TK Artety o vítězství, Maitland-Nilesovi, Lacazettovi a dalším

Mikel Arteta byl šťastný muž, protože jsme si ve čtvrtek vítězstvím 4-1 proti Rapidu Vídeň udrželi stoprocentní bilanci v Evropské lize

Poté čelil náš manažer médiím a diskutoval o tom, že se mohli fanoušci vrátit na stadion, Alexi Lacazettovi, Ainsley Maitland-Nilesovi a dalším.

Zde je to, co řekl:

o tom, že máme 2000 fanoušků zpět na stadionu…

Je to velmi zvláštní a jsem rád, že je máme zpět. Myslím, že k tomu hodně přispěli. Měli jsme zde 2000 fanoušků, ale vypadalo to na mnohem víc. Velmi podporovali tým, byli velmi povzbudivý a kluci říkali, že je obrovský rozdíl cítit tu podporu a energii. Moc jim děkuji, že přišli a podpořili tým.

o obnovení sebevědomí před severolondýnským derby…

Ano, v této soutěži jsme byli opravdu důslední. Myslím, že kluci dnes ukázali velkou energii, charakter a agresivitu. Hned na začátku jste mohli cítit, že byli zklamáni z poslední porážky a každý jednotlivě hrál opravdu dobrý zápas. V poslední třetině jsme byli s míčem opravdu agresivní, vytvořili si mnoho šancí, dali jsme čtyři branky a asi jsme jich měli dát víc – teď si to vezměme do nedělního velmi speciálního zápasu, všichni se na to těšíme a pojďme si to zopakovat.

o postavení Lacazetta jako číslo 10…

V téhle pozici to byla dobrá hra. Myslím, že mu to vyhovuje, dává mu to trochu svobody a je opravdu dobrý v propojování hry v těchto pozicích. Pracoval opravdu tvrdě a dal krásný gól.

o Maitland-Nilesovi, hrajícím ve středu zálohy…

Dnes se mu povedlo obsadit různé pozice, a je skvělé, když to v týmu máte. Hrál nalevo jako wing back, napravo, může hrát jako záložník držící pozici, jako útočný středopolař. A opět, výkony jako dnes večer mu pomáhají, a má šanci hrát jako kdokoliv jiný.

o tom, že Ainsley přidal něco navíc do útoku…

Ano, a to samé platí pro Emila a pro Joe Willocka na těchto pozicích, protože jsou útoční záložníci, a ne záložníci držící pozici. Mají v hlavě, že chtějí ty nájezdy, finální přihrávku, chtějí střílet a v tuto chvíli to potřebujeme: potřebujeme lidi s myšlením, aby stříleli branky. Chtějí jít dovnitř, chtějí riskovat, chtějí být agresivní, když mají míč, a když je míč daleko od nich, musí se dostat do vápna, protože podstatou branek je to, že jsou vstřeleny. Když se do těchto pozic dostáváte neustále, šance na vstřelení gólů se zvyšuje, takže je dobré to vidět.

o kondici Thomase Parteyho…

No, vyvíjí na nás velký tlak! Zítra s námi bude trénovat a uvidíme, jak to půjde v příštích dnech.

o tom, zda náš tým ukázal vášeň a touhu, kterou hledá…

Už jsem řekl, v posledních několika hrách jsem viděl vášeň a energii. Byly tam momenty, kdy jsme trochu sundali nohu z plynu, nebo když jsme se přestali soustředit, a v Premier League jste za to potrestán. Rozsah toho, že prohráváme zápasy je velmi malý a v Evropě to máme v tuto chvíli o něco menší, a to musíte vědět. Ale jsem opravdu spokojen s prací, kterou dnes udělali, myslím, že 11 lidí mělo skutečný dopad na hru, i když jsme se kvalifikovali. Tohle je duch, kterého chci vidět každý den.

o tom, kolik lidí z dnešního týmu by se mohlo představit proti Tottenhamu…

No, v posledních několika zápasech jste viděli, že jsme použili některé hráče ve čtvrtek a pak hráli i o víkendu. A to se může změnit, a to se změní. Nesnažím se používat dva různé týmy na dvě soutěže. Je to kvůli množstvím zranění a suspendací a kvůli výkonnosti, které nám mohou poskytnout v různých pozicích. Dnes večer můžete vidět, že někteří z nich si možná zaslouží být v neděli v sestavě.

o brance Lacazetta…

Bylo to skvělé, protože když chcete dát takový gól, musíte střílet, a on vystřelil z 25 yardů. Vzal si to a nepochyboval co s tím udělá, první dotyk byl dopředu, ne dozadu, a to byl způsob myšlení na míči, kdy střílíte a skórujete. Všichni dnes byli opravdu pozitivní pokaždé, když byli na míči a snažili se útočit na soupeřovu branku, jak jen to bylo možné. Myslím, že když vystřelíš, může se stát cokoliv, a když ne, nikdy nebudeme dávat branky.

o tom, jestli si může vychutnat zážitek z návratu fanoušků…

Byl jsem tak soustředěný na zápas, že jsem neslyšel, nebo nerozuměl tomu, co křičí. Ale byl to obrovský rozdíl, upřímně, i když to bylo jen 2000 lidí. Těch 2000 lidí bylo opravdu pozitivních k týmu a ta energie v některých opravdu těžkých chvílích je ještě více oceňována. Moc si fanoušků vážím.

o tom, zda návrat fanoušků ovlivnil jeho schopnost předat instrukce…

Ještě ne, ale doufejme, že to přijde, a bude to skvělé. Na konci se snažíte přenést něco na hráče, něco, co chybí, když tam nejsou, ale v momentě, kdy zde jsou, je samozřejmě méně nutné, aby trenéři tolik zasahovali. Doufejme, že se k tomu včas vrátíme.

o tom, zda kluby, které mohou mít na stadionu fanoušky budou mít výhodu oproti těm, kteří nemohou…

No, pravděpodobně, protože tento sport je bez fanoušků úplně jiný. Hráči trochu ztrácí soustředění a něco co chcete sdílet jsou emoce. Koneckonců jsme tady abychom se pobavili a aby si to fanoušci užili. Mají obrovskou vášeň pro tento fotbalový klub a když jsou schopni to přenášet, dostane se to přímo do hráčů a pro mě, mít je tady nebo venku, je vždy jiné, a je to právě kvůli nim.

/arsenal.com/