TK Emeryho po Wolves: Takticky jsme pracovali, jak jsme chtěli

Z posledních tří zápasů Premier League získal dva body. Ten druhý Unai Emery hodnotil po Wolves, když odpovídal:

na remízu…
Dobrý večer. Z výsledku jsem zklamaný. Hráč se snažili, pracovali. Proti Wolves je nejtěžší vstřelit první branku. Potřebovali jsme vstřelit druhý gól, abychom měli více sebevědomí než za stavu 1:0. Defenzivně se jedná o silný tým, ale rovněž v ofenzivě mají své kvality. Za stavu 1:0 jsme ztratili svoji příležitost. Když vyrovnali, tak od nás byla vidět snaha. Chodili jsme do vápna, vytvářeli si šance. Sice nebyly tutové, ale vytvářeli jsme si je. Když jsme je hodně tlačili, tak měli jeden dva dobré přechody, ze kterých neskórovali. Byl to vyrovnaný zápas. Možná jsme si zasloužili více než oni. Pokud proti nim máte po stavu 1:0 příležitost na větší klid, potřebujete využít šance. Což jsme nedokázali.

na reakci fanoušků po závěrečném hvizdu…
Jsem velmi frustrovaný. Doma jsme proti týmům, které jsme loni rovněž neporazili, ztratili velmi dobré příležitosti. Hráči se snažili, pracovali. Dělali vše, o čem jsme se před zápasem bavili. Za stavu 1:0 jsme ztratili velmi dobrou příležitost.

na jediné čisté konto z posledních osmi domácích zápasů…
Můžeme se zlepšit. Musíme zlepšit defenzivní rovnováhu. Po dnešku jsme si zasloužili více. Klíčem k úspěchu bylo vytvoření jednoznačnějších příležitostí ke vstřelení druhé branky a dosáhnutí výsledku. Minulý týden jsme doma vedli 2:0 a ze dvou různých situací jsme obdrželi branky. V současnosti klíčem nejsou branky, které dostáváme, ale rozdíl mezi góly našimi a soupeře.

na to, zda cítí, že jeho pozice je nahnutá…
Jsem na sebe velmi náročný. Pokaždé cítím zodpovědnost, abych pracoval, a v dalších zápasech se vrátil s lepšími výsledky.

na jeho kontrakt…
Mluvíme o tom, jak se můžeme zlepšit, mluvíme o tom, jak být v šatně klidní, abychom dosáhli individuálních a kolektivních výkonů. Toto jsou témata pro tuto chvíli.

na přínos Özila a zda bude nyní hrát častěji…
Pracoval, hrál dobře. Má svoji kvalitu.

na to, zda Auba bude v dalším zápase kapitánem…
Mohl by být. Umí na sebe vzít zodpovědnost, což dnes ukázal. Je jedním z našich kapitánů. Prvně zanalyzujeme zápas a naší situaci pro další duely a rozhodneme se.

na skutečnost, že ztrácí zápasy z vedení…
Na různých taktických záležitostech jsme pracovali kvalitně. Při přechodu jsme soupeři nenabídli hodně šancí. Vytvořili jsme si nějaké příležitosti ke vstřelení druhé branky, potřebovali jsme však být efektivnější. Za vedení 1:0 jsme věděli, že jsou schopni skórovat. Což udělali. Zápas jsme hodně kontrolovali, tak jsme se na něj připravovali. Následně vyrovnali a my se začali dostávat do jejich vápna. Nevytvořili jsme si velké šance. Byli jsme blíže druhé brance, nakonec se nevydařila. Výsledek je špatný, ale takticky jsme pracovali, jak jsme chtěli. Hráči se snažili, pracovali. Potřebujeme se soustředit na další zápas.

na to, zda hráči rozumí jeho instrukcím…
Myslím si, že rozumí.

/arsenal.com/