Tiskovka po zápase s WBA

O vítězství

Hráli jsme dobře, ale i West Brom měl pár šancí. Chtěli jsme zakončit poslední domácí zápas vítězně a to se nám povedlo. Působili jsme trochu utlumeně, protože jsme věděli, že skončíme opět mezi nejlepšími čtyřmi, ale udrželi jsme čisté konto a vstřelili branku v prvním poločase. Druhá branka už nepřišla, ale pokud se podíváte na statistiku domácích utkání, tak jsme prohráli pouze první domácí zápas a pak už žádný. Bylo důležité dnes neprohrát.

O zajištění pozice mezi nejlepšími čtyřmi týmy

Jsem spokojený s přístupem, chováním a konzistentností mých hráčů. Samozřejmě jsem i zklamaný protože jsme 120 dní vedli ligu. Když se teď podíváte na tabulku, tak je vše velmi těsné, takže si říkáte, jak by to vypadalo, kdybychom neztratili ty body, které jsme ztratili. Litujeme také toho, že jsme v nejdůležitější části sezóny přišli o naše nejlepší hráče. Máme v týmu hodně hráčů, kteří odehrály pouze 5 až 15 zápasů. To je něco co musíme zlepšit v příští sezóně.

O tom, zda sezóna přinesla nějaké zlepšení

Pouze jeden z nejlepších čtyř týmů může vyhrát. Dnes můžeme říct, že Manchester City k tomu má nejblíže, ale všichni musejí být zklamaní, protože si říkají, že v tomto zápase jsme mohli získat o 2 body více. To je součástí hry. Mohu pouze říct, že jsme v porovnání s jinými týmy vstřelili méně branek a že jsme v některých venkovních zápasech inkasovali až moc branek. Jinak byla naše obrana skvělá, udrželi jsme 16 čistých kont, ale v některých zápasech to vypadalo jako bychom nehráli od začátku. Tyto zápasy neodráží naši celkovou obranou stabilitu.

O tom zda na tom může stavět v příští sezóně

Samozřejmě. Pokud se podíváte na naši celkovou výkonost, tak se nám dařilo v poháru a také se nám docela dařilo v Lize Mistrů, kdy jsme měli velmi obtížnou skupinu a hráli jsme s Bayernem pouze v deseti. Ale pořád nám něco chybělo v Premier League.

O tom zda lituje toho, že nepřivedl dalšího útočníka

Ne nelituji toho, že jsme nepřivedli jiného ofenzivního hráče. Řešení nenajdete vždy vně klubu, ale můžete ho najít také uvnitř.

O změně taktiky při hře s top týmy

Samozřejmě, že nechceme prohrát žádný zápas a že je chceme vyhrávat. Setkávám se i s jinými manažery po celé Evropě a každý rok se rozebírá tým, který vyhraje Ligu Mistrů. Když vyhraje Barcelona, tak si každý myslím, že tým, který má větší procento držení míče, tak vyhraje. Pokud vyhraje tým, který má menší procento držení míče, tak si každý myslí, že klíčem k úspěchu jsou rychlé protiútoky. Samozřejmě, že se musíte přizpůsobit hře v některých zápasech, ale pokud se do zápasu ani nedostanete a po 10 minutách prohráváte 2:0, tak je těžké útočit nebo bránit.

O přítomnosti Loic Rémy na stadionu

Upřímně jsem se zrovna dozvěděl, že tady byl. Takže si to nespojujte s tím, že ho podepíšeme. Doufám, že zaplatil za lístek, protože já jsem ho nepozval!

O budoucnosti Sagni

Chci aby zůstal a doufám, že ho o tom přesvědčíme. Dvěma našim hráčům končí smlouva, Sagna a Fabianski. Pokud by to bylo na mě, tak zůstanou oba.

O budoucnosti Kima Kallstroma

Je to hráč Moskvy a tam se také vrátí.

O své budoucnosti

Nebuďte netrpělivý. Můj poslední den přijde. Jednoho dne se mě zbavíte, nebojte.

O tom zda tu bude i příští sezónu

Ano. Nevím, kdy podepíšu novou smlouvu. Již mnohokrát jsem Vám řekl, že mé slovo platí. Narodil jsem se v době, kdy nebylo nutné něco podepisovat, aby to byla pravda.

O tom zda je to pravda

Podívejte se na mě! Znovu mě uvidíte.

O tom proč stále nepodepsal novou smlouvu

Nemá to nic společného s FA Cupem. Ale bylo důležité, abychom se dostali do Ligy Mistrů.

O tom zda má nějaké pochybnosti

Ne, vůbec žádné. Pokud bych měl, tak bych odešel už dávno, kdy jsem odřekl spoustu jiných klubů.

O tom zda se cítí být užitečným

Ano. Ale na to si musíte udělat vlastní názor.

 

/Arsenal.com/