Tiskovka po zápase s Evertonem

o našem výkonu…
S výkonem jsem opravdu spokojen, není jednoduché odehrát 3 zápasy v 7 dnech. Z Řecka jsme se vrátili pozdě a dostali rychlou brankou, což není jednoduché pro psychiku. Hráči dokázali ihned zareagovat a začali jsme diktovat tempo hry, vytvářet si šance a dávat góly. Těsně před koncem poločasu jsem ale opět inkasovali, ale poté jsme zase začali dominovat. Posledních 20 až 25 minut jsme odpadli, neměli jsme energii. Měli jsme problémy s několika hráči na hřišti, které jsme se pokusili vyřešit střídáním, ale abych byl upřímný, tak byl Everton lepším týmem v posledních 20 až 25 minutách a mohli i skórovat.

o zranění Saeda Kolašinace…
Nikdy nejsem rád, když se stane něco takového. Kola má smůlu na zranění, Bukayo měl také nějaké problémy před zápasem, ale po pár minutách musel naskočit do zápasu. Směrem dopředu byl velkým přínosem, ale zároveň šlo vidět, že má stále místo na zlepšení. Především musí zůstat nohama na zemi a my mu s tím musíme pomoci.

o tom, jak rychlý gól zkazil herní plán…
Je to součástí hry. Takovou odpověď od hráčů očekávám. Existující věci, které nemůžeme kontrolovat. Jednou to je rychlý gól, někdy hrajete v 10 a pak je to rozhodčí, ale nevzdali jsme se, snažili jsme se, předváděli jsme věci, na kterých pracujeme a vytvářeli jsme si šance.

o Aubameyangovi…
Jsem za něj rád, protože střílí důležité góly a zároveň jde jako kapitán příkladem ostatním. Hráč jeho kalibru je schopen pracovat i defenzivně, zápasová zátěž je vysoká a Auba je ochoten tyto věci dělat.

o zájmu jiných klubů…
Tomu, že se o něj zajímají, se vůbec nedivím, protože je skvělý hráč. Zaslouží si jejich pozornost. Snad se nám podaří jej přesvědčit o tom, že tady je jeho budoucnost.

o tom, zda takové výhry jej mohou přesdvědčit, aby zůstal…
Doufejme. Nejen výhry, ale celková filozofie. Opravdu si užívá pobyt na hřišti? To se snažíme dokázat a myslím, že se nám to daří.

o tom, zda zpochybňoval Aubameyangův přístup k bránění…
Měl jsem dvě otázky k jeho přístupu k bránění. Zda chce bránit a jestli na to má fyzicky? Takže jakmile jsem přišel na to, že na to má fyzicky, tak už šlo jen o to, přesvědčit ho, že to musí dělat ve všech zápasech. Což dělá.

o Aubameyangovém myšlenkovém rozpoložení…
Myslím, že pro hráče jako je on, to bylo několik hrozných měsíců nebo let, protože má velké očekávání a chce hrát v nejlepším týmu a nejlepších soutěžích. Chce hrát proti nejlepším hráčů na světě a my mu s tím musíme pomoct. To je naší současnou výzvou.

o tom, jak jej přesvědčil, aby pracoval více než dřív…
Jde o kombinaci mnoha věci, ale všechny musejí být splněny. Když je splní, tak jej oceníme za to, co dělá. Mohl by říct „Já dávám góly, nemusím bránit.“, ale nejsme v situaci, kdy tohle můžeme některým hráčům dovolit.

o tom, proč zůstali v Řecku i po zápase…
Když jsme prověřovali možnost odcestovat ihned po zápase, tak bychom přistáli v Londýně v 5 hodin ráno, což by kompletně narušilo veškeré přípravy. Za prvé odpočinek a za druhé způsob stravování. Letadlo není stejné jako hotel, v letadle by odpočívali pouze pár hodin a pak by museli jet domů. Nemám to rád. Chtěl jsem, abychom zůstali spolu, dobře se najedli a vyspali, cestovali společně a bavili se o příštím zápase, případně rozebrali zápas s Olympiakosem.

o přístupu Mesuta Ozila…
S Mesutem jsem opravdu spokojený. Hráli jsme spolu a znám ho, takže se jej snažím donutit k tomu, aby dělal to, co musí, protože vím, čeho je schopen směrem dopředu. Dnešní zápas je dobrý příklad pro Mesuta. V době, kdy dominujete a máte k dispozice správné hráče, tak je Mesut hráčem, kterého chcete. V případě, kdy jsme pod tlakem, tak to není zápas pro něj, takže potřebuje podporu svých spoluhráčů, aby měl možnost zazářit. Nejde jen o něj a zároveň to není pouze jeho chyba, jde o to, že zbytek týmu mu nedokáže poskytnout, co potřebuje.

o zranění Kolašinace…
Vypadá to špatně. Měl velké bolesti, takže v pondělí podstoupí kontrolu a uvidíme jak na tom je.

Arsenal.com