Tiskovka po zápase s Chelsea

o tom, jak je hrdý…
Jsem hrdý. Hráči ukázali odhodlání, charakter, bojovnost a samozřejmě také vůdcovské schopnosti. Když někdo udělá chybu, což se ve fotbale může stát, tak někdo za ní musí dostat červenou kartu. To se může stát. Co se ale nesmí stát, je to, že za něj pak nebudeme bojovat. V druhém poločase jsem cítil, že hráči věří tomu, že mohou vyrovnat. Nečekal jsem, že Hector vstřelí gól levnou nohou, ale jsem spokojený.

o bojovnosti…
Jsem také překvapen. Hrajeme s mladými hráči a to, co dnes dokázali, pro ně bude dobrou zkušeností. Budou si pamatovat, že ve fotbale, se může stát cokoliv, jen musí odevzdat maximum.

o tom, zda přemýšlel, že vymění Martinelliho za Holdinga…
Ne Martinelliho, ale změnil jsem názor. Přemýšlel jsem nad tím, ale řekl jsem si, že nechci dát týmu takovou zprávu. Rozhodli jsme se, že nebudeme měnit sestavu a dáme jim šanci. Chtěl jsem vidět, jaká bude jejich odpověď. Nechtěl jsem jim vzít tu možnost, protože jsem chtěl, aby byli zodpovědní za svoje jednání. Jejich odpověď byla skvělá.

o tom, jak se cítí David Luiz…
Samozřejmě byl zklamaný, když musel opustit hřiště takovým způsobem, zároveň je ale hrdý na své spoluhráče.

o tom, jestli má nějaké připomínky ohledně červené karty…
Pokud mám?

o tom, jestli šlo o dvojí trest…
Nevím. Viděl jsem to z několika úhlů a z každého úhlu to vypadá jinak. Rozhodnutí bylo uděláno a my ho musíme přijmout.

o Granitu Xhakovi, který hrál na stoperu…
Od prvního dne s ním mluvím. Samozřejmě to neměl jednoduché, po tom všem, co se stalo jemu samotnému a jeho rodině. Snažil jsem se ho přesvědčit, že to bylo to správné místo, kde by měl hrát. Chtěl jsem mu dát příležitost se znovu bavit fotbalem. Vše, co od něj chci na tréninku, tak udělá. Dnes jsem jej tam postavil, nevěděl jsem, jak se mu bude dařit, ale dal do toho všechno. Byl skvělý.

o tom, zda by chtěl vidět takový přístup u všech hráčů…
Samozřejmě. A „nakazit“ tímto přístupem každého zaměstnance a hráče. To se mu povedlo.

o Lacazettem…
Vynikající. Vynikající. Obětoval se pro tým. Občas nemá dostatek energie, protože odvádí práci navíc. Jsem s ním opravdu spokojený.

o tom, zda je tento výsledek posune kupředu…
Nevím. Doufám, že si po takovém výkonu řeknou: „Od tohoto se můžeme odrazit na jinou úroveň,“ a ne: „Zvládli jsme to na Chelsea, další zápas bude jednoduchý“. Nedovolím, aby si tohle mysleli.

Arsenal.com