Tisková konference po Olympiakosu

Mikel Arteta se nepokoušel skrývat svoji konsternaci poté, co jsme ve čtvrtek večer vypadli z Evropské ligy na venkovní branky proti Olympiakosu.

Náš hlavní trenér čelil po zápase médiím a diskutoval s nimi o předvedeném výkonu, Berndu Lenovi, Shkodranu Mustafim a dalším…

Čtěte celý přepis zde:

o tom, jak zklamaný je z výsledku…

Bolí to, hodně. V této soutěži jsme měli spoustu naděje. Byl to skvělý způsob, jak jsme se mohli dostat do Evropy a je to velmi krásná soutěž, abychom se ji pokusili vyhrát. Myslím, že jsme v zápase udělali hodně pozitivních věcí. Myslím, že jsme si vytvořili dost šancí, abychom zápas vyhráli, ale pokud připustíte dvě branky ze standardních situací jako dnes, tak se ocitnete ve velkých potížích.

o tom, zda to mohl Leno na konci udělat lépe…

Ano, očividně to mohl kopnout do autu, ale pak je tu další situace k bránění. Není to jen první fáze, ale je to i druhá fáze toho rohu, kde připustíme hráči vběhnout do malého vápna a jen klepnout do míče, to je nepřijatelné. To je něco, co musíme vylepšit. Zvládli jsme nejtěžší věc, na kterou jsme reagovali, hráli jsme s týmem s 10ti muži za míčem na 25 metrech. Nakonec jsme měli i neuvěřitelnou příležitost vyhrát. Kdybychom prošli s touto energií, znovu by nás to mohlo zvednout a všechny spojit dohromady. Je to velké zklamání a stojím za chlapci, způsob, jakým hráli a jak se snažili. Úsilí, které do hry vložili bylo obrovské a musíme jít dopředu společně.

o růstu týmu v zápase…

Myslím, že v prvních 10-15 minutách to tak trochu bylo. Myslím, že jak hra pokračovala, byli jsme stále lepší a lepší a oni hráli čím dál hlouběji. Vytvořili jsme více než dost šancí na výhru a neměli bychom mluvit o tom, co se stalo.

o využití našich šancí…

Myslím, že v tomto týmu máme dost objektivní hrozby, ale musíme tyto šance proměňovat a v Evropské lize je to o obou šestnáctkách. V soupeřově vápně jsme nedali šance, které mají skončit brankou. V naší šestnáctce bylo pár šancí, které měli a využily je. Při standardních situacích jsme byli znovu zranitelní, takže to jsou věci, které se mají zlepšit.

o emocích v týmu…

Viděl jsme všechny hráče a vím, jak moc v této soutěži chtěli. Dnes jsem viděl způsob boje a způsob, jakým se snažíme hrát a je obtížné to strávit jako tým a jako klub. Tohle je fotbal a někdy je krutý, zvláště když jsou emoce někde tady [zvedne ruku vysoko], a v jiném okamžiku jsou někde tady [dává ruku dolů]. Musíte to zvládnout, pokud chcete být v tomto odvětví, takže nyní je to na nás a na mě, abych nás vrátil a posunul kupředu.

o zranění Mustafiho…

Nevím (jak moc je to špatné). Řekl mi: „Už nemůžu hrát.“ Nejsem si jistý, jestli to byla křeč, nebo svalové zranění. Jsem si jistý, že jich bude několik (typů zranění), protože hráči byli vyčerpaní, hráli čtyřikrát za 11 dní a byl to fyzicky velmi náročný zápas.

o tom, zda očekával, že jeho výběr týmu bude stačit k postupu…

Ano, ale nebylo tomu tak, a znovu, detaily ve vazbách jsou tak důležité. Dali jsme stranou drobnosti, které si nemůžeme dovolit. I když ne v soupeřově vápně, tam musíte být nemilosrdní, a dnes večer jsme nebyli.

o tom, zda byla únava tím faktorem…

Ano, to byla, ale tato soutěž je v lednu a prosinci opravdu těžká. Hráči se snaží co nejvíc a pokračovali v tom až do poslední sekundy i když připustili poslední branku. Měli jsme nejlepší příležitost vyhrát, ale to je fotbal.

o tom, jak se dívá na zbytek sezóny…

Chci se nyní soustředit na zvednutí těchto hráčů abychom získali zpět sebedůvěru, a přesvědčit je, že je ještě hodně o co hrát a jít dál. Součástí tohoto sportu je, že se mohou stát velká zklamání, a to se stalo dnes večer. Musíme se učit a reagovat jako tým, jako klub.

o zkušenosti jako manažer…

Jsem první, musím je zvednout, je to moje práce. To je první věc, kterou musím udělat. Nejprve to musíme strávit, protože je to dnes velmi, velmi bolestivé.

o tom, zda se bojí, že tento výsledek vrátí krok zpět víru a sebevědomí jeho týmu…

Doufám, že ne protože se jim pokusím ukázat co se v zápase stalo a kde by měl zápas skončit, a věci, které jsme nedělali, abychom zápas dokončili tak, jak jsme měli. Doufejme, že je to součást procesu. Učit se z toho a zlepšovat se jako tým.

o obtížnosti dosažení nejlepších 4 nebo 5…

Velmi těžké, protože při pohledu na tabulku jsme stále daleko od těchto cílů, které všichni máme. Ale byli jsme daleko celou sezónu a musíme neustále bojovat. Nejdůležitější věcí je nyní to, že šatna musí být silná a musí pokračovat dál a reagovat. Nejprve je musím přesvědčit o tom, co se ve hře stalo a proč jsme v důsledku nepostoupili. Pokud to udělají, budeme odměněni, jako jsme to udělali v posledních deseti zápasech, které jsme hráli.

/arsenal.com/