme, vybudovat tým který bude úspěšný za rok, dva, tři. Nemyslím si, že cena hráče je rozhodující faktor, podívej se jak to skládá Dortmund, dlouhodobě, Leicester poslední 4 roky, za ty peníze mají dobrej tým.

      |
 5. Feri (karma: 5866) #1

  Arteta má nemožný úkol. Je to super člověk a nadějný trenér ale pokud nedostane možnosti a podporu vedení totálně překopat tým tak s tím nic nemuze udělat. Brzy zjistil jak na tom jsou naše hvězdy na papíře v čele s Ozilem kteří nedokáží ani náhodou hrát rychlý útočný fotbal nahoru dolu pressing jako city a Liverpool. Proti Brightonu to očekávám bude zase noční můra, vždyť stoperi a střed tam se teď nedá z čeho vybírat… Pomalu aby on a Mertesacker hodily na sebe dres. Jediná možnost je získat finance od majitele na přestupy a snažit se prodat slabou půlku týmu a případně obětovat i nějakého hráče co má větší cenu ale nebyl by v základu a na střídačce je to zbytečný luxus – mluvím o hráči jako Laca, Guendouzi, Kola, Niles, Chambers… Prostě přeměna většiny týmu ale bez financi to nepůjde

 6. Jakub Mareš (karma: 959) #1

  Hodně se tu diskutuje na téma Kroenke a peníze. Jsou naše problémy způsobené nedostatkem financí? Minule léto jsme vydali na přestupech rekordní částku, pořídili jsme si DL na jeden rok za 25 mil.!! Takto nevypadá nedostatek financí. Problém dle mého názoru není vůbec v Kroenkem, ale v nekompetentnim vedení – neprodlouzene smlouvy, nesmyslné smlouvy, prestupova politika… Raul a Edu to prostě dělají špatně (AW poslední 2 roky jakbysmet). Finanční injekce by nám nepomohla dokud bude ve vedení tato neschopná dvojka. Smlouvy a prestupova politika jde za nimi.

  • Feri (karma: 5866) #1

   Souhlasím že to jde na jejich hlavy. Vždyť Pepe stal 80M to je hodně velká porce, Luiz jak píšeš taky a Ozil s jeho smlouvou a jak nám byli proti city prospěšni… Jinak zajímavé je že dříve si toto řídil z velké části Wenger ale za Emeryho když si přečtes jeho vyjádření tak třeba chtěl Zahu ale vedení koupilo Pepeho nehledě na prefetenci trenéra. V tomto se bojím aby vedení dále nepokračovalo si vybírat kdo se jim líbí ale vše se konzultovalo s trenérem který by měl největší slovo logicky protože skládá určitou sestavu a taktiku na kterou potřebuje hráče.

   • Brandicpetr (karma: 212) #1

    Nic proti, ale vůbec tomu nerozumíš. Je to jako v každé firmě, když jeden rok neděláš investice, tak druhý rok na ně máš větší budget tak to prostě je. Nějaké daňové období s tím nemá co dělat. Jak píšeš fotbal má být o vášni a radosti, ale to mají dělat hráči a né majitel klubu. Ať se ti to líbil nebo ne je to prostě firma. A porovnávat Kreonke a Abramovič se musí, Kreonke je developer a většina jeho majetku nebo networth chceš-li je čistě v nákupních centrech, barákách atd. Narozdíl od Abramoviče, kde jen předpokládají kolik má, peníze má naopak z výroby, ropné produkty, hliník atd. Z čehož plyne čistý zisk-peníze.
    A Sorry ale tvrdíš tu jak fandíš Arsenalu od roku 2001, nikdy se do Arsenalu nenalila hotovost. A teď se strašně divíš že se to nedělá…. k Alexisovi, nikdo to neřeší tady, ale zeptej se nějakého Fanda ManU na Alexise a začne si trhat vlasy…

  • jakub (karma: 11017) #1

   V podstatě s tebou souhlasím. Jen bych tam doplnil Gazidise, který získal víc pravomocí někdy v roce 2016 tuším a který podepsal smlouvu s Ozilem, Wenger už poslední rok neměl tolik pravomocí kolik měl dřív, Edua bych z toho vynechal asi úplně, protože je u nás rok, i když on je přímo zodpovědný za Davida Luize. Já jsem stále přesvědčen, že kdyby zůstal Mislintat, tak letos ta sezóna by vypadala jinak, on už loni v zimě viděl, že nám chybí dobrej záložník a letos je to vidět hrozně moc, jak je ta záloha nekreativní, Raúl utratil balík peněz za Pépého, za ty peníze jsme mohli posílit víc pozic.

    • jakub (karma: 11017) #1

     Já s tebou opravdu v podstatě souhlasím, když se zpětně člověk podívá na propuštění Emeryho, na jeho příchod do klubu, protože jej doporučil nějakej agent přímo Gazidisovi a zrovna Raúl je kamarád s agentama, čistě náhodou, nebo na tu slabou podporu Ljundberga, kdy byl v podstatě bez asistentů, na to pozdní jmenování Artety, kdy jsme ztratili body. Uvidíme co Arteta, nebo Edu pokud začne opravdu makat, aby ten klub byl tam, kde má být, což je liga mistrů a boj o trofeje, Mertesackerovi celkem věřím, všechno to chce čas, přesně jak tvrdí Mikel na tiskovce. Podařilo se nám prodat Kosse, Bielika, Iwobiho aspoň trochu za nějaké peníze. Jsou tam lidi kterým věřím, že jim jde hlavně o Arsenal.

 7. Feri (karma: 5866) #1

  No a co zítra? Kritický zápas jestli se ještě můžeme zvednout a zabojovat o evropský fotbal. Tady už 100% nepřichází žádné spekulace ohledně šetření hráčů v úvahu, plná nejsilnější sestava musí nastoupit:
  ————–Leno————
  Bellerin–Mustafi–Holding–Tierney
  ——Ceballos——Guendouzi——
  Pepe———–Nelson———Auba
  —————–Laca————
  – Otázka je proč Pepe minule nehrál, případně Saka/Martinelli místo něho.
  – Nelson se podle mě výborně hodí na podhrot, kde i hrával stabilně za dorost a zářil, šanci si zaslouží
  – Guendouzi se mi minule vůbec nelíbil, strašně špatné postavení a zbytečně vystupuje a nemá sílu být kde má, varianta je Niles nebo dokonce tah se Sakou kde jsem četl že v přípravě zkoušel střed taky.
  – Laca a Auba musí nastoupit 100% oba základ, jsou to zabijáci co můžou dát ten gól „z ničeho“

  • bflmpsvz (karma: 3250) #1

   Pořád teoreticky, když bychom vyhráli, tak jsme tři body na United (myslím, že teď bez diváků budou některé týmy slabší, těžko říct, uvidíme). Jenže je to divný, už loni to bylo. I ostatní hodně ztráceli, takže jsme nebyli furt ve smrti, ale stavu takového kómatu, při kterém nevíme, kdy se z toho vybabráme. Kdybychom si už mohli sezonu odfajfknout a zkoušet, ale teď ještě pořád o něco hrajeme (i když stejně tak můžeme být po příštím kole jedenáctí).

   Jinak doufám, že ten Mari nebude pravda. Přijde mi, že na hráče jeho kvalit a věku je to přepálené. Jasně, MA jej zná zblízka, ale ta jeho rychlost mi připadá jako dost limitující faktor (navíc teď bude závažné zranění, do letošního ročníku už dle všeho nezasáhne). Na druhou stranu – pokud to bude znamenat, že neprodloužíme Luizovi, tak snad ok. Mít oba, tak to zabetonuje jakýkoliv vývoj…

   Jinak ten náš zápas byl fakt strašně smolný – dosralo se vše, co mohlo, a především zranění. Chápu tu kritiku sestavy, ale měli jsme plán, který těžko říct, jak by vyšel, kdyby nebyly ta vynucená střídání (a David Luiz). Pepe dává logiku – myslím, že byl na lávce, aby naskočil a motal je tam solidně někdy v druhé půli (poté, co mladý Saka je utahá). Taktické rozhodnutí i proto, že Pepe moc neumí bránit, nebo se mu spíše nechce. Saka je v tom určitě lepší a myslím, že nebýt toho průběhu a zranění, že Pepe tam měl jít vypustit duši na konec (kdy beci City už měli být unavení).

   Je to těžké, ale kdo jiný mu tam vlastně zbývá? Mesut má teda podle MA problémy a nebyl prostě fit na zápas. Luiz – v klidu, ale sám MA říkal, že nebyl v pohodě i kvůli smlouvě a co bylo a i proto jej vůbec nechtěl hrát. Bohužel Mari se zranil. Ano, taky nechápu, že tam nešel do základu Laca, je nesmysl jej upozaďovat na úkor Nketiaha…

   Naše obrana – Chambers out do konce sezony, Mari taky, Sokratis a Soares zranění – cca dva týdny do plného tréninku. Luiz na tři zápasy utrum. Holding po návratu ze zranění pořádně nehrál, takže mimo zápasovou prax.

   Toho se děsím, my jsme ve stavu, kdy už tam prakticky nemáme, koho postavit. Pokud nesáhneme do juniorky, tak jsme odsouzeni jenom Mustafi-Holding (případně Tierney na CB, což není v PL pro něj ideální…).

   To samé ten střed. Kdo ví, jak s Mesutem. Jinak Xhaka a Torreira zase mají dva týdny do plného trenálu. Tam taky není vesměs, koho hrát, než prostě Ceballos, Guzi, AMN a ten Willock. Nevím, jestli lepší než Willock by nebyl teď Smith-Rowe, ale myslím, že jej nemůžeme použít, protože hrál tento půlrok za Champ? (Což je taky škoda, protože tam se postupně propracovával do základu a myslím, že by mu ten půlrok fotbalově pomohl jak prase. Zvlášť v tomto věku.) Každopádně MA nemá ani moc variabilitu, jak to prostě poskládat. A máme toho odehrát hafo. Upřímně mu fakt teď nezávidím.

   • orek (karma: 13012) #1

    BFG byl jeden z nejpomalejších hráčů jaký snad kdy Arsenal měl a Kostou nějakou dobu tvořili nejlepší stoperskou dvojici v PL. Pokud máš dva stopery kteří se doplňují,tak ty nedostatky pak nejsou tak značný.Jinak nemyslím si že Mari by musel hrát základ .Stoper za 14mega pokud je sním Arteta spokojenej není tak hrozný.Sokratis,Luiz,Holding tu příští sezonu klidně být nemusí.U Holdingu se teda vůbec neví jak na tom je.Bud mu Arteta nevěří nebo se u něj boji po takové pauze zranění.

    • bflmpsvz (karma: 3250) #1

     V tomto souhlas. Ta cena se v různých zdrojích liší, někde to je 14 mega jako celek, vč. toho poplatku za hostování a pak nějaké bonusy + je to na splátky. Takže ta částka, kterou zašleme za přestup, by byla minus ten poplatek za loan. Tohle jsem četl, ale říkám, ta infa se liší, takže kdoví. Arteta jinak sám říkal, že by si tady Marího přál, a že doufá, že se ten přestup dotáhne do konce. Tak to vypadá, že asi jo, no…

     Ale jinak s tebou souhlasím, kromě rychlosti má dobré fyzické parametry, vlastně ještě atletičtější než BFG, bohužel jsem jej v mnoho zápasech za nás neviděl, takže těžko hodnotit, jak mu sedne vysoké tempo PL. Holding se neví, ale měl za nás parádní období, snad se do toho později vrátí (+ ten Saliba!).

     S tím Sokratisem souhlasím – myslím, že s ním ani Arteta moc nepočítá. Jakože lidsky jej má asi rád, ale ta technika a rozehra je prostě problém pro způsob, jaký chceme hrát. Bude mít poslední rok do smlouvy a předpokládám, že déle než případně ten rok už tady nebude. Dost možná jej nějak za levno prodáme…

     • orek (karma: 13012) #1

      Hele Mariho tu z nás neviděl nikdo pořádně hrát ,takže nikdo si nemůže udělat pořádnej obrázek.Ovsem jsou tu tací kterým stačí jeden zápas a už jsou experti na hráče ?

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.