Tisková konference po Brightonu

„Chtějí to dělat dobře a cítí tlak“

Freddie Ljungberg byl pochopitelně zklamán poté, co nás ve čtvrtek večer na Emirates Stadium porazil tým Brightonu. Poté náš dočasný hlavní trenér čelil médiím a diskutoval o výkonu, naší úrovni, apod.

Zde je celý přepis:

O porážce…

Ztrátou doma jsme zklamaní. První věc je, že jsme se neukázali v první polovině zápasu. Byli jsme velmi pasivní a o poločase jsme o tom mluvili. Udělali jsme taktickou změnu a najednou jsme vypadali jako tým. Asi po dobu 20 minut jsme je opravdu tlačili, skórovali a mysleli jsme si, že můžeme vyhrát, ale VAR byl spravedlivý. Proto musíme hrát celý zápas. Řekl jsem hráčům, že nemohou odevzdat poločas proti žádnému týmu v Premier League. Z toho se musíme poučit.

O tom, jak změnit náladu…

To je těžká úloha. Máme velmi malé sebevědomí. V první polovině se báli dostat balón a trochu vystřelit, jen tak stáli. O tom musíme mluvit. Potřebují vyhrát. Musíme vykopat výhru a získat jistotu. Mohou to dokázat, protože to ukázali na začátku druhého poločasu a po dobu 20 minut to dělali opravdu dobře. Je těžké to říkat, když prohrajete doma, ale v tomto malém okamžiku byli velmi dobří.

O nervozitě v ochozech…

Je zřejmé, že nervozita na tribunách může ovlivnit fotbalisty, a nezáleží jakou kvalitu máte. Jsou to lidé jako všichni ostatní, chtějí to dělat dobře a cítí tlak. To je něco, na čem musíme pracovat, a mám pocit, že pokud vyhrajeme, můžeme toho dosáhnout. Ukázali to v druhé polovině.

O přechodech v obraně…

Jak jsem řekl proti Norwichi. Pokud vstřelíte první gól, nemusíte „honit“ hru. Nemusíte se tolik otvírat, protože můžete hru kontrolovat, takže to je něco, co podle mého názoru musíme změnit. Vybojovali jsme míče, ale máte pravdu, když na nás útočili, často to končilo střelou na bránu. Udělali jsme jeden trénink zaměřený na tohle, ale budeme pokračovat v práci.

O tom, kolik práce má…

Nikdy není snadné, když vyhodíte manažera a máte nízkou sebedůvěru. Začali jsme opravdu dobře v Norwichi. Druhý poločas jsme začali opravdu dobře a byl jsem si jistý, že vyhrajeme a pak to zopakujeme. Dostali jsme ránu na solar, jako když hrajete dole s jednou stranou. Je těžké to přijmout, ale stále se snažíme úder vrátit.

O tabulce…

Výsledek nezmění naší pozici. Ale snad to rychle změníme.

O mezeře na TOP4…

Vím o této mezeře, ale jediné, co můžeme udělat, je pracovat.

O tom, zda klub bude těžit z trvalého jmenování…

Je to na klubu a na tom, co chtějí dělat. Nemohu se do toho zapojit. Řekl jsem jim, že tento klub miluji a pomůžu jim s tím, co potřebují. Je na nich, aby se rozhodli.

O Aubameyangově odchodu z hřiště…

Vlastně nevím, proč to udělal, ale odběhl a pak se za tři minuty vrátil. Možná byste se na to měli zeptat jeho. Ale pokud se cítíte špatně, cítíte se špatně, na tom nic nezměníme.

/arsenal.com/