Tiskovka Arséne Wengera

V následujicích řádcích najdete reakce Arséne Wengera na otázky novinářů.

Co si myslí o zápase s Villarealem?

Věřím, že ještě není zdaleka rozhodnuto. Tyto dva zápasy, Arsenal proti Villarealu a United proti Portu, jsou stále nerozhodnuté.

Na druhé straně je to odlišné. Barcelona je už takřka jasným postupujícím a Chelsea to má skvěle rozehrané, ale všichni známe Liverpool, jsou velmi nepříjemní na venkovních zápasech.

Navíc si myslím, že United jsou natolik zkušenní, že Porto na jejich hřišti porazí a postoupí do dalšího kola. Není to nic nemožného. Mají dostatečnou kvalitu. Na druhou stranu Porto má tým, který hraje Ligu mistrů pravidelně a jsou také velmi nevyzpytatelní.

O útočně laděných čtvrtfinále

Podlé mého názoru rozhodly góly, které byly vstřeleny velmi brzy. To donucovalo týmy otevřít hru a díky tomu mohl soupeř hrát na brejky.

V naší hře jsme byli v pozici, kde jsme museli útočit, protože jsme prohrávali 1:0.

To samé platí o Chelsea a také pro United, všichni obdrželi gól velmi brzy. To jen dokazuje, že všechny zbylé týmy mají ofenzivní kvalitu.

O týmové práci

Ctím názor, že tým – ne jednotlivci – má podíl na momentální dobré formě.

Nejsem rozrušený z palcových titulků v novinách, které křičí že jdeme za titulem. Myslím si, že důležité je, když tým předvádí dobrý kolektivní výkon.

Jsem přesvědčený naší schopností střílet góly. Jsme tým, který má hru založenou na kvalitě přihrávek, proto je kolektivní výkon tak důležitý.

/arsenal.com/