Tiskovka před Boreham Wood – 2. část

Na první předzápasovové tiskovce se novináři ptali Emeryho na spoustu otázek. Níže si můžete přečíst pokračování z předchozího článku.

o jeho prvních dvou týdnech v tréninku…

V prvních týdnech poznávám klub, hráče a všechny lidi, kteří pro klub pracují. Pracujeme na taktice, technice a fyzické kondici. Tak jsme začali a chceme se připravit na náš první přátelský zápas. Přijedeme připraveni na 50 %.

o soupisce na Boreham Wood…

Nastoupí hlavně mladí hráči a ti, kteří zde byli od začátku přípravy. Hráči, kteří byli na MS, se zapojí v dalších týdnech. V prvním zápase se předvedou hráči, kteří jsou zde nyní.

o tom, co se prozatím dozvěděl…

Zaprvé, hráči pracují velmi tvrdě. Mají ambice, a to chci. Myslím, že kvalita je zde vysoká. Společně budeme s touto kvalitou pracovat a zapracujeme na taktických detailech. Předám jim své nápady a myšlenky a oni s nimi budou pracovat každý den, což jim pomůže to pak předvádět na hřišti.

zda může současný tým bojovat o titul…

Pojďme krok za krokem. Musíme to udělat takto, pracovat a myslet hlavou. Chci, aby se tým zlepšoval den za dnem a nyní se připravujeme na první zápas proti City.

o tom, co si myslí o Anglii, životě v Londýně a svých hráčích…

Sledoval jsem PL během své kariéry a samozřejmě i hráče, kteří zde hrají. Známe je všichni. Teď jsem tady, vše budu mít z první ruky, přímo pracovat s hráči, hrát proti všem těm týmům, analyzovat hráče, jejich systém, myšlení. Myslím, že PL je možná nejlepší klubová soutěž na světě.

zda se změní taktika od dob vlády Arséne Wengera…

Chci vyhrávat. Musíme každý den pracovat jak na bránění, tak útočení, abychom mohli konkurovat v každém zápase. Mým cílem je zlepšovat se den ode dne s hráči a tvrdě s nimi pracovat, abych na ně dokázal přenést své myšlenky. Systém pro mě není nejdůležitější. Pro mě je nejdůležitější být a vytvořit konkurenceschopný tým. Kvalitu na to máme.

zda se rozhodl, kdo bude jednička mezi tyčemi…

Chci pracovat s Petrem Čechem, Berndem Lenem, Emiliano Martinezem, Mattem Maceym a Ospinou. Je jasné, že brankářů máme hodně, v budoucnu bychom chtěli pracovat v prvním týmu se třemi. Nyní to budu sledovat, chci pracovat každý den se všemi a pak se rozhodnu, kdo bude jednička.

zda již mluvil s Wengerem o hráčích v klubu…

Zatím ne.

zda to má v plánu…

Obvykle, když se sejdeme všichni trenéři v Nyonu, tak si spolu popovídáme. Jsem si jistý, že se v příštím týdnu nebo měsíci setkáme.

zda by mu rada od Wengera pomohla…

Každý trenér potřebuje znát své hráče. Ne každý trenér má s hráči stejný vztah a já mám svou vlastní osobnost. Chci je poznat a udělat si vlastní názor, promluvit si s každým hráčem osobně. Informace o hráčích mám od lidí, kteří se pohybují kolem mně. Informace od Arséna jsou pro mně také důležité, ale nejlepší bude přímý kontakt a pohovor s hráči.

/arsenal.com/