Tisková konference po WHU: Freddie Ljungberg

Freddie Ljungberg se mohl usmívat poté, co jsme v pondělí ukončili naši dlouhou řadu zápasů bez výhry v Premier League

Přečtěte si několik klíčových citací z jeho tiskové konference:

o tom, co se změnilo v druhém poločase…

Hráči to udělali úžasně. Měli jsme gameplan a chtěli jsme hodně posouvat míč. První poločas jsme byli pomalí, a trochu letargičtí, nepohybovali jsme se, neběhali jsme. Ale podle mě to tak je, když jsou hráči dole a nemají sebedůvěru. Neděláte to v rychlosti, kterou potřebujete, a pro hráče to bylo těžké, ale cítil jsem, že to v druhé polovině zvládneme, a taky jsme to dokázali. Pro mě to bylo úžasné. Kolem 60. minuty jste mohli vidět, jak se West Ham trochu unavuje a jde dolů. Rozkouskovali jsme je a nechali otevřít hru. Podle mého názoru jsme hráli opravdu dobrý fotbal. Tak chceme hrát a dobře držet míč. Ale samozřejmě se nesmíme nechat unést. Máme před sebou spoustu práce, ale všechna čest hráčům, jak to ve druhé půli zvládli.

o tom, jak velký by mohl mít výsledek vliv na změnu nálady…

Doufám v to! V šatně vypadali šťastně, ale nemyslím si, že by si to někdo z nás dokázal vůbec představit, alespoň podle mého názoru… Arsenal je velký fotbalový klub. Požaduje se po nás vyhrávat zápasy a oni dlouho nevyhráli. Přinejmenším jsem byl schopen cítit ten tlak, který na ně byl, a vždy můžeme říct: „Jsou to profesionálové, měli by se s tím vypořádat.“ Ale bylo to pro ně těžké. Bylo to vidět i cítit v předešlých zápasech. Dnes se to za posledních 30 minut trochu zvedlo a my jsme začali hrát dobrý fotbal. Podařilo se nám je rozkouskovat, jak jsem už řekl. Máme spoustu věcí na práci, ale s vítězstvím je to příjemnější.

o tom, zda je těžké najít čas na zlepšení mezi zápasy…

Bylo by hezké, kdybych měl pár dní a mohl s nimi skutečně trénovat. Před zápasem je to odpočinkové, pomalé, mluvíme o tom, co musíme dělat. A možná proto vždy začneme příliš pomalu. Nemůžeme mít opravdové tréninkové tempo, ale je zde spousta videí, kde se snažíme ukazovat sekvence, které můžeme dělat lépe, protože to nemůžeme dělat na tréninkovém hřišti. Není to ideální, ale máme prosinec a situaci, ve které jsme společně s hráči. Děláme, co můžeme.

o tom, zda je jeden zápas dost na to, aby pomohl otočil sezónu…

Samozřejmě v to vždy doufáte. Ale snažím se nenechat unést, protože stále cítím, že existují věci, na kterých musíme pracovat a stále nejsme blízko místa, kde chci, abychom byli. Ale samozřejmě doufám, že štěstí, které hráči mohli cítit, duch a snad i víra v sebe sama, že mohli s míčem projít ve vyšším tempu a udělat jeden dva doteky a mohli dělat věci mnohem rychleji, že na ně budou mít nějaký pozitivní vliv.

o tom, zda hovoří se staršími autoritami v klubu…

Ano, mluvím s Eduem. Samozřejmě jsme spolu hráli a snažíme se mluvit, protože nemám tolik zaměstnanců. Takže s ním někdy mluvím o fotbale. Ale bylo mi řečeno, abych pracoval od zápasu k zápasu, a to se snažím dělat. Jak jsem řekl, je to klub, který miluji a pokusím se jim pomoci co nejvíce budu schopen. Pak je na nich aby dělali, co dělají.

/arsenal.com/