TK: Arteta po Fulhamu

o Gabrielovi a Willianovi…
Ano, oba byli opravdu dobří. Pro Williana je to trochu jiné, protože zná ligu, zemi a je zde velmi usazený, takže jsem věděl, že má všechny předpoklady proto, aby podal dobrý výkon. Pro Gabriela to pro byla velká výzva, protože za posledních šest měsíců nehrál žádný fotbal a předvedl úžasný výkon v novém týmu a v nové zemi.

jestli by Gabrielovi radši dal více času na rozkoukání …
V ideálním případě jsem mu chtěl dát nějaký čas, protože s týmem trénoval jen několik dní a fyzicky nehrál soutěžní zápas šest měsíců, takže samozřejmě hrozilo také zranění. Patří mu uznání, protože předvedl velice dobrý výkon a fyzicky se cítil dobře.

o incidentu Ceballose a Nketiaha během rozcvičky…
Nic jsem neviděl, byl jsem uvnitř.

jestli podpis Williana namotivuje Pepeho…
Není to jen o Nicolasovi. Myslím, že je to o všech, co dnes byli na lavičce náhradníků i o těch, kteří se nevešli do nominace na zápas. Požaduji od všech, aby zvýšili svou úroveň a výkony a tím i výkony celého klubu. Jsem opravdu šťastný ze všech chlapců a ze způsobu, jakým trénují. Ale nové pravidlo, že v kádru může být pouze 18 hráčů, výběr velmi komplikuje.

 
o výborném výsledku i výkonu v prvním utkání sezóny…
Ano, nemyslím si, že to mohlo být o moc lepší. Myslím, že je to opravdu dobré pro hráče, pro jejich sebevědomí, pro jejich víru a pro rychlé usazení se v týmu. Když přivedete nové hráče, je to vždy výzva, ale způsob, jakým hráli dnes, a odhodlání, které projevili, bylo úžasné.

Zdroj: arsenal.com