Tiskovka před zápasem se City

o tom, jaké to bude hrát proti Manchesteru City…
Bude to speciální večer, těším se až se tam vrátím. Mám plno úžasných vzpomínek, mám tam plno přátel a lidí, které mám rád. Ale samozřejmě jsem teď v jiné pozici na jiné lavičce, takže budu bránit svůj tým, jak nejlépe dovedu.

o tom, jak nám jeho znalosti o City pomůžou vyhrát…
Mám jasnou představu o tom, jak budou chtít hrát, ale bude těžší je zastavit a potrápit. Víme, čeho jsou schopni a jaké mají možnosti rotace. Ve výsledku je to ale hráčích na trávníku a jejich výkonu.

o tom, jak se Arsenal zlepšil od posledního zápasu se City…
Nevím, nebyl jsem tady, takže nemůžu vynášet soudy. Vím, jaký tým jsem přebral, kde se nacházíme nyní a myslím, že jsme se v hodně oblastech zlepšili. Zároveň je tu ale i hodně oblastí, ve kterých se ještě musíme zlepšit.

o tom, zda je stále v kontaktu v Pepem Guardiolou…
Nyní ne. Jsem si jistý, že se soustředí na zápas. Zároveň včera měli zápas. Všichni se soustředíme na zápas.

o tom, zda sledoval, jak United porazili City…
Myslím, že každý tým i každý zápas je úplně jiný a my narozdíl od United hrajeme venku. Z taktické stránky to byl velmi dobrý zápas na sledování.

o tom, zda můžeme City porazit…
Samozřejmě se o to pokusíme. To bude naším cílem. Budeme se snažit jim to co nejvíce ztížit a pokud předvedeme dobrý výkon, tak vyhrát zápas.
 
o kvalifikování se do Ligy Mistrů…
Stále to je daleké cesta a my chceme jít zápas od zápasu. Před třemi týdny to bylo nemožné, nyní to vypadá tak, že existuje šance. Vše ale záleží na výsledcích.
 
o sezóně Manchesteru City…
Občas rozhodují malé detaily. Podle mého názoru měli smůlu v některých zápasech, které prohráli. Když jsem tam ještě byl, tak jsme prohráli pár zápasů, ve kterých jsme dominovali. Ale to se ve fotbale může stát.

o možnosti porazit Manchester City…
Je jasné, že musíme předvést náš nejlepší výkon, jinak nemáme možnost na Etihad Stadium vyhrát.
 
o tom, zda bude Lacazette hrát…
Nejde o to, že dál gól, ale o způsob, s jakým přistupuje k tréninku. Vždy se snaží pomoct týmu i v případě, že nedá gól. Stejně tak mají šanci i jiní hráči.
 
o budoucnosti Bukayo Saky…
Klub s ním vede rozhovory a snad se to vyřeší.

o tom, zda očekává, že budou hrát za zavřenými dveřmi kvůli coronaviru…
Vypadá to, že ovlivňuje více a více zemí. Snad to neovlivní i nás, ale nevím, jak moc je to pravděpodobné. Musíme se řídit tím, co nařídí vláda a klub a přizpůsobit se situaci.

o tom, jak moc daná situace ovlivňuje hráče a jejich rutinu…
Jde jen o pár věci, jako je minimální kontakt atd. Vše ostatní je při starém.

Arsenal.com