Tiskova po zápase s Crystal Palace

o tom, jak nešťastný je z vyrovnávacího gólu a červené karty
Líbil se mi náš v stup do zápasu, to jak jsme dominovali v první poločase. Viděli jsme nějaké věci, na kterých pracujeme na tréninku. Samozřejmě jsme věděli, že po poločase bude Crystal Palace více tlačit, útočili ve více lidech a dostali nás pod tlak. Darovali jsme jim spoustu standartek, tomu se musíme vyvarovat. Před gólem jsme úplně vypli. Jsem velmi zklamaný z toho, že gól padl po teči. Po obdrženém góle jsme se ale zase zvedli. Reakce hráčů po vyloučení Aubameyanga byla podle mě ještě lepší.

o červené kartě…
Zrovna jsem to viděl a abych byl spravedlivý, tak musím říct, že to vypadalo hrozivě. Jak znám Aubu, tak v tom nebyl žádný úmysl. Snad nebude zraněný, omlouváme se. Musíme přijmout dané rozhodnutí.

o tom, že byli blízko vstřelení vítězného gólu v závěru zápasu…
To je něco, co jsem chtěl vidět od mého týmu, když museli hrát v 10. Jejich reakce byla velmi pozitivní a zápas chtěli vyhrát. Měli jsme tři nebo čtyři dobré příležitosti. Největší šanci měli Pepe a Laca.

o tom, že Aubameyang bude chybět tři zápasy…
To je obrovská rána. Víme, jak je pro nás Auba důležitý.

o tom, že se Crystal Palace dokázal vrátit do zápasu…
V prvním poločase to pro ně nebylo jednoduché, protože hráli špatně a my dobře. Ale ve druhém poločase, kdy udělali nějaké změny, nám to ztížili. Musíme se z toho poučit. Začali jsme hodně faulovat a kouskovat hru. To není typ hry, který nám sedí. Ale i přesto jsem spokojen s hodně věcmi.

o tom, jak udržuje hráče soustředěné…
Pokud na této úrovni jen na chvíli vypnete, tak ihned dostanete gól. Musím najít způsob, jak se takovým situacím vyvarovat. Dnes jsem kvůli tomu přišli o dva body.

o tom, zda by se měl zrušit VAR…
Myslím, že se dostaneme do bodu, který všichni chceme. Je stále ve fázi, kdy brzdí plynulost hry, ale pro velká rozhodnutí je důležité, že VAR máme. Momentálně musíme akceptovat jejich rozhodnutí a do budoucna VAR přinese snad více pozitivních než negativních rozhodnutí.

Arsenal.com