Tisková konference Mikela Artety po Liverpoolu

Byl to nedělní večer na Emirates Stadium, na který se nezapomíná. V intenzivním, akcemi nabitém utkání jsme zdolali Liverpool 3:2 a dostali jsme se tak zpět do čela Premier League.

Na pozápasové tiskové konferenci byl Mikel Arteta tázán na atmosféru, výkon Gabriela Martinelliho, týmové ambice a další.

O oslavách po závěrečném hvizdu…

Chci jen poděkovat klukům a našim fanouškům za to, že jsme zažili takové odpoledne, za naši profesi a za to, proč jsme tady. Moc se mi to líbilo. Hlavně to, jak jsme vyhráli.

O atmosféře uvnitř Emirates…

Nikdy jsem neviděl takovou jako dnes, neumíte si představit, jak moc to pomáhá hráčům, kolik víry jim to dává, kolik sebevědomí a podpory. Je to jedna z nejhezčích věcí, kterou jsme udělali od té doby, co jsme tady spolu, aby se všichni sjednotili a měli pocit, že jdete sem a budete mít nějaký zážitek, a to je skvělé.

O udržení motivace hráčů…

Musíme dělat to, co děláme každý den doufat a chápat, že si více věří a mají jistotu, že můžeme hrát a soutěžit na této úrovni a pak vyhrát, což je nejdůležitější. Zůstaneme pokorní a zítra budeme připraveni na trénink a všechny věci, které musíme zlepšit, ale s tímto nadšením a empatií mezi nimi, abychom se pokusili být lepším týmem.

O výkonu Martinelliho…

Je to skvělý hráč, myslím, že dnes byl vynikající proti špičkovému obránci, proti špičkovému týmu a udělal rozdíl i ve hře ostatních hráčů, a to je další úroveň, aby se to v těchto zápasech vystupňovalo a stali se určité věci a my vyhráli.

O Martinelliho smluvní situaci…

Nebudeme t posuzovat podle jednoho výkonu, Gabi mi dnes nemusí ukazovat, jestli hraje dobře, nebo ne. To, co si zaslouží, je jasné. Jeho hlad, jeho odhodlání, jeho láska k této hře. Nevíte, čeho může dosáhnout, protože si vždy žádá víc a je ochoten dělat víc.

O výkonu Tomiyasa…

Velmi dobrý, a to je to, v co jsme doufali, že by mohl udělat a on to skutečně proti Salahovi udělal. A jakým způsobem, to je zase jiný příběh. Udělal to neuvěřitelně dobře, zejména poté, co hrál ve čtvrtek a po tom, čím si prošel v posledních několika týdnech.

O tom, co je možné pro tento tým Arsenalu…

V tuto chvíli si užíváme, kde jsme, ale opět musíme mít ještě více odhodlání věřit, že můžeme hrát na takové úrovni v takovém rytmu a hrát s odvahou, jako jsme hráli druhý poločas krok za krokem.

O tom, zda věří, že Arsenal může porazit kohokoliv…

Myslím, že v den, kdy hrajeme na maximum, máme šanci, ale vyhrát fotbalový zápas je diktováno spoustou věcí, které musíte kontrolovat, a vlastně to musíte udělat na hřišti, to je něco jiného.

O způsobu výhry proti Liverpoolu…

Pocit výhry je pro mě tak silný a smyslupný, protože jsem viděl tým, se kterým cítím, že se opravdu ztotožňuji. Osobnost, kterou ukazují v těžkých chvílích, jak se drží toho, co mají dělat, a zároveň věří, že mají odvahu a svobodnou mysl prostě jít do toho, zaútočit na ně a dostat je pod tlak.

O nesmíření se s remízou…

To je podstata našeho týmu, způsob, jakým je povzbuzujeme, aby hráli, a pokud můžou, tak vyhráli.

O tom, zda Gabriel Jesus utrpěl zranění hlavy…

Nevím, ještě jsem nemluvil s lékařem. Jsem si jistý, že ho zkontrolují. Po zápase vypadal v pořádku. Nevím, co se vlastně stalo, ale budeme posuzovat, jak dobře na tom je.

O tom, zda je Arsenal v boji o titul…

Za mě nevím. Jsem opravdu šťastný, kde jsme, a pokusme se tam být i nadále.

O sebevědomí Saky při zahrávání pokutových kopů…

Byl to těžký moment, který má pro něj neuvěřitelnou křivku učení v jeho kariéře a zkušenostech. Vzal si to a všichni kolem něj mu k tomu pomohli. Počínaje anglickým národním týmem, Gareth a všichni ostatní, jak byl podporován. Pak neváhal pokračovat, protože si věří, že si je může vzít pod tlakem a on si tuto zodpovědnost opravdu užívá.

O tom, zda je výhra proti Liverpoolu jeho nejlepší v pozici manažera Arsenalu…

Nevím, ale jsem dnes opravdu, opravdu šťastný.

O tom, co mu řekl Jurgen Klopp po zápase…

Řekl mi, že nám gratuluje, podali jsme si ruce a šli jsme dál, normálně nemáme čas diskutovat o zápase.

O tom, co jim říkal Michael Oliver u postranní čáry…

Ano, byl to incident, který se stal. Cokoliv se ale stane na hřišti, na hřišti také zůstane.

O výkonu Odegaarda…

Skvělý. Způsob, jakým dal míč Martinellimu v první minutě zápasu, aby se hra obrátila v náš prospěch. Bylo to skvělé, jsem opravdu spokojený s tím, jak Martin hraje.

O tom, proč střídal Odegaarda…

Protože mám pět střídání a můžu tohle rozhodnutí učinit.

/arsenal.com/